Sekvent ili obican uredjaj?


Recommended Posts

Vozim e34 520i 12v m20,trenutno na autu imam lovato obican uredjaj,trosi po gradu 16 a na otvoreno 13-14 l lpg,prosek neka bude 15 :)!Dosta slabije ide i dogadjaju se detonacije koje ni jedan majstor ne moze da objasni!Oko struje je sve zamenjeno i stavljeno novo ali i dalje puca,ne cesdto ali kada pukne mogu da bacim protokomer vazduha je je vec dva polomio od eksplozije.Postoji sigurnosna guma ali ne pomaze :(!Imam ponudu da jeftino ugradim ac stag 300 za 200e, a realna cena mu je oko 320e samo prednji deo bez boce i cevi.Da li se isplati ugradjivati i kako ce auto da ide i trosi?

Link to post
Share on other sites

sekvent je majka mara,a puca ti zbog viska vazduha u grani ili zbog preranog paljenja,

uglavnom je jedno od ta dva....

i ta guma,ne pomaze toliko,bolje da imas onu klapnu ispred protokomera, ona sacuva protokomer,guma slabije... :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

vozim vec 4 godine sa obicnim lovato uredjajem a motor je m50, detonirao mi je par puta kad me je struja zeznula i nikad vise, tako da mislim da je kod tebe ipak problem u fals vazduhu negde ili te opet negde zeza struja, ali naravno ako imas zelje i volje sekvent je zakon..........

Link to post
Share on other sites

Jesi proverio da ti ne pusta fals vazduh na usisnoj grani? Imam isti problem i dobijam garanciju majstora da ce sa novim svecicama i kablovima da sljaka bez problema. Pozeljno je imati i ugradjenu "klapnu" koja ide pre protokomera, a oko nje je sigurnosna guma, koja ukoliko nije jaka detonacija, samo spadne.. Meni je npr.detonacija pokidala tu gumicu, otvorila protokomer.. Protokomer sam sredio, kupio nove NGK svecice, sad samo da odvojim 7,8 ljadi za nove kablove! ;) Ne boj se nista, moze on da radi i na obican plin, ali ukoliko imas sredstava za sekvent, ti ugradi njega, jer jeste bolja varjantaa.. (prvo proveri da li je sa 4 ili 6 dizni ;) )

Link to post
Share on other sites

sekvent je majka mara,a puca ti zbog viska vazduha u grani ili zbog preranog paljenja,

uglavnom je jedno od ta dva....

i ta guma,ne pomaze toliko,bolje da imas onu klapnu ispred protokomera, ona sacuva protokomer,guma slabije... :pleasantry:

Postoji klapna ali ne stigne da zatvori :(,na jednom protokomeru mi je detonacija ostetila osovinu a na drugom je izbila poklopac pa sam ga ja lepio silikonom ali nije pomoglo pa sam kupio novi!dosta sam ulozio oko svega toga ali nisam resio problem!rekli su mi i da remontujem glavu motora jer je moguce da se to desava i zbog nekog ventila koji kasni pa izvrsi detonaciju u usisu!!

Link to post
Share on other sites

vozim vec 4 godine sa obicnim lovato uredjajem a motor je m50, detonirao mi je par puta kad me je struja zeznula i nikad vise, tako da mislim da je kod tebe ipak problem u fals vazduhu negde ili te opet negde zeza struja, ali naravno ako imas zelje i volje sekvent je zakon..........

Sve je zamnenjeno oko struje i nema fals vazduha jer je sve provereno cak sam i step motora zamenio,bas cudno!!!

Link to post
Share on other sites

Jesi proverio da ti ne pusta fals vazduh na usisnoj grani? Imam isti problem i dobijam garanciju majstora da ce sa novim svecicama i kablovima da sljaka bez problema. Pozeljno je imati i ugradjenu "klapnu" koja ide pre protokomera, a oko nje je sigurnosna guma, koja ukoliko nije jaka detonacija, samo spadne.. Meni je npr.detonacija pokidala tu gumicu, otvorila protokomer.. Protokomer sam sredio, kupio nove NGK svecice, sad samo da odvojim 7,8 ljadi za nove kablove! ;) Ne boj se nista, moze on da radi i na obican plin, ali ukoliko imas sredstava za sekvent, ti ugradi njega, jer jeste bolja varjantaa.. (prvo proveri da li je sa 4 ili 6 dizni ;) )

Ma vec 5 god. ga vozim na obican ali vise ne mogu,koliko sam uzolio u auto mogao sam da kupim e39 :),(zamenio sam kapu,ruku,kablove,step motora,dva protokomera,dva puta po 6 svecica,stelovao ventile,zamenio senzor paljenja,crevo usisa,kutiju za filter,klapnu gasa na usisu..itd),sekvent je kod mene i ima 2x po 3 dizne,samo cekam majstora da ima slobodno vreme da ga postavimo,zato sam i hteo da se konsultujem da li vredi i kako ce auto da ide i trosi jer na obicnom ide slabo a i dosta trosi i ta potrosnja varira dosta a voznja je ista.

