Recommended Posts

Ljudi treba mi savet i pomoc, cale ima drugara koji hoce da prodaje plin iz bmw-a 318i ali ja sam skroz protiv ugradnje obicnog plina a i cena je 100e sto mislim da je mnogo za polovan plin... Interesuje me posto ni ja ne mogu vise da izdrzim ovaj tempo sipanja benzina (3000 din. na 150km) a ne gazim auto, da li moze da se nadje polovan sekvent za njega i koliko moze da kosta i da li je cena od 100e previse za obican plin kao sto ja mislim da jeste???

Link to post
Share on other sites

Dzone,istu dilemu sam imao prije nekoliko mjeseci,i bio "kao" odlucio da ugradim plin,i isto mi je momak prodavao polovan za 100e(sto nije bilo skupo,jer su bila nova pluca i josh ponesto)...ali sam odjednom rekao sebi,ko je** plin,vozio sam dosad ovako i tako ce biti i odsad i otishao i kupio 2-je gume :)...a ti vidi brato,razmisli...a koliko ti to troshi?...ja sa 30€(oko 22litra) goriva predjem malo vise od 200km...

Link to post
Share on other sites

Ju ju ju sa 22 litre vise od 200??? Kako toliko, mi vozimo ovde na vodu koja mirise na benzin to je razlika sigurno... To ti je sa 24l ja predjem 150km dobro ne znam koliko jos moze jer sam sipao cim mi se upalila lampica (nisam ni znao da radi)a sad jos ne svetli, sa upaljenom rezervom sam vozio jedno 200-300m i sipao 24l, mozda ga razvucem 2-3 puta prvom ali ne do blokade nego do 4500-5000 obrtaja ali nista specijalno, sve saltam izmedju 2000-3000 obrtaja... Ka bi meni trosio 10 na 100 bio bih presrecan, ali ovo mi je malo mnogo, zato i razmisljam o sekventu, ja se secam kad si ti hteo da ugradjujes ja sam orvi bio protiv toga, ali meni je cale zapeo jer nema vise odakle da mi da pare za gorivo po 4000-5000 nedeljno trosim minimum na benzin, a studiram i ne radim nista, mislim ne zaradjujem tako da sam mojima jos uvek na grbaci :lol: i zbog toga je cale zapeo da smanjimo potrosnju a ja gledam da od 2 zla izaberem manje, a to je sekvent... I ako vise kosta u startu mislim da ce se isplatiti jako brzo sa ovom kilometrazom koju ja prelazim :(

Link to post
Share on other sites

E,tako ti je Dzone moj...meni ljeti ne prelazi 10l na 100km,normalne vožnje (ito u gradu,na otvorenom ne preko 8l)...a zimi,kad je baš hladno,dodje i do 12 ali nikad preko toga...je sam rekao sebi-nikada plin,pa ni sekvent,neće u moje auto i tačka :D...a ti vidi Dzone šta ćeš,uglavnom javi da vidimo šta si uradio...

Link to post
Share on other sites

na bubanj potoku komplet plinski uredjaj sa novom bocom cevima instalacijom je bio od 105-120e

a posto uzimas polovan ako radis atest pitanje je dali ces moci da uradis posto sada atest boce vazi 5 godina od datuma proizvodnje a ne kao pre 10

Link to post
Share on other sites

Ma nisam uzeo a mislim i da necu jer ako budem ugradjivao to ce biti sekvent a ako ne onda samo benzin! :D Ako uspem da nadjem sekvent za neke "male" pare onda ce da uleti a do tad cu da se snalazim kako znam i umem...

Link to post
Share on other sites

Ako mogu da prodjem sa 300 max 350e za to sve sto treba da kupim bez ugradnje onda mi odgovara, ali ako je preko kao sto mi puno njih kaze da je preko onda jbg ima da se vozim na benzin dok mogu, malo pre sam bio na pumpi i benzin 127,6 dinara a juce bio 125 a pre 2 nedelje 121 dinar... :( Samo skace ja ne znam dokle ce vise da ide gore cena goriva, stvarno ga preterase!!!

Link to post
Share on other sites

e pa to je taj tip,ja sam njega kontaktrao za prednji deo plina posto se razmisljam da menjam.

e sad sto se tice kvaliteta nemam pojma kakav je

cena kod njega za prednji deo ide od 165-300e

ako neko ima iskustva sa pomenutim modelima neka napise.

evo sta je covek meni odgovorio

citiram "Naj jeftiniji prednji kraj sequenta je ITALGAS po ceni od 165 eura,zatim TOMASETTO AC-stag 200 po ceni od 195 eura, TOMASETTO AC-stag 4 cena 215 eura i na kraju sequent koji podrzava euro 5 motore TOMASETTO AC-stag 300 plus po ceni od 230 eura. Cene su bez ugradnje!!!! "

kako sam razumeo coveka najjednostavniji je neki od stag sistema i kako sam ga razumeo interfejs za njih je na srpskom

Link to post
Share on other sites

Ti prvo vidi na koliko para mozes da racunas, pa onda da razmisljamo sta ,kako i gde!

Nemoj uopste uzimati u obzir klasican sistem jer mozes imati velike probleme, a to ti ne treba!

Slobodno me cimni ili ovde ili na mob kad resis goruce pitanje,...pitanje kolicine para! :)

Link to post
Share on other sites