Usluga restauracije farova


Recommended Posts

Nove cene:

- Morimoto projektori, bixenon - 80e

- xenon H1 sijalice za projektore - 60e

- ugradnja projektora od 50e, zavisno od tipa fara

:dance3:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nove cene:

- Morimoto projektori, bixenon - 80e

- xenon H1 sijalice za projektore - 60e

- ugradnja projektora od 50e, zavisno od tipa fara

:dance3:

e, aj jedno pitanje...

jel moze u moj automobil da se ugradi onaj mehanizam za podizanje snopa svetla (bixenon) ili da se na neki nacin napravi da i ja imam bi-xenon, tj. posto moj automobil nije restilizovan model ja imam samo xenonsko srednje svetlo, a sto se tice dugog svetla ono je standardno halogeno, a xenon se ne podize prilikom ablendovanja ili ukljucivanja dugog svetla u stalni rezim rada... Znaci da li postoji mogucnost da se malo prepravi to i da imam bixenon?

pozdrav..

Link to post
Share on other sites

e, aj jedno pitanje...

jel moze u moj automobil da se ugradi onaj mehanizam za podizanje snopa svetla (bixenon) ili da se na neki nacin napravi da i ja imam bi-xenon, tj. posto moj automobil nije restilizovan model ja imam samo xenonsko srednje svetlo, a sto se tice dugog svetla ono je standardno halogeno, a xenon se ne podize prilikom ablendovanja ili ukljucivanja dugog svetla u stalni rezim rada... Znaci da li postoji mogucnost da se malo prepravi to i da imam bixenon?

pozdrav..

i ja sam juce poslao kod mice farove pa cemo videti zavrsnicu

Link to post
Share on other sites

polomljeni nosaci unutra pa da se zamene,poliranje,ciscenje,zamena zutih migavaca u bele,itd

pa sa tim neces imati problema nikakivh, to ce ti odraditi. Mene je zanimalo ovo da li moze da se napravi da podize snop svetla prilikom paljenja dugog svetla (bixenon)

pozdrav.

Link to post
Share on other sites

RE: ividicki

Moguce je izvrsiti te pojedini prepravke-modifikacije.

Jedan deo bi se mogao resiti projektorima. Ostalo bi bilo bas "budzenje".

Fabricki xenon je visestruko bolji i kvalitetniji od after market tj made in Kina xenona.

Najbolje da navratite do Mice, i vidite da li moze da se uradi sledece: ugradnja projektora uz zadrzavanje Vasijh sijalica.

RE: boris74

Obavezno javite utiske kad Mica uradi.

Uskoro slike:

- projektora u BMW 3 2006.

- projektora u VW Sharana

- restauracije farova na Porse 911 turbo

- sredjivanja branika na Porse 911 S i Porse Panameri

:dance3:

Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje.

Da ne prodajete mozda posebno one plastikice (koje uglavnom pucaju) koje sluze za stelovanje visine restaill farova na e39-kama?

Ovo

adjusters.jpg

Znaci za farove sa fabrickim angel eyes -ima

Link to post
Share on other sites

RE: Sicko

Mislite na ovo?

p1000339x.th.jpg p1000340pd.th.jpg

Ne prodajemo te nosace, ali ih izradjujemo.

Da bi se uradili, farovi se moraju skinuti, otvoriti, izraditi novi nosaci, i na kraju zatvoriti.

BMW5 je bas problematican po tom pitanju.

Plastika je jako specificna: do odredjene kilometraze, najcesce oko 100-150 hiljada km, je savrsena, a onda od temperaturnih promena postane krta i lomljiva.

Rezultet je banalno pucanje zbog kog farovi "setaju", ne mogu se nastelovati, a ponekad se i socivo unutar fara pomera.

Jedino resenje je gore opisano. Bez otvaranja fara ne moze se prici tim nosacima.

Link to post
Share on other sites

RE: ividicki

Moguce je izvrsiti te pojedini prepravke-modifikacije.

Jedan deo bi se mogao resiti projektorima. Ostalo bi bilo bas "budzenje".

Fabricki xenon je visestruko bolji i kvalitetniji od after market tj made in Kina xenona.

Najbolje da navratite do Mice, i vidite da li moze da se uradi sledece: ugradnja projektora uz zadrzavanje Vasijh sijalica.

pa pazi,

koliko sam ja upoznat sa funkcionisanjem "bi-xenon" fara cela mudrost se svodi na jednu aj da je nazovemo kasicicu, ili pokretno ogledalo koje stoji oko sijalice i koje se priliko paljenja dugog svetla naglo pomeri i na taj nacin podigne snop svetla iz "oborenog" u "dugo". to je cela peripetija ako sam dobro imao prilike da vidim kako to funkcionise.

