Recommended Posts

Ovako, kada okrenem prekidac da se upali nista(i dalje su upaljeni),kada ugasim.....takodje.Znaci oborena svetla sve vreme rade.Tek kad ugasim auto onda se ugase(Danas mi se desilo da ni to nije htelo).

Imam ugradjene xenone koji za sada rade savrseno......

Da li je neko imao slican problem ili da li zna neko resenje ...da nije relej,prekidac ...ili.

Skidao sam cak i instrument tablu isprskao kontakte sa sprejem za KONTAKT(ne WD40). itd

Link to post
Share on other sites

Meni je ostavljao upaljena oborena svetla cak i nakon gasenja auta.Na prekidac nije takodje reagovao.Medjutim na nekoliko okretanja prekidaca iz ON u OFF ugase se.To se desilo dva puta i problem sam ja nekako vezivao za problem nefunkcionisanja zadnjih stop svetala.Kada sam pozadi to resio i napred je sve bilo u redu.Imam isto xenone i rade ok.Jednostavno se vise ne dogadja.Javi sta resis!

pozz

Link to post
Share on other sites

Skini prekidac i otkaci izlaz iz prekidaca i ugasices farove, po meni problem je u prekidacu, jer kontakt na prekidacu ti prenosi +12v, a ocigledno ga on ne prekida.

Link to post
Share on other sites

Skini prekidac i otkaci izlaz iz prekidaca i ugasices farove, po meni problem je u prekidacu, jer kontakt na prekidacu ti prenosi +12v, a ocigledno ga on ne prekida.

Ociscen ubacen ....isto se desava.Cak sam skinuo sa drugog E39 da probam prekidac isti rezultat.

Link to post
Share on other sites

Tiristor na LCM-u, vrlo lako se menja, ima ih gomila na stampanoj ploci ali samo jedan uvek crkne. Dolazi do crkavanja jer se suvise greje, pogotovu kada se stave xenoni.

Link to post
Share on other sites

Jel je resen problem? Savet: stavi mali ventilator ( od procesora na racunaru) da bi imao bolje hladjenje. poz

Link to post
Share on other sites

Ma jok, rekoh odmah da proverim na najlaksi nacin, skinuo sa drugog E39 LCM, ugradio na ovaj problematican.....isti djavo.Ne gasi farove.Dok na E39 na kojoj je radio LCM kako treba i sa ovim od 2.0i radi sasvim OK.Pregledali instalaciju komplet , merili otpor jacinu struje i voltazu.Auto nema nigde masu pa da je prevezao struju....

LCM mi je ispravan.Medjutim sta se poslednje desilo, em sto nije hteo da ugasi svetla vec ni migavci nisu radili kao ni dugacko svetlo.Ukljucim na sredini sva cetri migavca o ona rade ali bez onog klikanja(zvuka TIk,Tak)...iscupam relej po relej od pozadi kod akomulatora i sad se vrati da radi ...ali ne OK, vec nesto mnogo brzo kao kad vam pregori jedna sijalica na migavcu pa vas obavestava da nesto ne valja...mnogo brzo , a migavci ispravni.

Link to post
Share on other sites

Sad jedino ostaje provera svih konektora za stopke, farova, kontakti svih sijalica, to se meni isto desilo sa zmigavcima i konektor na levoj stopki, korozija kontakta.

Link to post
Share on other sites

Kao sto je receno u prethodnom postu, pregledaj svu signalizaciju. Samo nemoj, ma ovo je verovatno dobro nego u sve se uveri sigurno. poz

Link to post
Share on other sites

Evo gde je bio problem.....da ne poverujete.

dsc00718v.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Strasna stvar. Dobro je da nasao "muku" i jos bolje sto pokazao o cemu se rari da se jos nekom od nas ne "posreci" isto. :dance3:

Link to post
Share on other sites

Strasna stvar. Dobro je da nasao "muku" i jos bolje sto pokazao o cemu se rari da se jos nekom od nas ne "posreci" isto. :dance3:

+1, pohvala za postavljanje resenja B)

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...