Link to post
Share on other sites

Pa nznm.onda u cemu je problem, ako je vec struja ok a ne pusta ti nigde fals.. Ja sam menjao dihtunge usisne grane, tu mi je pustao fals vazduh(to mi je i zbog benzina bilo neophodno raditi). A protokomer sam odradio po uputsvu majstora iz Dizeldorfa, tj.remontovao ga.. Da ti jednostavno kazem, izbusio sam rupe na par mesta i pretegao srafove(to menja nitne koje su tu fabricki da drze poklopac) i na kraju ga malo namackao silikonom(kako je i fabrika odradila), tako da mislim da to tvoje samo namazano silikonom, bas i nije bilo resenje.. nmvz. sad vec imas drugi.. Sto se protokomera tice, za sad je sve ok.. A potrosnja mi je oko L vise u odnosu na benzin. Bas bih voleo da se javi neko ZAISTA pametan i iskusan, pa da ti resi problem, a i ja da cujem "u kom grmu lezi zec" :) Pozz, i srecno!

Link to post
Share on other sites

Pa nznm.onda u cemu je problem, ako je vec struja ok a ne pusta ti nigde fals.. Ja sam menjao dihtunge usisne grane, tu mi je pusta fals vazduh. A protokomer sam odradio po uputsvu majstora iz Dizeldorfa, tj.remontovao ga.. Da ti grupo kazem, izbusio sam rupe na par mesta i pretegao srafove(to menja nitne koje su tu fabricki da drze poklopac) i na kraju ga malo namackao silikonom(kako je i fabrika odradila). Sto se protokomera tice, za sad je sve ok.. Bas bih voleo da se javi neko ZAISTA pametan i iskusan, pa da ti resi problem, a i ja da cujem "u kom grmu lezi zec" :) Pozz, i srecno!

Provericu i te dihtunge,to nisam gledao!:)hvala!!:)

Link to post
Share on other sites

Jel imas odgovarajuci isparivac? Trebao bi ti najbolje neki za jacinu motora do 100kw

Kod drugara je na e34 m20 pucao na visokim obrtajima, zato sto je bio slab isparivac, kad je stavio brc at90e resio je problem

Mozda je tvoj i dobar ali lose nastelovan, ako odvrnes da ide previse plina auto ne vuce kako treba a trosi mnogo.. ili su lose membrane

Link to post
Share on other sites

obican plin na sestaka nikako ne valja

to sto ti puca je zbog viska vazduha i onda ti pravi pogresnu smijesu pa puca.resenje za to ti je da smanjis odnosno zacepis veci dio rupe na kutiji ili crijevu sto id na kutiju od filtera vazduha

tako je i meni pucao na 2.0 24v,sve mi je bilo ok ali je pucalo sve dok nisam zacepio rupu na kutiji filtera vazduha

skroz je zatvori i onda probusi malu rupu pa probaj tako

a sekvent ti je najbolje resenje

Link to post
Share on other sites

Kao sto vecina kaze, previse vazduha u odnocu na plin, tj, slaba smesa! Ja nepreporucujem gusenje dotoka vazduha jer time gusis i celokupnu snagu motora. Ako ti se pucanje desava od samog pocetka montiranja plina, onda je ili do slabijeg isparivaca, tj, nemogucnosti da napoji sa svojim protokom taj motor, ili ploca-mesac nije dobro dimenzionisana, odnosno, prevelik je otvor difuzora te na taj nacin vazduh koji kroz mesac prolazi, ne povlaci dovoljnu kolicinu plina!

Kad vec imas povoljno da pazaris sequent opremu, uradi pametnu stvar te je i pazari i stavi tacku na ovakva zezanja oko plina!;)

P.S: da bi ti sequent radio kako treba, mora sve u vezi benzina (osim dizni) da bude ispravno!

Link to post
Share on other sites

Jel imas odgovarajuci isparivac? Trebao bi ti najbolje neki za jacinu motora do 100kw

Kod drugara je na e34 m20 pucao na visokim obrtajima, zato sto je bio slab isparivac, kad je stavio brc at90e resio je problem

Mozda je tvoj i dobar ali lose nastelovan, ako odvrnes da ide previse plina auto ne vuce kako treba a trosi mnogo.. ili su lose membrane

isparivac je dobar do 90kw i montiran prosle godine a pucanje se kasnije javilo kad sam zamenio auspuh,postavio sam remus sto je dobra stvar jer lakse izlaze izduvni gasovi,a puca kad ga gazim pa npr. stanem na semaforu i kada krecem prilikom dodavanja gasa odmah takoreci i ne krene auto on pukne,jednom se desilo na pesackom prelazu kad sam krenu tolika je detonacija bila da se hauba malo izdula a ljudi koji su bili blizu su se razbezali da spase zivu glavu..:)))

Link to post
Share on other sites

Kao sto vecina kaze, previse vazduha u odnocu na plin, tj, slaba smesa! Ja nepreporucujem gusenje dotoka vazduha jer time gusis i celokupnu snagu motora. Ako ti se pucanje desava od samog pocetka montiranja plina, onda je ili do slabijeg isparivaca, tj, nemogucnosti da napoji sa svojim protokom taj motor, ili ploca-mesac nije dobro dimenzionisana, odnosno, prevelik je otvor difuzora te na taj nacin vazduh koji kroz mesac prolazi, ne povlaci dovoljnu kolicinu plina!

Kad vec imas povoljno da pazaris sequent opremu, uradi pametnu stvar te je i pazari i stavi tacku na ovakva zezanja oko plina!;)

P.S: da bi ti sequent radio kako treba, mora sve u vezi benzina (osim dizni) da bude ispravno!

na benzin radi kao sat,samo je prigusen vazduh plocicom pa slabije ide,i ja mislim da je sekvent resenje da spasim muke sa pucanjem i potrosnjom!!

Link to post
Share on other sites