Recommended Posts

Poz :)

Posle 5 godina vozanja u alfama predjoh u bmw.

Petica e60 je zapravo klasa koju za koju alfa jos nije izbacila nista novo tako da je ozbiljniji i koliko sam mogao da steknem utisak za ovih par dana, odlican auto.

Auto ciji sam vlasnik od pre 2 dana je kao nov, nije vozen zimi, nema tacku nigde, volan nema ni ogrebotinu a kamoli znak izlizanosti.

Od sedista jedino je koristeno vozacevo koje nije nigde nagnjeceno. Nisu kozna sto je plus jer je ne volim. Takodje plus sto se mene tice je manuelni menjac od 6 brzina jer ne volim automatike. Ja volim da vozim auto a ne on da vozi mene.

Mali opis auta:

Snaga: 260 KS

Kubikaza: 2998 ccm

Godiste: 2005

Kilometraza: ~58000 km

Oprema: ksenoni, senzor za kisu, elektro podizaci, retrovizori i sedista, dvd, 6 cd changer, profi navigacija, merenje pritiska u gumama, tempomat, 6 brzina manuelni menjac, 19" M felne 245/35/19 napred i 275/30/19 nazad, zatamnjena stakla komplet osim soferke

Klimatronic sa najfinijim mogucim podesavanjima preko iDrive-a i velikog ekrana.

Mozda nekome deluje siromasan kokpit ali ja se ne slazem, sve je uredno a preko iDrive-a ima mali milion komandi i podesavanja da me to jako iznenadilo. Recimo audi mesto toga ima 100 dugmica po kokpitu i pregradi da se zabunis a da ne spominjem prasinu.

Slidze sa prethodnim autom pre nego sam ga prodao :)

bmw002a.th.jpg

bmw004q.th.jpg

bmw008x.th.jpg

bmw013n.th.jpg

bmw017o.th.jpg

bmw018.th.jpg

bmw024.th.jpg

bmw031.th.jpg

bmw032.th.jpg

bmw033j.th.jpg

bmw035j.th.jpg

bmw037.th.jpg

bmw038.th.jpg

bmw039.th.jpg

alfabmw167.th.jpg

alfabmw168.th.jpg

alfabmw170.th.jpg

alfabmw171.th.jpg

alfabmw172.th.jpg

alfabmw173.th.jpg

alfabmw174.th.jpg

alfabmw176.th.jpg

alfabmw177.th.jpg

alfabmw178.th.jpg

alfabmw179.th.jpg

alfabmw180.th.jpg

alfabmw183.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Auto je fantastican...u zdravlju se vozio....Alfa ti je takodje bila vrh,ovo je mozda i jedini model Alfe koji mi se dopada,mada sumnjam da kvalitet izrade moze da se poredi sa BMW-ovim. Kad smo kod toga...kakvi su ti utisci sada kad poredis Alfu i BMW????

Link to post
Share on other sites

Pazi e60 je mnogo ozbiljniji komforniji i kvalitetniji auto mada ne moze se on porediti sa alfom 159 jer je e60 klasa iznad.

Ja sam vozio i starije alfe 156 koje su u klasi e46 i zaista e46 je ozbiljniji i kvalitetniji auto mada je 156 malo zabavniji za voznju. 159 je klasa sa e90, i bukvalno ni u cemu ne zaostaju jedan za drugim osim sto nema coveka koji nije odabrao dizajn alfe 159 za favorita mada ajde de to je stvar ukusa.

Sto se mene licno tice, ja sam vozio 2 godine 159, presao 120000 km, vozio sam i e90 i nekako mi je 159 robusnija, cvrsca ali sa druge strane bmw ima tu zadnju vucu koja ima svoje cari tako da sve se svodi na to "koji ti se vise svidja" ali ne mozes reci da je jedan kvalitetniji od drugog, tu se alfa popravila momacki, uzmi primerak od 250000 km i mozes reci da ima 100000km sto kod alfe 156 nije bio slucaj.

Ali e60 je mama, ja sam prezadovoljan pogotovo sa ovim motorom i njegovim performansama posle chipa :) A zvuk je takav da bi mnogi rekli da je benzinjara :)

Link to post
Share on other sites

Petocilindricni i V6 motori su za devojcice i vecernje izlaske,znaci za male autice gde ne moze linijski sestak da stane, oni sprcaju dva motora od corse 1.0,...

Ali pohvale za iskrenost jer si medju retkima koji nije napisao da mu auto sa chipom ima milion konja...respect

Link to post
Share on other sites

Ja kad cipujem odem i izmerim i to napisem, sta ko ima od laganja. Ovo sad nisam ja cipovao a rekose mi da je 40+ ks znaci 258 a posto ja vredim za 2 konja zaokruzio sam :)

Sve u svemu trkao sam se sa mojom bivsom alfom 159 2.4 sa oko 220ks koja ide isto kao necipovani 530d automatik i od 0 do 200 sam je izgubio u retrovizoru tako da verujem u konjazu :)

Link to post
Share on other sites

Ja kad cipujem odem i izmerim i to napisem, sta ko ima od laganja. Ovo sad nisam ja cipovao a rekose mi da je 40+ ks znaci 258 a posto ja vredim za 2 konja zaokruzio sam :)

Sve u svemu trkao sam se sa mojom bivsom alfom 159 2.4 sa oko 220ks koja ide isto kao necipovani 530d automatik i od 0 do 200 sam je izgubio u retrovizoru tako da verujem u konjazu :)

I moj je chipovan, u Austriji sa ovim: dieseltuning.com.

Ima ateste, i ima certifikat sa izmjerenom snagom, placeno je bilo 800E prije par godina. Deklarisana snaga je 260KS i 590Nm, tako da je sasvim realno da tvoj isto ima 260KS.

Shto se tiche max brzine, izmjerio sam je sa vanjskim Garminom (tachnost 0,1Kmh) i postigao sam bio malo preko 252Kmh. Da je bilo josh ravnice, mislim da bi mogao do 255Kmh otprilike.

I da, kod mene sat u autu tachno lazhe 3kmh, tj pokazuje vishe 3kmh uvijek, pri svakoj brzini, shto je dobar rezultat, jer na proshlom autu koji nije bio BMW je lagao chitavih 10kmh (testirano sa Garminom isto).

Link to post
Share on other sites