Zatamnjivanje stakala


Recommended Posts

stvarno bi mu pala stakla bas extra...ali jbg...sutra se nekom panduru digne k...c i ostade i bez para i bez stakala...najgore je kada si vec u nekom tezem prekrsaju pa ti onda onako ljuti zabibere jos to sto ti je auto zatamljeno...toga je mene najvise strah!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sto se tice zabrane zavisi od policajaca neki kazu moze zadnja i bocna a neki kazu da ne mogu ni jedna da se zatamne

BMWSCANER@

Pa verovatno cu ja kod sebe da zatamnim samo imam trenutno prece stvari :o :)

Link to post
Share on other sites

Evo sta pise u zakonu o tome-u principu nista,ali posto ga policija tumaci kako hoce,onda je normalno da nas zajebavaju! Mozda se ovo moze primeniti na zatamnjivanje, a mozda i ne,al to je jedino sto mozda moze da se upotrebi kad je rec o zatamnjivanju stakala. Advokati i pravnicu kazu,a i tako je "da stvari koje nisu izricito zabranjene, dozvoljene su". To je po pravu,a posto ti neka dzukela sa 6 meseci kursa odredjuje dal da skidas folije ili ne,to je tako u praksi-Srbija brate!!! Jbg sta drugo da kazem....

V VOZILA

1. Ispitivanje vozila

Član 130

Ispitivanje vozila na motorni pogon i priključnih vozila koja se serijski ili pojedinačno proizvode ili prepravljaju vrši organizacija udruženog rada ili druga organizacija koju ovlasti Republički sekretarijat za unutrašnje poslove, u saglasnosti sa Republičkim sekretarijatom za saobraćaj i Republičkim sekretarijatom za privredu.

O ispitivanju vozila iz stava 1 ovog člana izdaje se odobrenje.

Na prepravljenim vozilima odobrenjem se ne može smanjivati nosivost utvrđena od strane proizvođača prilikom proizvodnje vozila. Vozila na kojima je po dosadašnjim propisima odobrenjem smanjena nosivost podvrgavaju se ponovnom ispitivanju radi određivanja stvarne nosivosti prilikom naredne registracije, odnosno produženja registracije.

Član 131

Organizacije udruženog rada, kao i druge organizacije i samostalne zanatske radnje koje se bave popravkom motornih i priključnih vozila dužne su da vode urednu evidenciju o svim oštećenim vozilima koja su kod njih opravljena. Evidencija mora da sadrži podatke o sopstveniku odnosno nosiocu prava korišćenja vozila, o samom vozilu, a posebno opis oštećenja na vozilu, vreme prijema vozila na popravku, kao i druge podatke koji mogu biti od značaja za utvrđivanje krivične ili druge odgovornosti.

Evo vam ceo zakon pa proucavajte,al ja ne nadjoh nista!

Zobs srs

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pa ne pise konkretno, ali u svakom slucaju je fora u tome da prepravljanje u ovom slucaju zatamnjivanje treba ici na proveru eventualno a ne da dodje i da ti kaze da skidas...sad opet sve zavisi na koga se naleti, kako je raspolozen, razlog zbog koga te je inace zaustavio i da li su otvoreni za neki vid kompenzacije, dogovora...

Sad samo mi nije jasno koja je to inace granica za zatamnjivanje, jel to 75% ili sta?

I koliko je odredjeno za razlicita stakla, koliko za zadnja, bocna itd ...?

Link to post
Share on other sites

U Nisu covek radi za 50 jevreja. Vidi kako izgleda na mome autu. Jos biras u kome procentu hoces da Ti se zatamne od 25% do 100 % black. :preved: :preved: :preved:

P.S. Ko hoce neka mi se javi na PM, da mu zakazem ili dam broj telefona.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Sto se tice policije to je veoma lako resivo. vec duze vreme vozim zatamnjen auto i do sad me je samo par puta cilmala murija zbog njih,ali sve se zavrsilo na usmenoj opomeni u fazonu sledeci put ces morati da skidas na licu mesta ali posto su panduri,ko sto svi znamo,najgluplja stvorenja na planeti onda samo prospete dobru pricu i to je to.Jednom me je interventna u zemunu bas smarala zbog stakala ali kao sto rekoh oni su i suvise glupi i naseli su na pricu da je to fabricki tako zatamnjen auto i da je bio ambasdorski pa da je zbog toga morao biti zatamnjen jos u fabrici.Inace zatamnjivao sam ga u Bataji kod Marcetica i tvrdim da ubedljivo najbolje radi u drzavi i sa najboljim folijama,znam barem 50 ljudi koji su radili kod njega i svi su veoma zadovoljni.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
koje folije koristis ( mislim koja marka)

i kolika je cijena za e30 ono cisto informativno

sva stakla da zatamnis sa 40 do 50% crnom

Prijatelju znaš li šta je 40-50% crne folije. Nećeš ništa videti. na mom autu već skoro 1 godinu imam 25% na svim staklima, pa nekad uveče izuzetno smeta. Dobro razmisli oko procenta i raspitaj se još, da nedaš kintu pa da ih sam skidaš. :preved: :preved: :preved:

