Zatamnjivanje stakala


Recommended Posts

ZNaci svako ko ima naknadno ugradjene ksenon svetal moze da ih izvadi...tako pise u zakonu...a sto se folija tice nemogu nikako 100 posto :angry: :angry: :angry:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko sam ja skontao zakon da mozes da zatamnis stakla do 25% i da ti nece praviti problem,ili su i to promenuli??

A za xenon svetla je glupost sto ne smes imati,meni se sve mnogo bolje vidi nego sa obicnim svetlima,oni su ludi sto provode taj zakon,tj oni ni ne voze kola vec imaju svoje vozace pa i ne znaju kakva je razlika...

Link to post
Share on other sites

Ja se slazem za xenon brate vozim nocu i kad god naidje neko sa tim naknadno postavljenim ksenonima ubija nevidim nista oslepi me! Moraju da uvedu neki pravilnik o naknadnom i profesionalnom ugradnjom xenonona!

Link to post
Share on other sites

Ja se slazem za xenon brate vozim nocu i kad god naidje neko sa tim naknadno postavljenim ksenonima ubija nevidim nista oslepi me! Moraju da uvedu neki pravilnik o naknadnom i profesionalnom ugradnjom xenonona!

Pa postoje vise vrsta farova,ne mozes ti u juga ili stojadina da stavis xenon naravno da ce rasipat svuda al sto ne bi mogao u neki auto sto je od 200x i neko godiste da ubacis xenon,kad svetli u zid tacno se vidi crta gde baca a gde ne baca...to je moje misljenje..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ZNaci svako ko ima naknadno ugradjene ksenon svetal moze da ih izvadi...tako pise u zakonu...a sto se folija tice nemogu nikako 100 posto :angry: :angry: :angry:

Ne ako imaš automatsku nivelaciju i sistem za pranje farova. U tom slučaju možeš da uradiš atest i sa atestom da voziš. To je teoretski. U praksi, naravno da nijedan "pravi" srbin neće prolaziti kroz tako komplikovanu operaciju.

...A za xenon svetla je glupost sto ne smes imati,meni se sve mnogo bolje vidi nego sa obicnim svetlima,oni su ludi sto provode taj zakon,tj oni ni ne voze kola vec imaju svoje vozace pa i ne znaju kakva je razlika...

TEBI se sve mnogo bolje vidi, ali si onog sa druge strane zaslepio i na taj način doveo i sebe i njega u opasnost. Ne mislim "TI " bukvalno, nego svi oni koji stavljaju xenon sijalice u farove sa reflektorima (jer ONI vide bolje, AKA "...a drugog ko j***"). "Da sam ja neka vlast", ne da bi im skidao tablice, nego bih uveo uredbu da kad neko stavi xenon u farove sa reflektorima, da mu se oduzme dozvola na godinu dana. Druga su stvar farovi sa projektorima...

Link to post
Share on other sites

Jos samo reci koji atest to za xenon postoji?? Nema ga za sada...

A za ovo drugo, sva sreca sto nisi vlast...

Za mnogo što-šta se u ovoj zemlji može reći da ne postoji, pa tako verovatno i za atest za xenon...ja i nisam rekao da postoji, već kako bi to teoretski trebalo da "ide". A za ove ubice po putevima...da....verovatno je sva sreća što im ja nisam vlast....

Link to post
Share on other sites

Ne ako imaš automatsku nivelaciju i sistem za pranje farova. U tom slučaju možeš da uradiš atest i sa atestom da voziš. To je teoretski. U praksi, naravno da nijedan "pravi" srbin neće prolaziti kroz tako komplikovanu operaciju.

TEBI se sve mnogo bolje vidi, ali si onog sa druge strane zaslepio i na taj način doveo i sebe i njega u opasnost. Ne mislim "TI " bukvalno, nego svi oni koji stavljaju xenon sijalice u farove sa reflektorima (jer ONI vide bolje, AKA "...a drugog ko j***"). "Da sam ja neka vlast", ne da bi im skidao tablice, nego bih uveo uredbu da kad neko stavi xenon u farove sa reflektorima, da mu se oduzme dozvola na godinu dana. Druga su stvar farovi sa projektorima...

ne seri bre...ako ti smeta xenon ti onda nisi normalan.

