potrosnja po gradu MT 5 vs MT 6 brzina


Recommended Posts

Zanima me razlika u potrosnji.

Recimo, imamo 320D E46 sa 100kw, jedan je 5-ostepeni manuelni a drugi je 6-ostepeni manuelni. Dakle isti motori, ista snaga, isti obrtni momenat, samo razliciti menjaci.

Zanima me koji vise (tj manje) trosi u gradskoj voznji. Kolika je ta razlika i sta dovodi do te razlike?

A kakva je situacija na auto putu? Tu verovatno pri istoj brzini 6-ak trosi manje.

Link to post
Share on other sites

Ne znam kolika bi ušteda mogla biti u gradu...kod 5-aka je 5. direktna, a kod 6-aka je...isto 5. direktna, znači 6. je nešto tipa 0.83... Dakle, ako bi u gradu nešto i uštedeo (pretpostavljam da u gradu ne ubacuješ u 6.), na kraju godine ta ušteda ne bi bila veća od, recimo, cene jedne kafe u centru grada. A na auto-putu, kada bi kompletnu godišnju uštedu pretočio u kafu (opet u centru grada, dakako), možda bi mogao da častiš sebe, i svoje 4 naj-hot prijateljice.

Link to post
Share on other sites

Razlike medju menjačima postoje, prenosni odnosi se razlikuju i verzija sa 6 brzina nije prosto "petak" sa dodatom 6. brzinom. Najveća razlika je u prenosnim odnosima naročito prve brzine koja je dosta "kreća" kod verzije sa 6 brzina, i kod naravno 5. brzine koja je prilično skraćena kod verzije sa 6 brzina iz jasnog razloga.

Sve ovo ti može reći samo jednu stvar - razliku u potrošnji ćeš moći primetiti jedino ako voziš dugačke ture na autoputu za koji je verzija sa 6 brzina takoreći prevashodno i namenjena. Sve mimo toga, razlike su verovatno "akademske" i teško da bi ih mogao uočiti u mešovitoj vožnji. Razlike u performansama su takodje neprimetne, a odnose se na za nijansu bolja ubrzavanja verzije sa 6 brzina ali pod uslovom da radiš sa menjačem sve vreme, odnosno da koristiš činjenicu da više brzina zbog "bliskosti" mogu da efikasnije koriste raspoloživi obrtni moment. Sa druge strane, to bi značilo više rada sa menjačem i "tempiranje" svake promene što ne verujem da je iko spreman da praktikuje samo da bi napravio razliku od par stotih delova sekunde.

Dakle, ako voziš jako puno na otvorenom a naročito autoputu onda bi verzija sa 6 brzina imala smisla jer je prosto rečeno dodata samo da bi oborila obrtaje na "krstarećim" brzinama na najniži mogući bezbedni radni opseg motora tj. početak zone gde taj CR motor počne da isporučuje oko 85 % obrtnog momenta. U suprotnom, ako auto koristiš za mešovitu vožnju a naročito prevashodno za gradsku vožnju onda razlike u potrošnji nećeš ni primetiti u svakodnevnoj eksploataciji ali ćeš zato morati da "radiš" više sa menjačem i menjaš brzine češće u odredjenim situacijama.

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima.

Da li to cesce menjanje brzina na 6aku (zbog kracih brzina), u gradu, direktno povlaci vecu potrosnju? Ja sam to nekako tako shvatio, pa zato i pitao. Volim 6aka zbog deonica koje vozim na auto putu, voleo bih da krstareca brzina moze da bude oko 150 uz minimalnu potrosnju, a to mislim da nudi samo 6ak. Sa druge strane, cini mi se da sestak trosi vise u gradu. Ne znam da li je to tacno.

Link to post
Share on other sites

Ma jok, u gradu shaltash 2-4-6 kada ne zuris a obrnuto 1-3-5 i onda ti potrosnja bude jos manja od fabricki deklarisane!

Napisi slobodno pravo ime i prezime, ovde nema spijuna, svi smo "nasi"! :acute:

P.S Kada ti brkne komp pa povuce za sobom i motor pa pljusnes jos par iljada evrica na popravku..., zaboravices na potrosnju! hahaha <_<

Link to post
Share on other sites

sve to sto ti oni pricaju je teorija,

istina je da ce po gradu sa oba menjaca trositi isto,

na otvorenom ce biti razlika ali ne nesto spektakularna i tek na bas duze relacije primetna

(imao sam 5stepeni menjac ubacio sam 6stepeni i najvise se smanjila buka motora pri krstarecoj brzini

zato sto je razlika 300-400 obrtaja izmedju te dve brzine)

Link to post
Share on other sites

sve to sto ti oni pricaju je teorija,

istina je da ce po gradu sa oba menjaca trositi isto,

na otvorenom ce biti razlika ali ne nesto spektakularna i tek na bas duze relacije primetna

(imao sam 5stepeni menjac ubacio sam 6stepeni i najvise se smanjila buka motora pri krstarecoj brzini

zato sto je razlika 300-400 obrtaja izmedju te dve brzine)

E, a ko su to "oni" što "teorišu"? Pa ja sam mu upravo to i rekao - u praksi će ušparati (na godišnjem nivou) toliko da za te pare može iszvesti tri ribe na kafu....jednom.

Link to post
Share on other sites

E, a ko su to "oni" što "teorišu"? Pa ja sam mu upravo to i rekao - u praksi će ušparati (na godišnjem nivou) toliko da za te pare može iszvesti tri ribe na kafu....jednom.

e sad i ti mozda i dvaput hahahaha

Link to post
Share on other sites