Ebay Narucivanje


Recommended Posts

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

U srbiji je pokrenut novi sajt pod nazivom MBsell. Od sada mozete prodavati svoje artikle sirom sveta preko sajta mbsell.com

Novac usluzno mozete primati preko naseg paypal racuna ili mozete preko svog skrill (moneybookers) racuna, moguce je primanje uplata preko 2checkout,payza... Sve artikle koje zelite da prodate mozete postaviti na sajt, sajt je vidljiv u celom svetu i pocinje da se reklamira u celom svetu. Sve sto prodate, a veceg je gabarita ili je skuplji artikal u pitanju u zemlje EU mozete poslati preko nas svoj artikal.

Opsirnije uskoro.

Posetite www.mbsell.com otvorite svoj nalog i pocnite sa prodajom.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Ja sam porucivao neke sitnice i jedbe patike za kolegu... U sustini isto je kao ebay, samo sto mi se ne svidja je sto ne salju odmah, vec prodje po nekoliko dana... Te patike sam narucio 22.9. A poslate tek 9.10. :)

Link to post
Share on other sites

Pdv se naplacuje na svaki paket po pravilu, medjutim na sitnije pakete u praksiji nista ne naplacuju. Uzeo sam telefon, platio 120 dolara, carina je nasla da je vrednost 100, i na tih 100 ide 10 posto carina i 20 posto porez.

Link to post
Share on other sites

Pdv se naplacuje na svaki paket po pravilu, medjutim na sitnije pakete u praksiji nista ne naplacuju. Uzeo sam telefon, platio 120 dolara, carina je nasla da je vrednost 100, i na tih 100 ide 10 posto carina i 20 posto porez.

ja kupio nesto za 30 dolara, nasa carina procenila da to vredi 100 i trazili mi jos oko 4000din za pdv porez i ko zna sta jos....ja pisao zalbu,placao jos neke dodatne takse i vratio im sve na ponovno carinjenje..posle mesec dana zzovem da vidim sta se desava i kaze mi teta strpite se 2 meseca je rok....evo sad je preko 6 meseci proslo a ja i dalje cekam da gospoda procene opet vrednost paketa....a sto je najgore od svega isti predmet sam kupovao i pre i posle toga i uvek placao nasima oko 700din za te dadzbine al taj put me ukenjalo da je naislo na neku ultra retardiranu debilkusu koja nema predstavu ni sta carini a kamoli koja je vrednost toga...

tako da sve zavisi na koga ce naleteti paket, NEMA PRAVILA u ovoj drzavi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...