Link to post
Share on other sites

Zatamnjivanje stakala je zabranjeno odavno samo sto se nekad manje kontrolisalo.U raznim periodima postoje tzv "akcije" u saobracajnoj policiji tipa "akcija folija" kad najvise jure zatamnjena stakla pa "akcija skola" kad jure parkirane automobile oko skole itd.Tako da mislim da ta frka sa staklima nece dugo trajati.Ja ceo zivot teram zatamnjena stakla i nikad mi niko nije rekao da ih skidam :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

ne seri bre...ako ti smeta xenon ti onda nisi normalan.

To "ne seri" ostavi za svoju mamu i svog tatu, pošto te očigledno nisu naučili u kojim situacijama se to koristi. Da, smeta mi xenon u farovima koji nisu predviđeni za xenon sijalicu, prevashodno farovi sa običnim reflektorima. A to da li sam normalan, to kada se budeš kvalifikovao da daješ takve dijagnoze, onda možda i možeš da počneš da se baviš tim poslom.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Napominjem Ne reklamiram..

Moj cale (krimos ;) je zatamnio stakla pre par dana u Black glassu

ispalo je extra, momci su super odradili, jos vaznije ucestvovali su u kreiranju propisa sa

Ministarstvom unutrasnjih poslova i sa Ministarstvom infrastrukture u donosenju pravilnika u vezi sa staklima.

Dozvoljeno je napred bocno do 30% ranije je bilo 25% a nazad koliko god hocete, mirror folije su zabranjene zbog refleksije vece od 15%. Uz stakla dobije se garancija i jos bolje, potvrda o stepenu zatamnjenja. Tako da nema skidanja tablica i grebanja kljucevima i sta sve ne.

Naplatili su solidno, ali je vredelo

..pozdrav braco forumasi ;)

Link to post
Share on other sites

Da li bi tebe mrzelo da skeniras/slikas tu potvrdu (izbrisi licne podatke, br. tablica i slicno) i to postavis ovde?

Takodje u vezi sa tim pravilnikom, ja bih bas voleo da mi ti momci iz Black glass-a, ili bilo ko drugi, daju link gde je to objavljeno u Sluzbenom Glasniku, posto nisam uspeo da nadjem, a informacije sa njihovog web site-a su zastarele (to je bilo pre izmene pravilnika u oktobru 2010).

Hvala unapred na cimanju!

Link to post
Share on other sites

Da li bi tebe mrzelo da skeniras/slikas tu potvrdu (izbrisi licne podatke, br. tablica i slicno) i to postavis ovde?

Takodje u vezi sa tim pravilnikom, ja bih bas voleo da mi ti momci iz Black glass-a, ili bilo ko drugi, daju link gde je to objavljeno u Sluzbenom Glasniku, posto nisam uspeo da nadjem, a informacije sa njihovog web site-a su zastarele (to je bilo pre izmene pravilnika u oktobru 2010).

Hvala unapred na cimanju!

Druze, stvarno, ne mogu da poverujem da su ti potrebni svi dokazi? Sta je sa onom Casnom clanskom forumaskom recju? :)

Evo ti njihov mail pa ih pitaj sve sto mozes i cega se setis: [email protected]

A za slikanje ove potvrde bih morao stvarno da se iscimam posto ne zivim sa caletom

Link to post
Share on other sites

E to..Pedja izvini ako je zvucalo da ti ne verujem samo sam hteo da vidim sta su naveli sve pa da uporedim sa ovim sto imam kod mene na tehnickom..

Link to post
Share on other sites

Razumem, ali vec je neko u temi pomenuo da su ga zaustavili, i da je pokazao bilo kakvu potvrdu i da nije imao problema.. Ja sam planirao na prolece da uradim isto, verovatno tad, ako bude jos nedoumica oko toga okacicu sta dobijem. Za sad, zao mi je sto nisam bio od vece koristi.. Pozdrav svima

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

sva kola koja nemaju elektro podesive i prskalice napred nece moci da nose xsenon sijalice.....

ja imam fabricke xenone i nemam prskalice, sta ce da me salju u Mihnen da mi ugrade i prskalice?

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
  • 6 months later...