X5 (i ako nije restilizovana verzija) vec ima neki projektor u faru (samo ako je fabricki xenon, sa obicnim halogenim sijalicama nemaju projektore vec staklo najobicnije) tako da jedina "muka" i ono sto bi trebalo da se odradi kod mene jeste da se nabudzi ta kasicica, pokretno ogledalo koje bi se pomeralo i usmeravalo snop svetla kao i kod svakok drugog bi-xenon fara.

Inace, apsolutno se slazem sa tobom u tome da su ovi Aftermarket Xenoni, made in China ili kako god u principu tesko sra**e. Prvo, sijalice nisu kvalitetne kao ove, bez obzira sto izgledaju "identicno" ili sto "imaju iste oznake" i tako dalje... bukvalno se razlikuju iz ture u turu, od "proizvodjaca" do "proizvodjaca", takodje, nailazio sam i na one sa fabrickim greskama tipa lose izlivene, ukrivo postavljene na nosac i tako dalje...

Trece, ljudi ugradjuju te ksenone nestrucno, kad kazem nestrucno ne mislim na sam postupak ugradnje vec na to da se treba malo informisati o tome kakv snop svetla baca vas far, kako se svetlo rasipa, da li ima socivo tj. projektor ili nema i tako dalje, u zavisnosti od toga treba izabrati tip sijalice jer nisu sve Xenonske sijalice iste, neke su radjene za takozvani klar-glass far, neke za obican, neke za far sa projektorom itd... i takodje, treba odabrati vrednost sijalice u Kelvinima.

npr. recimo u Golf 4 koji nema fabricki xenon bi trebalo ugradjivati sijalicu sa oznakom D2R (npr. ta sijalica fabricki ide u Xenon far za Renault Lagunu) i ta sijalica ima na sebi nanesen zastitni sloj koji sprecava rasipanje snopa svetla u pogresnom pravcu, samim tim ne smeta drugim vozacima u saobracaju... i tako dalje...

ali otisao sam daleko od teme sada :P

Znaci, trebalo bi da vidim sa Micom, a mozes i ti da popricas sa njim na tu temu pa cemo se vec izdogovarati nek razmisli covek, da vidi ako moze da mi sa nekog bixenona premontira to pokretno ogledalce u moj fabricki xenonski far koji imam na X5, far ima fabricki projektor i to sve sljaka extra, ostala bi i moja sijalica i moja elektronika, samo bi se montirao motoric ili elektro-magnet ne znam tacno sta se koristi za to ogledalce i naravno to ogledalce zajedno sa time da bih dobio podizanje snopa svetla prilikom ablendovanja i paljenja dugog svetla...

huh, preterao sam :D :P

Link to post
Share on other sites

RE: Sicko

Okvirna cena po nosacu je 1000din.

RE: ividicki

Da, jedna mala klapna se spusti kad se ablenduje i to poveca svetlo, tj omoguci da pada dalje. Razumem razliku u konstrukciji fara na X5 i samog sociva. Ukratko: izvodljivo je ubaciti tu klapnu, ali se postavlja pitanje isplatljivosti kad postoje vec gotovi projektori sa tim.

A neki od njih, kao ovi Morimoto imaju lepo izradjene rozetne, prema tipu automobila, u Vasem slucaju postoje BMW.

Sve sto ste rekli stoji, ja bih dodao jos i ovo...

Kad neko ima problem sa svetlom u smislu da mu je slabo, cesto misli da ce problem resiti stavljanjem jacih sijalica, ili posebnih modela halogenih [koje uzgred traju par meseci poput Nightbraker], ili pak xenona. Tipican komentar je "ma kad sam stavio ksenone progledao sam". A ono sto vidjam kod 80% ljudi koji to rade su losi, matirani, pozuteli farovi. Kad bi samo sredili farove, sa eventualno izborom kvalitetnije sijalice, bilo bi im bolje. Ksenoni sa sredjenim farovima su tek pun pogodak.

Ovako, kad se na te lose farove stave ksenoni, njihov pun efekat i kapacitet se ne moze videti, o smetnji drugim vozacima da ne govorim.

Kad smo se dotakli made in Kina sijalica ...

Na svom Puntu imam Bosh sijalice, H7 za oborena, brat mi kupio 4kom u Austriji, rade vec 20000km i odlicno svetle, dve stoje kao rezervne.

Cale je uzimao "kao Bosh" za Yuga i ranije za Stila i nisu trajale vise od 5000km. Problem nije bio ni u faru ni u instalaciji, vec u tome sto je to Bosh made in Kina.

Neverovatno koliko se kopija, ocajnog kvaliteta, prodaje kod nas.

Da ne govorim da su kutije bile gotovo identicne ...

Hteo sam Vam poslati pp medjutim nije moglo.

Posaljite mi Vas broj na pp, ili na 060/377-83-82 pa cu Vas pozvati sutra, dok budem sa Micom.

Sutra najverovatnije postavljam slike ugrajdenih projektora na BMW-u 3, iz 2006, i VW Sharanu.

