Vreme otkucaja benzinske dizne?


Recommended Posts

na kom vremenskom periodu dizna pusta gorivo u leru (520i e34 m20)?ugradio sam sekvent i sada imam probleme zato sto plinske dizne nemogu da kucaju ispod 8 mili sekundi (ms),a benzinske kucaju na 5,5-6 ms pa se dosta oseca miris benzina ili plina u zavisnosti od toga na sta radi!a i potrosnja ubija!:(citao sam nesto na netu da uglavnom kod vecine automobila benzinske kucaju na 2,5-3,2 ms.kad sam ugradio sekvent sipao sam 15l cisto za paljenje i zagrevanje i napravio mozda 70km na benzin i sve je progutao nisam mogao da verujem pa sam otvarao rezervar da vidim da li je istina :).a plin je trosio nekad 12 l,nekad 20 l.ako nisu dizne sta jos moze da bude problem?protokomer?

Link to post
Share on other sites

sto se tice plina brate toliko je los da je to uzas,ali uzas zivi :(

meni toris 15l pa skoci na 20l pa se smanji na 17l i tako a sve mi je ok svaki put proveravam

Link to post
Share on other sites

Zaprljanost dizni nema veze sa komandnim vremenom otvaranja dizni.

Nema sa otvaranjem,ali mu zbog toga trosi benzin dok vozi na gas,i smrdi iz auspuha jer uz gas dobija po malo benzina.

Link to post
Share on other sites

oko 3ms treba biti na leru, mislim da moze da se progugla taj podatak, 5-6ms je prebogata smesa, vidi sa protokomerom ili lambda sondom ,oni uglavnom diktiraju smesu,takodje i termo davac zna da zeza ako pokazuje da je temp motora niska a realno nije.

Link to post
Share on other sites

zaprljanost dizni i te kako ima veze sa vremenom otvaranja dizni

zato i služi lambda sonda

pošto je u pitanju m20 semi sequent on i treba da ima oko 5ms na leru

Link to post
Share on other sites

pa po naslovu teme bi trebalo da je ovo prvo

:)

kod sekvencijalnog ubrizgavanja vreme treba da bude manje

od m50 motora pa na dalje

m20 je polusekvencijalan pa je vreme veće

Link to post
Share on other sites

Pisaju ti dizne,odradi pranje i proveri da li su dobre,ne zatvori lepo diznu i onda gura i gorivo i plin,i zato smrdi.

Nema sanse da trosi benzin i plin,imam prekidac na pumpi za gorivo pa kad prebaci na plin ja je iskljucim da ne radi!imao sam problem sa pumpom za gorivo pa mi je za malo zapalila ceo auto :(,zato sam stavio prekidac

Link to post
Share on other sites

Nema sa otvaranjem,ali mu zbog toga trosi benzin dok vozi na gas,i smrdi iz auspuha jer uz gas dobija po malo benzina.

taj benzin mi je potrosio za kratko vreme,a samo sam ga vozio na benzin dok se ne zagreje.mozda sam presao 70km SAMO na benzin!!!!

Link to post
Share on other sites

oko 3ms treba biti na leru, mislim da moze da se progugla taj podatak, 5-6ms je prebogata smesa, vidi sa protokomerom ili lambda sondom ,oni uglavnom diktiraju smesu,takodje i termo davac zna da zeza ako pokazuje da je temp motora niska a realno nije.

lambda sonde nema,tako sam ga kupio,na benzin varira od 5,24ms koliko je bilo najnize pa do cak 7ms,a plin ga kopira uvek samo za 1ms vise.majstor je pokusao prvo sa protokomerom da smanji otkucaje ali nema efekata jer auto pocinje da se gusi i nece da prima gas,takodje je pokusao i na lpg kalibraciji da smanji otkucaje na dijagramu na 4ms ali komp mu ne dozvoljava i auto se gasi.

Link to post
Share on other sites

sto se tice plina brate toliko je los da je to uzas,ali uzas zivi :(

meni toris 15l pa skoci na 20l pa se smanji na 17l i tako a sve mi je ok svaki put proveravam

to je istina zato sto mi u automobilima sipamo gas za sporete a ne za automobile!zato sada svi na pumpama lepe PBS.Ko zna kakvu smesu prave za auto,to je sramota!kad corsa 1.0 trosi 11 L :).

Link to post
Share on other sites

to što ti auto na leru radi na 5ms ne znači da je u vožnji veće

veće je ali posle određenog opterećenja motora

a to što nemaš sondu je jako bitna stavka i za rad i za potrošnju

nemaš sondu, imaš prekidač kojim gasiš pumpu, imaš protokomer koji je drkan...

u tom slučaju ti je bolje da imaš venturi plin

Link to post
Share on other sites