Zatamnjivanje stakala


Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

koje folije koristis ( mislim koja marka)

i kolika je cijena za e30 ono cisto informativno

sva stakla da zatamnis sa 40 do 50% crnom

Folije su americke Lumar i SunControl

Za clanove foruma zatamnjvanje e30 bez prednje sajbne iznosi 80eur i naravno garancija na postavljene folije 5 god

Link to post
Share on other sites

baki i nije ti neki popust lik u bataji koristi te iste folije isto daje garanciju a za moj auto koji je veci sa staklima

izadje 65e

Da nije Marcetic?

Ako radi sa LUMAROM verovatno radi bez zarade,ili je LUMAR sa tri L

baki i nije ti neki popust lik u bataji koristi te iste folije isto daje garanciju a za moj auto koji je veci sa staklima

izadje 65e

Ali nije ni bitno svako moze da da svoju cenu,ali iskreno ako radi preko papira to je extra niska cena za te folije,ili nisu te koje kaze da jesu ili radi na crno,ali opet kazem to je njegovo pravo i svaka mu cast na ceni i ja cu da odem kod njega da zatamnim drugarima auta jeftinije je.

Link to post
Share on other sites

Meni lik zi firme "Smart" koja radi izmedju ostalog i zatamnjivanje stakala na objektima, kao i na vozilima trazi 80 evra za compacta e46. Video sam momke na delu dok su radili izlog kafica na banovom brdu, znaci bez komentara. Ista garancija.

Link to post
Share on other sites

Ljudi pa ja sam jedan od vlasnika firme SMART taj ko je radio te izloge je moj KUM!Sada sam se cuo sa njim cene su sledece 5 tica 90 eur

3 e30 80 eur e46 90eur

7 100eur

A Za vas iz kluba mozemo da napravimo jos nize cene za 5-10 eur

Dragance ako si dolazio kod Ivana sigurno smo se videli jer sam non stop u garazi ali stvarno nikada nismo uradili 5 ticu za 80 eura,mozda smo par likovima dali manje cene zbog gomile doteranih auta!

Izacicu u susret svima vama oko cene ali nemogu da radim bez zarade.Inace nasa firma izmedju ostalog sa bavi i digitalnom stampom,katerovanjem natpisa,reklamama itd.Ako nekom treba nesto bice sredjeno po naj cenama!

Link to post
Share on other sites

pa doterao sam ivanu jedno 20ak auta , mozda mi je zato i rekao 80e .....

niko ne trazi da radite bez zarade , mogao bi neki cenovnik da napises , koliko je samo zadnja soferka

koliko je sa buvljak folijom ( znam da to ne volite da radite )

koliko su same ruke ako neko donese svoju foliju ...

itd ....

Link to post
Share on other sites

Dragance drago mi je da smo saradjivali i u buduce nadam se!Spremicemo neki katalog cena i uvrsticemo sve to sto si napisao!S obzirom da si direktor kluba kada budes slobodan javi se da se vidimo da napravimo cenovnik i da se dogovorimo o uslovima popusta.

Bane nisam rekao da nema jeftinije samo mi nije jasna ta cena sa lumarom ali ok nezelim nikoga da ogovaram!Svako radi kako zeli.Ako zelis svrati da vidis kako radimo cisto da se upoznamo.

Nezelim da se prepiremo,zelim da budemo prijatelji,prvenstveno zbog toga sam se prijavio na forum i registrovao kao clan!Neka folije ostanu sa strane a svako ko zeli dobrodosao je u nasu radionicu,ta poseta nemora da bude poslovna.

Link to post
Share on other sites

Ljudi pa ja sam jedan od vlasnika firme SMART taj ko je radio te izloge je moj KUM!Sada sam se cuo sa njim cene su sledece 5 tica 90 eur

3 e30 80 eur e46 90eur

7 100eur

A Za vas iz kluba mozemo da napravimo jos nize cene za 5-10 eur

Dragance ako si dolazio kod Ivana sigurno smo se videli jer sam non stop u garazi ali stvarno nikada nismo uradili 5 ticu za 80 eura,mozda smo par likovima dali manje cene zbog gomile doteranih auta!

Izacicu u susret svima vama oko cene ali nemogu da radim bez zarade.Inace nasa firma izmedju ostalog sa bavi i digitalnom stampom,katerovanjem natpisa,reklamama itd.Ako nekom treba nesto bice sredjeno po naj cenama!

