Ebay Narucivanje


Recommended Posts

Ja sam svasta narucivao jeftinije uglavnom i samo mi pdv naplate. Poslednja posiljka Android za tv stigne mi kuci da im dostavim u roku od 3 dana sa kog sajta sam narucio, racun koliko sam platio i jos neke stavke, ja ujutru pozovem carinu pitam mogu li mailom da dostavim to, prosledim im ja sve sta su trazili i nije proslo ni sat vreme postar mi donosi posiljku i pdv i carinu 1500-1600din. pogledam sta je u pitanju a oni ga procenili na 50e :) iako sam to isto platio 30e, zakasnilo u posti njihovo pismo sta treba da dostavim i oni ga procenili sa nekom njihovom cenom...

Nikad se ne zna koliko ce da vas oderu :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jos 2010. god. kad sam bio u svedsku kod brata, gledali nesto na ebay i on ulazi na sajt carine postavlja sta je u pitanju i istog trenutka dobija tacno koliko izlaze svi troskovi...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jel imao neko problem sa narucivanjem na aliexpresu? Meni otkazali porudzbinu, stigo mi mail da je zatvorena zbog nekih sigurnosnih problema oko placanja. Platio sam direktno sa nemackog racuna. Kako sad da povratim pare nazad?

Link to post
Share on other sites

Vratice ti pare, desavalo se par puta da su neki oglasi bili prevara, i onda se novac automatski vraca kada se desi tako nesto

Sent from my Asus Zenfon 2

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao situaciju da sam narucio telefon i cekao sam ga dobrih 2 meseca i na kraju sam se zalio paypalu preko koga sam i platio telefon. Oni su orgaanizovali kao sud (nije sud nego su poslali mail meni, poslali mail ovima sto me zajebali, ja sam odgovorio oni nisu) i presudili su u moju korist. Vratili mi novac, ne bas celu sumu, falilo je par dolara ali sve u svemu mi je sve vraceno. Tako da ja bi ti reko da se zalis paypalu ako ne uradis nista drugo.

Link to post
Share on other sites

Sad sam ga zvao, kaze nije nista slao nikome. Sami su mu na racun uplatili pare

Sent from my Asus Zenfon 2

hvala, sacekacu onda jos par dana i videcu da li ce dvare

Ja sam imao situaciju da sam narucio telefon i cekao sam ga dobrih 2 meseca i na kraju sam se zalio paypalu preko koga sam i platio telefon. Oni su orgaanizovali kao sud (nije sud nego su poslali mail meni, poslali mail ovima sto me zajebali, ja sam odgovorio oni nisu) i presudili su u moju korist. Vratili mi novac, ne bas celu sumu, falilo je par dolara ali sve u svemu mi je sve vraceno. Tako da ja bi ti reko da se zalis paypalu ako ne uradis nista drugo.

nisam platio preko paypala vec direktnim transverom sa racuna, stoji mi u izvodu iz banke da je uplaceno na alipay

Link to post
Share on other sites

Aliexpress je korektan servis, naruchio sam preko njih preko 100 poshiljki i nemam loshih iskustava. Imao sam par puta situaciju da sam pokrenuo "dispute", i uredno su mi vratili novac na karticu (placao sam platnom karticom). Legne novac na karticu, nekih 10tak dana poslije pozitivnog "dispute"-a.

Link to post
Share on other sites

Ne mogu da pokrenem dispute, nema nigde te opcije kod porudžbine. Pis3 mi ovo:

Order Number: 71922956044003 Status: Closed Reminder: Your order has been closed, because your issuing bank did not finalize the transaction on time. Should your bank still deduct the payment from your account after receiving this message, AliExpress will transfer it back to your card directly. Valjda ce automatski da vrate
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...