Farbanje kazaljki u crveno?


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odes u bilo koju farbaru i kupis sto tanju crvenu foliju. Iseces kolika je duzina i sirina kazaljke (ostavis po koji milimetar ) duze. Kad tako nalepis, onda uzmes zilet ili tanak skalpel i iseces do oblika kazaljke. Nikakve boje i lakovi. Radjeno na nekoliko auta i nije bilo nezadovoljnih.

Link to post
Share on other sites

Odes u bilo koju farbaru i kupis sto tanju crvenu foliju. Iseces kolika je duzina i sirina kazaljke (ostavis po koji milimetar ) duze. Kad tako nalepis, onda uzmes zilet ili tanak skalpel i iseces do oblika kazaljke. Nikakve boje i lakovi. Radjeno na nekoliko auta i nije bilo nezadovoljnih.

Sa koje strane kazaljke? Prednje ili kao ovde pozadi?

I kada skinem kazaljke, kako da ih vratim da posle rade kako treba. Tipa da mi ne pokazuje da ide 80 a ono ide 100tku i slično?

Link to post
Share on other sites

I jod jedno pitanje? da li je bolje skinuti kazaljke dole skinuti staru belu boju i prefarbati je motip crvenim transparentnim sprejom za stopke? i dali prefarbati samo donju stranu kazaljke (jer je providna) ili celu? kad ce davati najbolji efekat,jer normalno ispod kazaljke ce biti led diode bele

Link to post
Share on other sites

ali svejedno ja cu morati skidati kazaljke jer zelim zameniti crvene diode Belim led,a kazaljke su providne, i imaju sa donje strane belu liniju, e sad sta je najpametnije uraditi da lepo sija crvenim i danju i nocu :

Skinuti kazaljke dole ,ostruziti belu liniju ispod i tu ofarbati crvenim emaljem(nitro ili uljani) , ili skinuti kazaljku (i ne skidati onu belu liniju ispod) i ofarbati sve providne delove crvenim motip sprejom za stopke? folija mi ne dolazi u obzir,nekako nemam volje da pipkam s time a ova dva reselja mi se cine bolja, sta mi predlazete?

Link to post
Share on other sites

Druze lepo ti par puta pisem sta je imalo odlican efekat. Radilo je dosta ljudi, istrajno je i nema nus pojava, a ti ako hoces kupi kilo farbe, smirglu i radi kako si smislio. Posledice sam snosis.

Link to post
Share on other sites

Pa u svakom slučaju posledice sam snosi :D

Sorry Leone, ali nema više slika na tvom postu :( pa ne mogu da vidim kakva je ta crvena folija što si ti lepio (providna, neprovidna) da li je samolepiva, da li je lepiš nekim lepkom i sl ...

Mislim da je pametnije ne skidati kazaljke, kapiram da postoji rizik da ti instrumenti više ne pokazuju tačne podatke posle toga ...

Link to post
Share on other sites

Uzmete samo lepljivu crvenu foliju, da bude tanka. Nuista ne struzite i ne smirglajte.

http://postimg.org/image/bls5ja4yt/dd22f815/

Iskopah je negde u racunaru. :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

Uzmete samo lepljivu crvenu foliju, da bude tanka. Nuista ne struzite i ne smirglajte.

http://postimg.org/image/bls5ja4yt/dd22f815/

Iskopah je negde u racunaru. :dance3: :dance3: :dance3:

Lepo uradjeno, svaka cast,ali ovo je moguce samo ako se folija lepi odozgo na kazaljku a ne od dole kao sto je kod mene, i jos nesto, mene zanima sta ako se kazaljke pomere prilikom lepljenja tih folija ili skidanja kazaljki i vracanja nazad, sta tu uraditi ,ja sam moju instrument tablu danas skinuo i u ponedeljak bi trebalo da pocnu radovi oko stavljanja belih dioda i farbanja kazaljki u crveno, bice i slika :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

evo fanovi da vam predstavim kako sam uradio kazaljke i tablu na mojoj bembari

rasklopnjena je instrument tabla i zamenjene su one narandzaste diode belim led ,na cajgeru i ispod lcd monitora i kazaljke ofarbane u crveno, kako vam se dopada?

205zgr7.jpg

1zzgide.jpg

1604jva.jpg

Link to post
Share on other sites