Recommended Posts

Pozdrav svim članovima BMW foruma. Nov sam na ovom forumu, ali sam pre postovanja ove teme dosta citao druge slicne teme tako da ste mi dosta pomogli i na taj nacin, posebno mislim da je clan M54 mirsad(izvinjenje ako gresim ime) dosta pomogao svojim textovima. Tako me je definitivni ubedio da odustanem od dizela,, prvenstveno zbog održavanja istih. Konkretno imam VW G2, ali imam dosta iskustva, nmg reci bas dobrog :) sa raznim francuzima, tako da ce moj izbor definitivno biti BMW.:) Dilema koju imam je 318, 316 ili 320i? Koliko se razlikuju u potrosnji i u kojim granicama varira, u performansama i ceni održavanja? Da li je ugradnja sekvent plina po vama dobra stvar, pri tome ne mislim na ekonomiju, nego na to kako ce uticati na performanse motora i kakva su vasa iskustva sa plinom? uopšteno, svaki savet bi mi dobro dosao pošto jedina iskustva koja imam sa BMW je to sto imam drugara koji je imao dva 320D(posle sudara kupio drugog). Inace, auto planiram da dovezem iz Italije, na autoscoutu sam nalazio dosta dobrih sa "malom" kilometrazom i na slikama jako ocuvanim. Unapred zahvalan :)

Link to post
Share on other sites

100 ljudi- 100 cudi, a i 100 modela BMW. Po meni, nema loseg modela samo treba pronaci sebi onaj koji zadovoljava individualnu normu.

Sto se tice sekventa, nema boljeg u tom segmentu.

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao!

Hvala druže. @zzoky70bmw Hvala na odgovoru, mada ja sa ovom kilometražom koju prelazim(12-13k godišnje) ne znam koliko je pametno da ubacujem plin, ali u svakom slucaju ce verovatno biti benzinac.. :)

Link to post
Share on other sites

Hvala druže. @zzoky70bmw Hvala na odgovoru, mada ja sa ovom kilometražom koju prelazim(12-13k godišnje) ne znam koliko je pametno da ubacujem plin, ali u svakom slucaju ce verovatno biti benzinac.. :)

I te kako! Na 15000 km predjenih, ostaje ti uredjaj za DZ. Drugo, nemoj da beziz ni od 320d (imao sam ga) odlican motor.

Link to post
Share on other sites

I te kako! Na 15000 km predjenih, ostaje ti uredjaj za DZ. Drugo, nemoj da beziz ni od 320d (imao sam ga) odlican motor.

Ne znam bas za dizele, u pocetku sam bio za njih prvenstveno sto mnooogo manje od benzinca trosi, medjutim bas ovde na forumu je objasnio jedan clan koji je imao trojke, da iako dizel manje trosi goriva, razlika se plati u redovnim servisima koji su dosta skuplji nego za benzince, plivajuci zamajac, neke dizne koje kostaju po komadu 150 eura itd itd...Dok koliko sam uspeo da saznam benzincima je samo boljka rashladni sistem, ciji servis kad se uveze on preporucuje da se uradi(400 eura) i nakon toga sipas, vozis i ne brines :pleasantry: Za plin si ipak u pravu, ogromna je razlika izmedju 67-68 din za plin i 120din za benzin pogotovo na 10 i vise litara potrosnje...

Link to post
Share on other sites
Za plin si ipak u pravu, ogromna je razlika izmedju 67-68 din za plin i 120din za benzin pogotovo na 10 i vise litara potrosnje...

Ovo dosta ljudi previdja. Ali za iole noviji model a u taj spada i e46 treba sipati i sto kvalitetniji benzin a to je europremijum ili kako se vec zove. A on je 130+ din. Tako da se plin i dalje isplati.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobrodosao.. Citam tu tvoju polemiku za plin.. SEKVENT zaista jeste dobra stvar, i to ce ti u vecini slucajeva posle prodati tog benzinca! Jer on i nema neke veze sa obicnim plinom, tako da je sve bezbedno(nema detonacija) i ocuvano(sto se masine tice).. E sad.. zato i kosta! Ali definitivno se isplati, u svakom pogledu! Samo napred, uzmi benzinca, ugradi sekvent i uzivaj u zvuku te masine i pored toga se vozi za 'dzabe' !

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobrodosao.. Citam tu tvoju polemiku za plin.. SEKVENT zaista jeste dobra stvar, i to ce ti u vecini slucajeva posle prodati tog benzinca! Jer on i nema neke veze sa obicnim plinom, tako da je sve bezbedno(nema detonacija) i ocuvano(sto se masine tice).. E sad.. zato i kosta! Ali definitivno se isplati, u svakom pogledu! Samo napred, uzmi benzinca, ugradi sekvent i uzivaj u zvuku te masine i pored toga se vozi za 'dzabe' !

Hvala, posle dosta racunanja izmedju dizela i benzinca(sa i bez sekventa) verovatno cu staviti plin. Ovde sam otvorio temu da bih cuo iskustva od ljudi koji imaju trojke, i onih sa plinom, i da vidim na sta da obratim paznju prilikom kupovine? Ja na golfu imam naravno ovaj obican, i mogu ti reci da je razlika drasticna u performansama, naravno u korist voznje na benzin, medjutim mnogo je bitnije koliko to kosta. Cale na renou laguni 97 ima plin, pretpostavljam sekvent jer ima pumpu, motor je slican bmw-u 318, tj 2.0 136KS utisak je da nema tolike razlike izmedju voznje na plin i benzin(sem naravno u potrosnji). Konkretno reno nam trosi oko 9-10l kombinovano, sto mislim da je mozda i malo za tu kubikazu...Koliko bi 318 trosio plina? pozdrav

Link to post
Share on other sites