Recommended Posts

Kao sto sam rekao upredstavljanju, od nedavno sam vlasnik jednog od po meni najlepseg BMW-a ikada napravljenog. Auto je imao 2 vlasnika, oca i cerku, 1994. godiste jeredovno je odrzavan i pazen, nalazi se u totalnom stock izdanju, nista mu nije dodavano, menjano na izgledu,...na satu ima tacno 200666 ( nadam se da mi tri sestice nece pokvariti srecu ), auto je zaista dobro cuvan i pazen, utegut je ne lupka, ne tandrce nista, ne ljulja ne seta, tih je, zaista sto se toga tice sve je u najboljem redu. Ono sto mi zadaje glavobolju je da mi se satovi na tabli jednostavno ugase, brzinomer, obrtomer, displej kilometraze stanja goriva i temp motora jednostavno se iskljuce dok lampice funkcionisu redovno i nakon nekoliko sekundi opet se sve vrati na svoje. Nekada se to u roku od 10 minuta desi 5 puta nekada pola sata nista,...nema pravila ali mene nervira, kontam da je u pitanju neki kontakt pa sad ako neko zna ili se sretao sa slicnim problemom neka vice. Ne bih da kupujem nove satove bez veze. Takodje imao sam problem sa rejanjem ali listajuci forum resio sam taj problem. Naravno kao i svaki auto sa tim stazem na ulici i ovaj ima nedostatke u vidu ostecenja od malih kamencica na laku haube i branika, zadnji levu rub mu je radjen zbog manjeg ostecenja i korozije, desnom to predstoji iako se spolja ne vidi iznutra osetim da ima malo rdje.

Od opreme nema Bog zna sta, tu su el. podizaci stakla, el. siber, maglenke, digitalni sat i merac spoljne temp., ima onaj odvratni volan sa 4 kraka i Air Bagom ( u planu je zamena za trokraki , metalik ljubicastu boju i to mu je to sto se tice opreme.

Nemam u panu neko predrkavanje i bidzenje, treba mi siguran auto da se vozam po gradu, imam u planu alu felne da mu stavim, najverovatnije 16-ice, opet napominjem rado bih stavio 17 ili 18, ali vozace se po gradu pa je greota, beli migavci napred i nazad da menjam lampe sa belim migavcima, mozda neki zavrsetak auspuha ili cak i ceo tadnji lonac, i pozabavio bih se malo muzikom unutra jer ima fabricku od 4 zvucnika.

E da, auto je placen po meni smesnih 800 eura, doduse bilo je cenkanja i spustanja, ali opet povoljan je za ono stosam dobio. Nakon detaljnog pregleda za tehnicki ( u Austriji su malo detaljniji nego u SRB ) znacu mnogo vise o detaljima auta, mada iskreno ne bojim se, oseti se da je zategnut pazen. Pogotovo mi spokoj daju prethodni vlasnici, nisu ga vozali napaljeni klinci. Za pocetak jedna slika dom malo ne sine sunce i ne operem ga pa malo vise slika

14032011302.jpg

Link to post
Share on other sites

lepo ce to da se sredi, samo batali 18-ce, 17-ce mozda ali 16-ce su ti ideala pogotovo i zbog toga sto je 1.6 a i zbog namene auta koju si naveo...

Link to post
Share on other sites

Ko sto rekoh trudicu se da ne predjem granicu dobrog ukusa, nemam nameru da pravim cirkus od njega. Sve sto bude islo na njega bice originalno BMW, nista kucna radinost i slicno. Od spoljjeg izgleda zaboravio sam da napisem da su mi u planu prednji, zadnji branik i retrovizori od modela M3 E36 i mali repni spojler, kao lajsnica sto ide i stavio bih mu sire bubrege sa restilizovane verzije E36. Farove bih ostavio ove samo menjam bocne migavce iz narandzato u belo i zadnje lampe, ili klasika sa belim migavcima ili sa crnim migavcima i rikvercom. nisam jos nasao lepe sa LED diodama, a i ne bih da previse kvarim fabricki izgled auta.Imam ideju da izgledom podseca na M3. Naravno kada dodje vreme za zamenu branika odradio bih manja ostecenja na haubi od kamencica i jedno dobro i detaljno poliranje jer mu treba.

Unutra imam zelju da badjem enterijer od M3 sazadnjom klupom i prednjim sedistima i naravno da menjam skrnavi kamionski volan. Sto se felni tice imam u planu da budu BMW originalne felne, sad koje ne znam, mada ako naleti nesto i do drugog proizvodjaca sto mi se dopadne stavicu i te. Nekada mi dune da menjam felne cesce nego ulje.

Link to post
Share on other sites

Imamo isti auto, isto godiste verovatno i oprema :)

Ja sam malo picnuo, stavio AE, bele migavce, i obavezno trokraki volan sa jastukom, cetvorokraki ni meni nije prirastao za srce xD

Inace, IDENTICAN problem sa km satom sam imao... Prvo je bilo paljenje i gasenje, a onda je skroz umro. Resio sam problem kupovinom drugog za 30e.

Link to post
Share on other sites

@ GrujaBG

Da, da primetio sam tvoj na forumu VG, bas sam neki dan poceo da citam od pocetka da vidim kako te je auto sluzio i dokle si dogurao sa sredjivanjem. Vidim da si mu ubacio par detalja i sada izgleda bas onako kako bi i trebao. Pretpostavio sam da sat ili ispusta dusu ili ga neki kontakt njaka, planirao sam da ga skinem otvorim pogledam, malo ocistim vratim pa ako se ista pesma nastavi da uzmem drugi.

