Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zamena gumica 300e????Pa za te pare se radi generalna!!!Meni kad je pomesao ulje i vodu majsor mi uradio veliki servis sa zamenom gumica,dihtunga,spanera ,kaiseva,ulja,filtera,cak mi je i druge ventile ubacio u glavu,i sve za 100e.KO to vas dere tamo???

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Opet mi treba pomoc,na mog m52 sam stavio novi ccv i sad kad dignem cep on podigne obrtaje,inace auto radi extra ali nizbrdo na motorno kocenje zadimi i to dobro a dim je plavo sive boje a i potrosi oko litar ulja na 1000km a sve ostalo je idealno...sta da ridim?

Link to post
Share on other sites

Opet mi treba pomoc,na mog m52 sam stavio novi ccv i sad kad dignem cep on podigne obrtaje,inace auto radi extra ali nizbrdo na motorno kocenje zadimi i to dobro a dim je plavo sive boje a i potrosi oko litar ulja na 1000km a sve ostalo je idealno...sta da ridim?

Dihtung poklopca ventila moze da te zeza(Meni je isti taj problem bio samo sto je dimio kad ga upalim i ponekad na nizbrdici).Ne mora spolja da se vidi da ti je otisao dihtung na tom motoru, jer on ima i unutra u glavi jos dva odvojena komada koja su mozda dotrajala.Kod nas je za tvoj motor od 1600 din pa na gore(Ipak preporucujem kvalitet ako imas novca.Pazi 1 1/2 ulja na 1000km je mnogo....znaci negde ga jede....sto pre to menjaj da ti ne odu lambda sonde.

Link to post
Share on other sites

Opet mi treba pomoc,na mog m52 sam stavio novi ccv i sad kad dignem cep on podigne obrtaje,inace auto radi extra ali nizbrdo na motorno kocenje zadimi i to dobro a dim je plavo sive boje a i potrosi oko litar ulja na 1000km a sve ostalo je idealno...sta da ridim?

Druze bez otvaranja motora se tog dima neces resiti . Ako ti trosi litar na 1000 imas ozbiljan problem .

Link to post
Share on other sites

Hvala momci na savjetima ali mi nije jasno zasto nemam nekih drugih posledica,npr povecana potrosnja goriva,los rad,losa vuca i slicno.....zasto ne dimi na pun gas nego samo kad mu dam gas i to posle svakog motornog kocenja,ne znam jesam li mogao pomijesati vakume na usisnu granu jer sam je skidao?Moram da otvaram motor a taj auto ide extra,potrosnja benzina normalna,vodu ne trosi,temperatura se zakuca na pola i tu stoji a visko ventilator rijetko pali,mislim da mi ne bi grijao ni bez viska....ljudi je li to normalno?Ako ga majstor bude otvarao ima da me odere....

Link to post
Share on other sites

Klip ide dole i sisa vazduh, losa gumica ventila propusti malko ulja kojeg se deo nahvata na stublinu. kad taj klip dodje na paljenje sagoreva i ulje. Pri motornom kocenju kolicina goriva je minimalna i malo sagoreva, e kad mu das gas tad mu das gorivo i onda je mnogo snaznija eksplozija kija i sagoreva svo to nagomilano ulje. Valjda sam dobro objasnio. poz

Link to post
Share on other sites

Jos da pojasnim,primjer__idem konstantno nizbrdo,pustim gas na motorno kocenje 10ak sekundi,dam mu gas i napravi ogromnu dimnu zavjesu,opet mu pustim gas i opet se desi isto a ma bas svaki put,cak pocne da dimi i bez dodavanja gasa....pogusih vozace iza mene,kao kroz maglu da voze....dim je plavo beli

Link to post
Share on other sites

pa ako su one onda su skroz otisle dok toliko dima ali zar ne bi trebao i na prvo paljenje da zadimi?Na prvo paljenje mi nikad nije izbacio dim pa ni kad mu dam malo gasa,znaci nikad na paljene i saltanje i to me zbunjuje....

Link to post
Share on other sites

Maf je moj dobar drug,tako da sam upoznat sa njegovim problemom...auto radi savrseno,bolje od svakog m50/m52 sto sam dosad vidio...ne znam bas puno oko motora,ali cudi nas zasto auto ne zadimi NIMALO na pun gas?...znaci,iz mjesta,prva ful gas 6000rpm,druga ful gas 6000rpm,treca ful gas...ni kapi dima!...a cim se spusta na motorno kocenje pa mu da gas,zadimi,NENORMALNO...

Link to post
Share on other sites

I pri motornom kocenju se ne ubrizgava ni jedna jedina kapljica benzina.

motorno kocenje=ler gas

Neka drzi malo duze u obrtaje pa ce da baci malo dima/ u zavisnosti koliko su posle gumice.

Link to post
Share on other sites

Maf je moj dobar drug,tako da sam upoznat sa njegovim problemom...auto radi savrseno,bolje od svakog m50/m52 sto sam dosad vidio...ne znam bas puno oko motora,ali cudi nas zasto auto ne zadimi NIMALO na pun gas?...znaci,iz mjesta,prva ful gas 6000rpm,druga ful gas 6000rpm,treca ful gas...ni kapi dima!...a cim se spusta na motorno kocenje pa mu da gas,zadimi,NENORMALNO...

BMW najbolje radi i ide kad treba da rikne , iz iskustva .

Link to post
Share on other sites