Link to post
Share on other sites

VW Sharan - projektori

24092011075.jpg 24092011078.jpg 24092011079.jpg

BMW 3, 2005/06 - projektori :dance3:

24092011076.jpg 25092011080.jpg

25092011081.jpg 25092011082.jpg

25092011083.jpg 25092011084.jpg

Jednom nasem poznatom pevacu smo ugradili projektore u Land Cruisera, medjutim nismo slikali. :unsure: Posto treba jos nesto da mu se radi, tada ce pasti foto sesn.

Za cetvrtak je zakazana ugradnja projektora u Fiat Stila, sa jos nekim modifikacijama, sto cete videti na slikama. :D

Link to post
Share on other sites

RE: acim_po

Najcesce je komplet sredjivanje jedan dan.

Zavisno kako je i cime zatvoren far, tj koliko vremena treba da se otvori bez ostecenja, kao i tipa i obima intervencije, vreme moze biti i pola dana, ili pak dva dana.

RE: pontdom

Moguce je napraviti takvu modifikaciju, tj moguce je spoljasnji deo fara seci.

To iziskuje dosta vremena, a jos vise "ugradnja usisnika za vazduh".

Da bi bio siguran da mislimo na isto, posaljite mi sliku kao primer sta zelite.

Link to post
Share on other sites

RE: pontdom

Moguce je ovo napraviti, tj mi mozemo to uraditi. B)

Sacuvao sam klip, moram ga pokazati glavnom majstoru, pa cu Vam javiti sve detalje oko toga - cenu, vreme izrade... Mozete mi poslati Vas kontakt tel na pp, radi brzeg kontakta.

Link to post
Share on other sites

Evo, posto je aktuelna prica oko projktora da vidite jos jedan nas rad.

Fiat Stilo - Morimoto mini projektori, H1 xenoni, bojenje u crno

30092011098.jpg 30092011099.jpg

Evo kako izgleda kada mi radimo otvaranje i zatvaranje. 8-)

30092011100.jpg

30092011101.jpg 30092011102.jpg

Image_3509.jpg Image_3510.jpg

Image_3522.jpg Image_3524.jpg

Image_3525.jpg Image_3526.jpg

Kratak klip kako rade projektori .. http://tinypic.com/player.php?v=f0u9s8&s=7

Na poziciji oborenog je projektor i pri paljenju dugog svetla obara se klapna i "pusta" se svetlo[st], a ujedno se pale fabricka oborena.

Radili smo i branik Porse Panamere ...

29092011096.jpg 29092011097.jpg

Za koji dan slike Pezoa 307 CC - radili smo sredjivanje farova, ciscenje sociva, i bojenje u crno.

Link to post
Share on other sites

Kratak klip kako rade projektori .. http://tinypic.com/player.php?v=f0u9s8&s=7

Na poziciji oborenog je projektor i pri paljenju dugog svetla obara se klapna i "pusta" se svetlo[st], a ujedno se pale fabricka oborena.

da, da, upravo to tako i treba da bude, tako je i fabricki na svim vozilima koja imaju i klasicno dugo svetlo i socivo sa Bi-xenonom. To je ono o cemu smo razgovarali ranije da hocu da napravim na svom automobilu. Ali iskreno ne bih menjao sociva, vec bih ostavio svoja ako je to izvodljivo. Ako nije, onda nikom nista.

Link to post
Share on other sites

RE: ividicki

Skoro smo radili farove na Pasatu B5.5, koji ima fabricka sociva.

Ubacili smo tu klapnu, mislim sa Audija A8, dodali ksenone, i dobili "fabricki bixenon projektorski far". Sve je na oko isto, samo mnogo funkcionalnije i kvalitetnije.

Sad samo treba videti moze li se to isto-slicno uraditi sa farom na X5.

Link to post
Share on other sites

#2 Takodje, VRSIMO sve popravke na branicima: zabice, spojeci, prelomi..

Pri zvanicnom obracanju forumasima, pogotovo ako nesto reklamirate, red je da se povede racuna o jeziku koji govorimo.

Elem...

"Vrsi" se nuzda a branici se popravljaju... Znaci nije "Vrsimo popravke", nego "popravljamo"

Ja bih to napisao ovako:"Popravljamo sva ostecenja na branicaima..."

Molim Vas da ne skrnavimo srpski jezik! Bar ne ovde na Forumu.

Hvala!

Link to post
Share on other sites

Ne bih da se polemise oko pravopisa u temi oko farova. U svakom slucaju hvala na ukazanom propustu, i da ne bi bilo nesporazuma necu tako pisati. Jasno je da nema negativnosti u tonu obracanja forumasima.

Popravili smo ostecenje na braniku Range Rovera.

P1000446.jpg P1000448.jpg P1000449.jpg P1000450.jpg

Jos ranije je bio Audi R8 ..

P1000271.jpg P1000273.jpg P1000274.jpg

Link to post
Share on other sites