Serijski Bmw X6 I Zvanicno


Recommended Posts

bmwx6222of9.jpg

Samo nekoliko sati pošto smo objavili prvi zvanièan video, stižu i prve oficijelne fotografije serijske verzije novog BMW-a X6 (na bazi BMW-a X5), koga smo u formi koncept vozila mogli da vidimo u septembru ove godine na salonu automobila u Frankfurtu. Kao što se i pretpostavljalo, ova serijska verzija se praktièno i ne razlikuje od pomenutog koncepta. BMW novi X6 zvanièno naziva SAC (Sports Activity Coupe), a svojim niskim krovom, položenim C stubom, velikim 19-inènim aluminijumskim toèkovima i kratkim prepustima, predstavlja zaista zanimljivu mešavinu coupe automobila sa èetiri vrata i SUV modela, što u praksi znaèi dinamièan i atraktivan automobil u prepoznatljivom BMW looku. Pomenuti nizak krov znaèi i niže težište i bolju upravljivost (više sportskih voznih osobina), naravno u kombinaciji sa standardnim xDrive integralnim pogonom i novim DPC sistemom (Dynamic Performance Control). Što se motorizacije tièe, BMW X6 je prvi model bavarske fabrike koji æe dobiti novi 4,4 litarski V8 bi-turbo benzinac, koji razvija 300kW/407KS pri 5500 o/min. i 600Nm obrtnog momenta, dostupnih u rasponu od 1750 do 4500 o/min. (ugraðen je u BMW X6 xDrive50i). Sa njim ova verzija BMW-a X6 (teška 2190 kg) ubrzava od 0 do 100 km/h za samo 5,4 sekunde, uz proseènu potrošnju od 12,5 litara na 100 km. Maksimalna brzina je naravno ogranièena na 250 km/h. Ovaj motor æe u narednih 12 meseci biti ugraðen u još nekoliko sportskih modela BMW-a, a zamenjuje postojeæi atmosferski 4,8 litarski V8 agregat. BMW je za novi X6 predvideo još tri šestocillindarska motora, i to 3,0 litarski benzinac sa 225kW/306KS i 400Nm (model X6 xDrive35i) koji postiže maksimalnih 240 km/h, do stotke ubrzava za 6,7 sekundi, troši 10,9 litara na 100 km, kao i dva dizelaša, oba zapremine 3,0 litra, pri èemu slabiji u modelu X6 xDrive30d razvija 173kW/235KS i 520Nm (postiže 210 km/h, do 100 km/h stiže za 8 sekundi, troši 8,2 litra goriva), a jaèi u modelu X6 xDrive35d ima 210kW/286KS i 580Nm, što je dovoljno da postigne 236 km/h i da do stotke stigne za 6,9 sekundi (potrošnja mu iznosi 8,3 litre dizela na 100 km, a emisija CO2 220 grama po kilometru). Pomenuti motori se standardno kombinuju sa šestostepenim automatskim menjaèem sa opcijom ruènog menjanja brzina. Inaèe, X6 je dugaèak 4877 mm, širok 1983 mm, visok 1690 mm (duži, širi i niži od X5), a meðuosovinsko rastojanje mu je isto kao kod X5 i iznosi 2,93 metra. Zbog bolje stabilnosti, X6 u odnosu na X5 ima i za 56 mm širi trag toèkova. I dizajn unutrašnjosti se velikim delom oslanja na toliko puta pominjani X5, a ovde treba reæi i da X6 pozadi ima dva individualna sedišta. Zapremina prtljažnika u osnovnoj konfiguraciji iznosi 570 litara (70 litara manje od X5), a sa oborenoim zadnjim sedištima ta vrednost raste na 1450 litara. Od opreme treba izdvojiti BMW-ov iDrive sistem, navigacioni sistem, parking senzore (sa kamerom za vožnju unazad), sistem za zabavu, automatski klima ureðaj u èetiri zone, HUD (Head Up Display) koji projektuje najvažnije informacije na vetrobran (kao kod borbenih aviona)...

bmwx62222lz1.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Za mesec-dva uzima drugar xDrive35d (286Hp) DPF najverovatnije pa ce neki test da padne :dance3: Razmisljao se dosta izmedju X5 i X6 i odlucio da uzme X6 crni sa 20" felnama.

