dilema!! E46 320d


Recommended Posts

Druze kako je moguce da tebi mali sevris izadje 75-80e?

Samo 6L ulja izadje malo manje od te cifre koju si naveo. A gde su jos filteri za ulje, gorivo, vazduh, klimu, uljni separator i ruke majstoru?

Mene takav servis izadje oko 200e i vise.

A o velikom i da ne pricamo koliko kosta, jer tu ulazi zamena lanca, tako da predpostavljam bez 500-600e nije.

Inace fabrika je definisala konkretno na mom modelu koji je dosao iz italije da je zamena ulja na 30000km. Zbog naseg goriva i uslova serviseri preporucuju na 15000km. Tako da ja gledam da zamenu obavim uvek izmedju 10000-15000km u zavisnosti od toga kako sam ga i gde vozio od proslg servisa.

Link to post
Share on other sites

Ne valja ni cipovati ako motor nije u pristojnom stanju, a to je prosto nemoguce da se ti silni filteri sa sve uljem zamene za 70 evra :)

btw-o e46, a pogotovo 320d ja mislim da je pisano na siroko, onako u sitna crevca. U poslednjih nekoliko meseci, ista pitanja je postavilo ne znam koliko ljudi, pa probaj malo da trazis po forumu ;)

Link to post
Share on other sites

auto nije ni skup ni jeftin za odrzavanje.

mozes da uradis seris za 70-89 eur. mene taj isti ,mali servis izadje 120 eur.

savetuju i zamenu vod pumpe,kaisa , spanera,..na nekih 200 hkm. tu je i usisna grana,prvo je proveri,ako mozes, servis je od 100 do 400 eur,zavisi dali skidas leptirove ili menjas granu.desi se i neki remenik za kais da ima lufta,pa se i on menja na istom servisu.

sto se tice uvoza, zavisi od god,kilometraze,opreme...izadje za 2003 god oko 1700 eur.

sto se tice voznje, ako je sve to sredjeno..nema dalje,vrh.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Hajde malo na stranu diesela. Imam e46 320 diesel automatic, 2003. godiste i sa njim sam do sada za 3 meseca presao 7500 km. pre toga sam imao benzince od 2000 i 2800 cc. Niko ti nije napisao bitnu informaciju da BMW e46 320i od 2001. godine je ustvari sa motorom od 2200cc i 170 HP, tako da ti je registracija oko 55000 rsd. Zatim tu ti sleduje plinski uredjaj sa atestom, sto je minimum 600-700 evra. Problemi sa diznama i zamajcem postoje, ali su resivi, kada kupujes auto, otvori cetvore oci (narocito kod nas), povedi nekoga ko se razume bas u taj model, a ne majstora koji je majstor za svaki auto. Po pitanju provere kilometraze, ona je moguca, jer se ista pamti u dosta modula kod automobila, a ovi nasi kada je skidaju, ne skidaju na svim, jer je to skuplja varijanta. Svaki servis koji ima GT 1 ili GT 2 dijagnostiku, moze ti izvrsiti proveru automobila u potpunosti. Preporucujem BMW Batu iz BG-a.

potrosnja racunaj 6-6,5 litara na otvorenom, a po gradu 8-10 litara (bez guzvi kao na Gazeli ovih dana).

Turbina je turbina. Uvek je bolji turbinas od atmosverca. Meni je ovo prvi automobil koji je diesel i ja sam prezadovoljan. Moj glas ide za 320 d.

P.S. Ako ti treba pomoc ili savet slobodno pitaj dalje i pozovi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jel imas ti lovu spremnu za BMW.. :)..?..Doslo je vreme da zaista danas nemoze svako da vozi BMW,da ne uvredim bilo koga..narocito ne tebe,,ja vozim e46..u zadnjih mesec dana sam na servise razne dao oko 700e..i jos nisam zavrsio.ono sto trebam...A sto se tice BMW,1.Bmw,,,2.Audi pa deset mesta pa onda nesto drugo..govorim o ovoj klasi auta..na Hrapavom putu je bucan,,na glatkom asfaltu ga necujes,,u krivinama zimi leti kao formula,pod uslovom da imas dobre gume i malo iskustva sa kvacilom,i gasom :)..Govorim o snegu i kisi,,inace po suvom gde sa drugim udjes u krivini sa 90km/h sa ovim ces sa 130..toliko o proklizavanju..A o odrzavanju,,to traje ali se i ulaze..i to doooobroooo..:)Zelim ti iskreno da nadjes ako mozes u Nemackoj ,,dobro ocuvan sa serv.knjizicom i pustimo price da su svi presli po 180 hiljada do 200....moguce ako je samo u rikvec vozen!!

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Druze zelim ti srecnu kupovinu, ne znam sta vise da napisem. Ja vozim benzinca i prilicno sam ulozio dosta u para u auto.

Nisu skupi samo delovi, vec i ruke. Hocu reci nije ni jeftin a ni preskup za odrzavanje, neka sredina.. :)

danas ti je maltene dosta kola macka u dzaku, jos kad pomenu da hoces iz IT da uvezes... Raspitaj se malo o autima iz Svice ili Nemacke

Link to post
Share on other sites