DIY:farbanje enterijera u crno-NA VODENOJ BAZI


Recommended Posts

dakle....

odlucio sam ofarbati tepih i tapacire gepeka u crno....a da to bude kao fabrika...da nije kruto,slijepljeno i sl....

da pocnemo...

prvo kupiti farbu (prašak) za tkaninu...

photo0206.jpg

ova vrecica jedna kosta 0.35€.... i dovoljna je za 1litru boje....

na vrecici na slici ima upustvo koje cete vi slijediti do onog dijela kad tkaninu treba potopiti,kuhati bla bla....a to je nemoguce sa tepihom....

znači sadržaj vrecice istresti u 1dl vrele vode,dodati 0.05 sircetne kiseline i malo soli....onda to zaliti sa hladnom vodom i napraviti 1l boje...

znaci pripremicete 1l boje po upustvu,probusiti cep na boci,naci komad pleksija,drveta i sl...samo da je ravno i tvrdo...i raditi kao ja na videu...dijelovi koji farbate mogu biti vlazni ali nikako skroz mokri...

PAŽNJA:boja se NE moze lako skinuti sa ruku i bilo cega na sta dođe!!!

http://www.youtube.com/watch?v=uIxZz0rMrWo

e sad ovo svijetlo sto vidite je pjena koja je ostala od pranja...ona ce se povuci i komad ce biti crn ko đavo :D

ovako izgleda ofarbani vs standardi komad enterijera...

sdc11356i.jpg

Link to post
Share on other sites

Ovo je super fora, takodje se moze uraditi tecnom bojom za kozu koja se kupuje u prodavnicama tapetarskog materijala.

Link to post
Share on other sites

325ixA je nabavio neku boju za mebl u spreju i odradio je zadnju klupu. Nadam se da ce cim pre podeliti to iskustvo i ovde kao sto ga je podelio sa nama na CBC-u.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Probacu zadnju policu da prefarbam na ovaj nacin, pa cu videti kako ce da ispadne i na sta ce da lici :) Sad je ljubicanstvena, izvesticu se na staroj pa ako uspe odradicu i novu.

Jesi li ti dok si farbao ovo, bar ovaj komad na snimku, samo dva puta polivao farbom ili vise puta?

Link to post
Share on other sites

Zadnju klupu ja nebih baš ovako farbao. Ja sebi prelijepio i nebo i klupu. Ispalo extra. Nejteže je u principu skidanje i stavljanje, čišćenje... ali kad uradiš, stvarno ima se šta vidjeti..

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Ja se izvinjavam za nekromansiju teme, ali Šuki, ne vidi ti se video ... Da li je moguće da ga repostuješ?

Hteo bi sebi gepek da ofarbam u crno i zadnju tablu, da bude "mrak" auto :)

Link to post
Share on other sites