Link to post
Share on other sites

BMW X6 xDrive35i, 225kW(306KS), 0-100...6,7s ,400Nm 1.300-5.000 RPM

BMW X6 xDrive50i, 300kW(407KS), 0-100...5,4s ,600Nm 1.750-4.500 RPM

BMW X6 xDrive30d, 173kW(235KS), 0-100...8.0s ,520Nm 2.000-2750 RPM

BMW X6 xDrive35d, 210kW(286KS), 0-100...6,9s ,580Nm 1750-2.250 RPM

Ovo je dostupno od motora.

Kakva masina.... gde mi zivimo :dance3: :preved: :preved:

Link to post
Share on other sites

Bio je jedan pre neki dan u Nisu...

I kao sto sam vec negde napisao: Nit' mirise nit, smrdi!!!

Ja verujem da je on u celini perverzija ziva ali mi se spoljasni izgled (mislim na zadnji deo) uopste ne svidja....

Link to post
Share on other sites

video sam u bg-u i to dva puta :lol:

sta znam,meni je onako mocan kao pojava,mnogo je sirok i da nema tog zadnjeg dela mogao bi lako da se pomesa sa x5 (novom) .

a da kida asfalt,nisam ni sumnjao...

Link to post
Share on other sites

kolko se iznerviram kad vidim ribu u tome, a ja he mogu ni da mislim o tome joooooj breee :preved:

Link to post
Share on other sites

Da dignemo suknje a da nam ispadaju pare... hehe :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sad ce me mnogi napljuvati, ali mislim BMWu terenska vozila stoje kao piletu sise. Zna se da je BMW sinonim za jaku, elegantnu sportsku limuzinu, a ulazak u tzv SUV segment je najobicnije persiranje glupima Amerima koji se loze na predimenzionirane tockove.

Link to post
Share on other sites

moze se reci da si u pravu, x6 - verovatno ce odskakati od ostalih iz familije kao sto odskace i x3 (po mom misljenju ), jedino mi nekako x5 lepo i opasno izgleda, a ovo - deluje neopredeljeno -( mešavina coupe automobila sa 4 vrata i SUV modela ) - delimicni citat teksta na vrhu.

p.s. video sam danas jedan u V.Stepe - ipak je lepsi x5 - pa pljujte i mene. ;) :D :D

Link to post
Share on other sites

Nakon tjuning kompanija H&R, Hartge, Hamann i Lumma, i nemački AC Schnitzer je lansirao svoj stajling i performance paket namenjen novom BMW-u X6.

AC Schnitzer aero body kit za dinamičniji i atraktivniji izgled X6-ice podrazumeva nove pragove, doterani prednji branik sa velikim otvorima za vazduh (sa promenjenim mestom za svetla za maglu) i modifikovani zadnji branik sa difuzorom. Paket promena na spoljašnjosti zaokružuju i novi Type VII crni aluminijumski točkovi od 22 inča, a tu je i novi sportski izduvni sistem sa hromiranim završecima, kao i detaljno prerađeno ogibljenje (razvijeno na nemačkoj stazi Nirburgring) i doterana unutrašnjost (novi EVO trokraki volan, aluminijumske pedale, AC Schnitzer patosnice...).

Što se motora tiče, u press saopštenju AC Schnitzera se samo napominje da su pojačanje doživeli modeli sa dizel motorom (3.0d i 3.5d), ali se ne navodi sa koliko snage sada raspolažu pomenuti motori.

acschnitzerbmwx68dd4.jpg

acschnitzerbmwx65jd8.jpg

acschnitzerbmwx61pn3.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...