Ventilator klime umesto visko ventilatora?


Recommended Posts

Druze,ja ipak mislim da sve i da visko non stop radi,sa ispravnim termostatom temperatura ne moze da padne u plavo nikada...pokusaj da zamenis termostat,kao sto ti ljudi kazu....i meni se visko cuje kao avion u prvih par min. ali je posle ok. a ikada inisam imao problema sa temperaturom.... :e30:

Link to post
Share on other sites

ok,zamenicu ovih dana pa cu da vidim,a i cale kaze da kad je stari visko bio zalepio on je drzao temperaturu tu negde oko polovine,to nisam znao jer ga tada nisam vozio!:)

danas sam rasturio kuciste termostata i izvadio termostat,bio je zatvoren i delovao ok.zagrejao sam vodu i stavio termostat,otvorio je bez problema,mislio sam da je ok dok nisam pritisnuo oprugu ,ona je dosta slaba sto znaci da on otvara ali ne zatvara kad je na autu zbog pritiska vode i opruga nema snagu da zatvori.na njemu pise 88c.po svim radnjama sam trazio da kupim u Nisu i nigde nema od 88c,ima od 80c i 92c,cene su oko 1800 din.Imam TECDOC na kompu pa sam pogledao i pise za nase podrucje ide 80c.ali ovaj od 88c dok je radio mi je uvek drzao na pola i malo preko pola.sta ce biti ako stavim 80c?

Link to post
Share on other sites

:prankster2:

Ma ovo je bilo previse lako ;)

To malo preko pola ti je tih 8 stepeni ;)

znaci da uzimam 80c,ok,vec sutra!samo u jednoj prodavnici u celom gradu ima termostat,ne mogu da verujem :)zato je i toliko skup!!

Link to post
Share on other sites

Koliko skup, kod Nina ti je taj termostat 20e (Behr)

ok onda :),febi je 1600 din a behr 1800 din.:)jeftinije :)a ima i neki tomson engleski on je 1200 din,nego cuo sam na forumu da je oko 1000 din.

Link to post
Share on other sites

Ja na autu nemam visko, samo elektricni ventilator

I ne valja mi termostat, otvara ranije, i zimus nije motor mogao da stigne do radne temperature

zamenio sam termostat danas,postavi behr i sad je ok dize do pola bez problema :) :) :)

Link to post
Share on other sites