Recommended Posts

Ljudi,imam problem,jesam li dostigao brzinu 100km/h trese mi volan promijenio sam stabilizatore,jabucice i narucio sam vilstajnove amortizere.Ako je neko imao slican problem neka mi javi! Takodje me zanima,koja je velicina fabrickih zvucnika (zadnjih) za e36?

Link to post
Share on other sites

Ja sam na prethodnog e36 mijenjao zvucnike pozadi u krov i naprijed kod noga vozaca i suvozaca.Stavio sam sony x-ploud od 6incha ali sam ih pricvrstio samo sa dva unakrsna sarafa jer su fabricki malcice manji.Mada je to bilo sasvim dovoljno (ta dva sarafa) jer je tesko nac zvucnike te velicine a neke pristojne snage!Ovi sony su bili 35w nominalne snage a muzicke 70w!Visokotonce u vratima nije potrebno mijenjati jer idu preko kondenzatora i ako nisu osteceni-odlicno se cuju i na snaznijem pleyeru!To sto ti trese volan,kao sto ti je vec receno je do guma,naravno posto si zamijenio toliko djelova morao si uraditi i balansiranje i reglazu jel tako? :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ljudi,imam problem,jesam li dostigao brzinu 100km/h trese mi volan promijenio sam stabilizatore,jabucice i narucio sam vilstajnove amortizere.Ako je neko imao slican problem neka mi javi! Takodje me zanima,koja je velicina fabrickih zvucnika (zadnjih) za e36?

i meni je tresao zato sto sam imao jaje na gumi...Samo promeni gume/gumu koja ti pravi problem...Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja sam na prethodnog e36 mijenjao zvucnike pozadi u krov i naprijed kod noga vozaca i suvozaca.Stavio sam sony x-ploud od 6incha ali sam ih pricvrstio samo sa dva unakrsna sarafa jer su fabricki malcice manji.Mada je to bilo sasvim dovoljno (ta dva sarafa) jer je tesko nac zvucnike te velicine a neke pristojne snage!Ovi sony su bili 35w nominalne snage a muzicke 70w!Visokotonce u vratima nije potrebno mijenjati jer idu preko kondenzatora i ako nisu osteceni-odlicno se cuju i na snaznijem pleyeru!To sto ti trese volan,kao sto ti je vec receno je do guma,naravno posto si zamijenio toliko djelova morao si uraditi i balansiranje i reglazu jel tako? :prankster2:

Link to post
Share on other sites

uradjena je reglaza.Asto se tice zvucnika mislio sam da stavim ove http://cgi.benl.ebay.be/ALPINE-SXE-1325S-2-WEGE-LAUTSPRECHER-130mm-13cm-NEU-/370272800380?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autolautsprecher&hash=item5635fa8e7c to su 13-tice.Hoce li to moci u e36?

To su dvo-sistemci sinusne snage 35w,frekfentna karakteristika im je od 70Hz do 20kHz sto znaci da neces dobiti duboke basove sa njima.Pitanje je samo hoce li se poklopiti sarafi ali to se da srediti sa trakama od lima,ako njih uzmes objasnicu ti kako tacno to da uradis,jednostavno je! :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Sto se tice reglaze,ona nema veze sa tim sto ti tresu gume,kao ni u slucajevima kad auto vuce u jednu stranu...glavni i krivci su kilave gume ili krive felne,a i balansiranje moze pomoci...reglaza se radi u slucajevima kad tockovi "podvijaju" u krivinama,kad je auto na kocenju nestabilno i kad se neravnomjerno trose gume...i radi se tako sto se aparati stavljaju na felne i posle su krivci samo gume (ako auto vuche u jednu stranu i sl.) ...

Link to post
Share on other sites

OK,zvucnike cu uzet u Crnu Goru,Skoro je isti izbor kao kod nas i u Holandiji!Hvala na pomoci!!!

Drago mi je ako sam bio od pomoci! :pleasantry:

Link to post
Share on other sites