Inace na moju zalost nasao sam novi problem na kolima, preterano mi gubi tecnost za hladjenje, na oko nigde ne vidim da pusta na hladnjaku na dva debela creva sto idu na hladnjak, na crevima koja vode u grejac kabine,...Nisam primetio ni vlagu u kabini niti paru iz ventilacionih otvora da mi ukaze da mi curi grejac kabine ili negde da podliva u kabini. Sad koliko se ja razumem u mehaniku jedino mi ostaje da trosi antifriz tj da ili je dihtung glave progoreo ili sama glava da je napukla. E sad nisam primetio da mi nabija pritisak u sistem za hladjenje, auto lako pali, ide ok, jedino da proverim da li baca beli dim na auspuh pa da vidim da li da placem ili da trazim nesto trece za razlog preteranog gubitka tecnosti. Mada koliko trosi to bi trebalo negde lepo da curi, svaka voznja posle sat-dva rada motora i nekih 20ak predjenih km ja mu sunem litru vode.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Evo posle duzeg vremena i stajanja auto je popravljen i sredjen. Slike drugom prilikom za par dana cim ga operem jer mesec dana stajanja na ulici je dovelo do sloja prasine da se ni ne vidi koja je boja i kakav je unutra. U medjuvremenu dok je auto stajao kupljene su felne BMW Styling 46 16 ice 7 cola sirine vozene su na E46 od salona do kuce i od kuce do prodavnice felni i to je to. Posle stajale u garazi ja naleteo i kupio za celih 78 evra za sve 4 sto smatram da je dzabe. medjutim u planu su i par varijanti 17 ice M felne sa E36 idem ove nedelje da pregovaram oko cena pa ako uspem eto i tih felni. Ove nedelje su u planu i zamene prednjih migavaca u belo i zadnje stop lampe u kombinaciju crveno belo.

Sto se kvara tice lepo su me zaje.ali kada sma kupovao auto. Na kolima je pukla plasticna lula koja ide od gornjeg debelog creva na blok motora tu je pustao tecnost i pregrejao se i stradao je gumeni dihtung izmedju bloka i dekle gde su lanac i lancanici ( valda sam dobro objasnio) i tu je mixovao ulje i vodu. Suma sumarum po cenama EU obrada glave sa hidrotestom, zamena ulja TXT, svih filtera, antifriza, set lanac i lancanici, gornja garnitura dihtunga je kostala 950 evra sa rukama. Pre kupovine sipano je ulje obrisan cep za dolivanje sipka da se ne vidi bela naslaga i posle par dana voznje sam video da mesa ali tad bilo kasno, auto placen prepisan,...Imao sam u planu da na drugi nacin te pare ulozim ali Ok sta sad, barem je pregledan sredjen ispravan 100% i sad samo odrzavanje gorivo i voznja.

Link to post
Share on other sites

Jbg...tako je to sa polovnim kolima...ali nema nazad....sredis i uzivas.....zato sam ja uvek bio za varijantu da kupim nesto ispod cene,gde vidim vecinu mana i racunam jos na neke koje ne vidim,pa se na kraju uklopim u cenu,ali znam da sam sve sredio...sta je tu je....Srcno na dalje :dance3:

Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh ovo su felne koje su kupljene, BMW Style 46 7J16 bez guma, felne su u perfektom stanju bez ijedne ogrebotine. E sad posto auto treba da vozim na teznicki ako prodje bez potrebe da se nesto radi ( ovde je tehnicki strog i nema ono ma moze to da izdrzi do sledece godine ili nije to bas tako bitno ) kupuju se 17 ice a na ove se na zimu stavljaju nove zimske gume a u suprotnom idu ove sa letnjim gumam do nekih boljih dana. Sutra se auto konacno pere pa ce biti i neka njegova slika za sad samo oprane felne.

07052011286.jpg

07052011285.jpg

07052011284.jpg

07052011283.jpg

07052011282.jpg

07052011291.jpg

Link to post
Share on other sites

Evo kao sto sam rekao par detaljnijih slika auta, opran je na brzinu i jest da mu nije ovde mesto ali da stavim sliku i mog omiljenog auta koji mi dodje kao dete. U pitanju je Jugo 1.3 2005 godiste ja sam mu prvi vlasnik i sve sam odradio sam iz svoje glave.

09052011297.jpg

09052011296.jpg

09052011295.jpg

09052011294.jpg

09052011293.jpg

09052011308.jpg

09052011307.jpg

09052011306.jpg

09052011304.jpg

Unutrasnjost je zaista perfektno ocuvana, sedista koja su boljka kod BMW-a da im tapaciri pucaju na savovima ovde su odlicna, nema tragova habanja osim na rucici menjaca koja je izlizana.

A ovo su limarski nedostaci koji se moraju otkloniti

09052011303.jpg

Auto je bio blago ostecen, to je sanirano ne bas sjajno, prefarbano kao deca na praksi da su radila i nema bocne lajsne. Lajsne cu verovatno menjati i staviti sve bocne lajsne od M3 koje sam vec nasao pa ako se dogovorimo oko cene idu te.

09052011302.jpg

Pdja na zadnjem desnom rupbu, nije strasno ali ne izgleda lepo, rub je vec radjen ali ko sto se vidi odradjen je amaterski pa cu ga odraditi kako valja

09052011298.jpg

Rdja na cosku haube, isto uradjena bolje da nije

09052011299.jpg

Ostecenja od kamencica na masci i haubi, ostecena i farba i lak. Kad budem sredjivao ostatak odradice se i hauba i maska jer izgleda ruzno ovako

A sad moj ljubimac

16052009586.jpg

05052009553.jpg

05052009552.jpg

05052009550.jpg

05052009549.jpg

05052009548.jpg

05052009547.jpg

16052009587.jpg

05052009554.jpg

05052009555.jpg

05052009556.jpg

Link to post
Share on other sites