P.S. Na prednja stakla ne više od 20-25%. Moj savet.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Interesuje me da li bi me cimali panduri ako imam na zadnjim staklima (vrata i gepek) one "roletne"? Ne znam da li znate na sta mislim...to obicno sam vidjao na precednickim kolima itd...

Link to post
Share on other sites

Ja kad sam qupio auto bile su vidno pocepane folije i ostatci na staklu,verovatno je neko grebao na licu mesta zbog pandura :D malo nitra je skinulo.

P.S nosite nitro razredjivac da kad vas teraju da skidate bude lakse. :D

e da a drugar mi na vectri 2000 god ima zatamnjena stakla

i atest iz vince? o propusnosti muda dlake e sad ne znam dal to prolazi.al on jos uvek ima zat stakla.

Link to post
Share on other sites

Ja ih imam na autu i nikad ih necu skinuti zbog pandura. Nigde u zakonu o bezbednosti saobracaja ne pise, da ne mozes da imas folije. Kada Ti pishu prijavu uvek pishu nesta drugo.

http://www.advokatska-komora.co.yu/zakoni/...ja/z_bezbed.htm

Ko nadje da ne smes imati zatamnjena stakla ima pice.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hajde malo da ozivim ovu temu... Preporucite mi nekog ko zatamnjuje stakla...kvalitetno. Cuo sam za tog Ivana iz Kumodraza na vise mesta, ne samo ovde. Samo reci hvale... Nekada davno sam cuo i za nekog lika iz Sremske Mitrovice, cini mi se (nikada nisam dosao do tog broja). U principu, ne treba mi neko ko daje "dobru" garanciju, nego neko sa kim necu iskoristiti tu garanciju. Je**š 20-30€ gore ako ja treba posle nekog vremena ponovo za BG jer su se pojavili mehurici ili sta ti ja znam...i da izgubim ceo dan...i novce. Znam da je zadnja soferka na e36 ba zahebana za rad, npr... Znaci neko ko ce se potruditi da to "iz prve" ispadne kako treba...i to naplatiti.

Link to post
Share on other sites

U principu, NS mi je malo ... nezgodan ... Nemam tamo neki posao koji bih mogao da zavrsavam dok mi se radi auto (za razliku od BG-a), a i prilicno mi je dalje - 320+ km zbog zatamnjivanja...'bem li ga... Ipak, ako stvarno dobro radi, mislim da se vredi iscimati. U svakom slucaju ostavi ti meni broj na PM, bolje da ga imam, pa ako zatreba da mi se nadje.

Ako neko ima broj od tog Ivana iz Kumodraza, neka pusti na PM...

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Iz novog Nacrta pravilnika o tehnickim uslovima za vozila....- nije jos konacno

http://doku.mi.gov.rs/sektor%20za%20puteve...0saobracaja.htm

Члан 75.

Ветробран и сва стакла на моторном или прикључном возилу, осим предњег ветробрана на мотоциклу и мопеду с два или три точка и без кабине возача, лаком четвороциклу без кабине возача и четвороциклу који немају кабину возача, морају бити хомологовани и уграђени у складу са одредбама једнообразних техничких услова. Ветробрани морају бити слојевити - ламинирани, односно не смеју бити од каљеног („TOUGHEND” или „TEMPERED“) стакла ни када се накнадно замењују.

Ветробран се не сме накнадно затамњивати. Бочна стакла у равни возача могу бити накнадно затамњена тако да укупна вредност пригушења светла не прелази 25%. Остала стакла на возилу осим ветробранског стакла могу бити накнадно затамљена.

Степен рефлексије стакала на возилу не сме прелазити 15% како не би дошло до заслепљивања других учесника у саобраћају.

Од одредаба другог става овог члана могу одступати само возила са посебном дозволом Министарства које је надлежно за послове саобраћаја.

Link to post
Share on other sites