Zatamnjivanje stakala


Recommended Posts

Kad sam isao zatamnjivati stakla, svi su govorili da prednja nesmiju biti zatamnjena. Ja sam nazad stavio 70% a naprid 50% (3M folije), namjerno sam naprid stavio manje zatamnjenje kao da bude manji problem, inače bi sve stavio 70%. Tako da sam svjesno to radio iako sam se nadao problemima.

Jednu godinu sam prošao tehnički bez problema, prošao bi i ove godine da nisu postavljene jebene kamere.

Što se tiče policije, dosad su me par puta samo onako upitali znaš li da nesmiš imat zatamnjena prednja stakla i to je to. iako sam siguran da sam naišao na pravu budalu sigurno bi mi napisao kaznu.

Ali šta ćeš, ja to zovem: CIJENA SLAVE!!!!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

skoro svako fab staklo je zatamnjeno. S tim da su pojedina zatamnjena max 30% kao sto se i vidi kod nekih na prvi pogled: zastava mediteran , g2 kod njih se vidi razlika, staklo u boji i obicno. Gledaj ovako , kucno prozorsko ravno staklo mislim da ima oko 10% zatamnjenja, pa nije tesko da izracunas sam koliko treba da se doda folije da bi bilo 25%. Ukratko bez dozvole odredjene institucije nece smeti nikakva folija na prednja stakla.

Link to post
Share on other sites
jel moze neko da okaci neku sliku na kojima je zatamljeno 25%

posto po novom zakonu dozvoljeno je 25%

Vidi slike na mome karavanu zadnja stakla su fabricki zatamljena 22%, a prednja sam ja naknadno zatamnio sa folijom od 30% i veruj mi razlike nema.

Link to post
Share on other sites
Vidi slike na mome karavanu zadnja stakla su fabricki zatamljena 22%, a prednja sam ja naknadno zatamnio sa folijom od 30% i veruj mi razlike nema.

mislio sam da je 25% slabo zatamljeno,ali bas je dobro svidja mi se,sigurno cu staviti 25-30% ne treba mi jace od toga...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ja sam negde nacu da ce po novom zakonu nesto dozvoliti te folije jer su radili neka ispitivanja i ustanovili da su stakla mnogo sigurnija sa folijama nego bez!

Ja sam na stilu imao 80 posto zatamnjena sva stakla sem soferke i niko mi nije pravio problem 3 godine ni na tehnickom ni ovako a masu puta su me zaustavljali, prodao sam ga drugu i ni on mi se nije zalio da je imao neke probleme!!

Ako se dobro urade panduri i ne provale da su folije!

Link to post
Share on other sites

Ima tema o tomesta ce najverovatnije biti usvojeno.

Btw postoje folije sa samo UV filterom, a ima raznih procenata zatamnjenja ali kod nas je uglavnom najmanja 25% sto drze...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jel zna neko nekog dobrog strucnjaka da mi uradi folije na relaciji Tuzla - Doboj? Cuo sam za nekog Zoku ali je tip skup do bola trazio mi 500-600 Maraka da mi uradi folije na X5!

Hvala unaprijed

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja mislim da nema problema sa murijom kada se stakla zatamne u ovlascenom servisu, dobijes sertifikat itd. jeste da je malo skuplje ali pre bih njima dao nego mafiji u plavom

Link to post
Share on other sites

Za pigs nisam siguran.. a serifikat u servisima za zamenu stakala.. da ne imenujem pa da ispadne da reklamiram B) drug je zatamnio na civic-u, platio 14000rsd i navodno ima sertifikat i do sada mu nijedan pandur nije 'kenjo' (:

Link to post
Share on other sites

Bas me interesuje u kom servisu, napisi slobodno. Koliko ja znam ne postoji kod nas nijedan sertifikat, bio sam 2-3 puta po bg u firmama koje samo to rade i kazu da ne postoji. Pre neki dan bilo na tv kako sad imaju neki uredjaj koji meri koliko je % zatamnjeno.

Link to post
Share on other sites

http://www.automobilizam.net/pravilnik-o-t...vima-za-vozila/

- Zatamnjivanje stakala

Bočna stakla u ravni vozača mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 25%. Ostala stakla na vozilu osim vetrobranskog stakla mogu biti naknadno zatamljena.

Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi došlo da zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.

Link to post
Share on other sites