x5 e53-umjesto CD changer-a


Recommended Posts

Zdravo!

Za onoga koga zanima, a ne zna-firma Maintronic je napravila supstitut onog glupog starog BMW rjesenja da CD changer bude u zadnjem lijevom boku u gepeku, koji jos usput ne cita mp3 (bar je tako u mojoj bembari).

Dakle, umjesto CD changer-a se jednostavno ukopca (plug&play) taj njihov uredjaj(jedan 3-pinski power kabl i jedan audio 6-pinski kabl), koji radi na SD karticu (obicna ili HC) up-to 32 GB. 100% je kompatibilan sa audio sistemom u autu, ne treba nikakvo prilagodjavanje, audio konande na volanu 100% rade.. Uz uredjaj dolazi SD kartica od 8 GB, koja sadrzi i nesto softvera, te 6 foldera : 1CD1, 2CD2, 3 CD3 itd do 6-softverska simulacija CD changera. Kad filujete muziku, jedino sto treba paziti da se trpa u te foldere. Po uputstvu fabrike, naziv muzike koju trenutno slusate se ispisuje u donjem dijelu salt table. Kod mene nece, samo Track 1,2,3.... Pitao u fabric, dali mi uputstvo kako da bilo kojim text editorom prepravim fajl "....ini" koji se nalazi na Sd kartici.

Uredjaj se zove CP600 BMW, sajt je www.maintronic.de ; cijena je 229 EUR+shipping (za Bosnu salju DHL-om, treba oko 3-4 dana da stigne), nemaju on-line kupovinu, vec paypal e mail nalog ili bank order. Nije jeftino, al komocija i BMW se placa. Ja sam ga kupio, instalirao (napravio panel od plexi-ja i forexa, da to lici na nesto) i prezadovoljan sam!

Uzivajte....

Link to post
Share on other sites