Upravo tako, kafe "Cvet Express" na Banovom brdu. Zatekao momke na delu i pitam ja njih i oni rekose onu gore cifru. Mada nebitno uopste, posao je jako lepo odradjen na kaficu :)

Link to post
Share on other sites

ja sve citam vase postove zabranjeno ofo ono

kod nas u hercegovini svetinja ja 4 godine vec aute registriram nikad nisam na tehnicki otisao sa autom samo prometnu u djep

vozio sam 323 83 godinu na papire od 316 91 i skroz druge boje

to ti niko ovde negleda samo kupe novije aute ove stare mos bez po djelova voziti a kamoli sa folijama na staklima :)

Link to post
Share on other sites

tako je i kod nas bilo nekada...od kad je novi zakon uvedem bas su rigorozni,cak nece ni da pricaju...prisustvovao sam sceni kada je pandur iskljucio iz saobracaja momka sa Rextonom koji ima fabricki zatamljena zadnja stakla...ispravite me ako grijesim ali mislima da svugdje u svijetu su dozvoljena zadnja tri...doslo je njihovih pet minuta...sada vec to za stakla malo se stisava i voze se pokoja zatamljena auta ali sve je jos to na klimavim nogama...nekad puste a nekad skidaj...ja sam mislio zatamniti sa najblazom lumar folijom ali prije nekoliko dana su htjeli skinuti drugu sa a6 pa sam odustao...nije mi do bacanja 150e...da je jeftinije rizikovao bi...

Link to post
Share on other sites

nisam mislio da je tako jebeno

prijatelj odradio 75% na e30 sva stakla i naprijed naljepnica 25% sajbe pokrila vozamio se stalno u njemu murja zaustavlja nikad niko negovori nista

Link to post
Share on other sites

ja sam prije par godina imao cijelo auto u folijama,motorsport je imao una u kojega se iznutra nije vidjelo nista a ne vani koliko ga je zatamnio...medjutm jedan dan-kvrc!Skidaj folije...panduri na svaki korak,mogao si covijeka ubiti to nebi primjetili a folije iz aviona...svaka patrola samo je zbog folija zaustavljala...mislim da je cak i momak sa montenegro racinga morao na bmw 7 stakla mijenjati...

Link to post
Share on other sites

Jos uvek u Srbiji ako se nevaram nije zakonom deklarisano da li je zabranjeno tamniti stakla,ja naprimer vozim zatamnjene automobile proteklih 5 god i stavarno nisam imao problema sa milicijom.

Bane 318i dobrodosao si kada god pozelis,napravicemo cenu!

jeste deklarisano tačno koliko mogu da budu zatamnjena ko može da vozi .....bla bla truć

Prema pravilniku o dimenzijama, ukupnim masama i osovinskom opterećenju vozila i o osnovnim uslovima koje moraju da ispunjavaju uređeji i oprema na vozilima u saobraćaju na putevima (član 43)

vetrobrani moraju da budu dovoljno providni (u praksi bi to moglo da znači da propuštaju sunčevu svetlost do 75 odsto?).

Takva stakla moraju da budu homologovana.

Zatamnjivanje stakala folijama nije dozvoljeno i za taj prekršaj predviđena je kazna od 2.000 dinara.

Treba reći da lepljenje folija na homologovano staklo menja njegove ispitane karakteristike, pa je zbog toga neophodno novo proveravanje. Ovo praktično znači da se ispituju stakla na kome su zalepljenje folije, a ne folija.

Ovo se ne odnosi na vozila policije vojske i ostalih državnih institucija i nazadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija,

bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.

zakon iz 2006. koji još važi

Stručna provera zatamnjenih stakala obavlja se u nadležnim ustanovama koje se bave ispitivanjem vozila: Tehnički fakultet u Novom Sadu, mašinski fakultet u Beogradu, Kragujevcu i Nišu, Institut za motorna vozila "Vinča" u Vinči i AMSS Centar za Motorna vozila u Beogradu.

bez obzira da li je folija tonirana ili bezbojna potrebno je proveriti propustljivost svetlosti.

Link to post
Share on other sites

nažalost važi prošle godine osetio po džepu :) samo je pitanje da li je pandur raspoložen da te drka za to ili nešto drugo ili za oba

otprilike tako mu dođe

Link to post
Share on other sites

mogu biti zatamnjena samo zadnja bocna stakla i to 40% zatamnjivanje mada 99.5 posto pandura ne pravi problem ali i ja sam bio najebao,kada je bilo vandredno stanje su me zaustavili i pocela je prica ,kao odkud on zna da nazad ne sedi legija i da ce pucati u njega kroz zatamnjeno staklo i ta sranja bla bla. .. .

Link to post
Share on other sites

Generalno jako je glupo isprsis se sa nekom kintom da zatamnis stakla i dodje pandur i terate da cepas... :)

dzoni ja bi ipak zariskirao i zatamnio tvoju pilu( mislim kad bi moja bila) ono da bude bas pravi BLACK KNIGHT

Link to post
Share on other sites