Transparentna folija za zastitu haube


Recommended Posts

Interesuje me da li neko ima iskustva sa zastitom haube od kamencica i rizle tako sto je zalepio transparentnu (bezbojnu) foliju?

Hteo bih da uradim isto pa me interesuju iskustva i neki kontakt, mozda?

Pozdrav...

Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva obicna transparentna folija nije efikasna....Ko cesto vozi po auto-putu pre ili kasnije nastanu ostecenja na laku sa ili bez folije.....Specjalna folija postoji i mene je kostala skoro 300 eura za branik i donji deo haube.Skoro je neprimetna dok se malo ne zagledas ali i dalje ne znam koliko je efikasna.Najefikasnija je bila crna kozna maska koju sam dobio uz auto kada sam ga kupio ali je vremenom toliko propala da je i onako ruznu pojavu auta sa tim cinila jos ruznijom.......

Link to post
Share on other sites

Ja bas citam i ne mogu da se nacudim, za 300€, pa tri puta da ofarbas sve to, a ne da zalepis foliju O.o Ne znam ko je spominjao kad bi ceo auto prelepio folijom (u pitanju je bila tema za mat), da li bi izaslo 300€ al ajde...

Link to post
Share on other sites

Ma, ovde za 300 evra možeš i da se oženiš... :lol2:

Čovek je verovatno to radio u Austriji, a tamo je "dobar dan" u bilo kom servisu po cenovniku već 50 evra...

Link to post
Share on other sites

nek ti da specifikaciju folije, proizvodjac, oznake... karbon folija ne mzoe da dohvati 50 eura/m2 a malo je komplikovanija za izradu. obicna providna folija je 3e/m2, zivo me zanima kakva je ta...

Link to post
Share on other sites

mat crna folija izadje vise od 300e ceo auto,a ta providna kao da je od zlata -.- ceo klub moze za 300e da umota auto :D

Link to post
Share on other sites

Majstor mi rece da ne preporucuje da se postavlja folija na vozilo koje je skoro ofarbano u nekom nasem servisu.

Naime, kad se lepi transparentna folija - on je nekoliko puta lepi pa odlepi da bi bolje legla na limariju.

Cesto mu se desavalo da pri odlepljivanju folija podigne farbu sa limarije ?!

Ne mogu da verujem da farbari ovoliko fusere kod nas...

Inace servis za folije je Dark Glass u Ariljskoj br.2....

Link to post
Share on other sites

pa, da. ukrivo, pa mu se guzva, pa ko zna sta sve. a to opet znaci ili da nema veze sa lepljenjem ili folija nije za tu namenu. Postoje folije koje se mogu vise puta postaviti i skunuti, prilikom pozicioniranja grafike na vozilu, jer je lepak u nekim vrstama sitnih kapsula. ali kad se jednom predje sa onom lopaticom za istiskivanje vazduha, cao, nema vise odlepljivanja bez kidanja.

a objasnjenje da odlepljuje i lepi vise puta da bi se bolje primilo :huh: moze samo slabije da se primi, nikako jace.

Link to post
Share on other sites

Svojevremeno (pre 10 godina) dok sam se bavila marketingom u Chipsy-ju, najbolji je bio sto se (reklamnih) folija tice, izvesni Grafix iz Bgd.....

...ja sam u to vreme angazovala slikarku koja je slikala chips po kombijima i kamionima kao i po fasadi na pocetku Brankovog mosta...:)

Sad ozbiljno, tapika, proveri ti jos relevantnost (sto bi rekao Haski sudija) tog majstorovog objasnjenja.....

Link to post
Share on other sites

Kad smo kod folija da priupitam nesto...

Koju mi foliju preporucujete za presvlacenje drvenih detalja tzv. lamperije :P na autu?

Interesuje me neka crna sa visokim sjajem ili ti high gloss...

Link to post
Share on other sites

Nije mene niko odrao......Nego ovde rad kosta dosta....Tako da poseta bilo kojem servisu kosto oko 100 eura po satu.Sama folija nije toliko skupa i kosta oko 140-150 eura.Naravno nije bila najskuplja cini mi se da je marka ASWF.

Sto se tice konstatacije da ceo klub moze da se oblepi folijom za 300 eura moram se samo nasmejati pojedinim izletima ne znanja i povrsnosti:)

U zemlji Dembeliji gde se krade i kamen iz dvorista moguce je naci i majstora koji ce potrositi 6000m2 materijala za male pare a nece naplatiti nista....radice za slavu:)

Rezultati tog rada su vidljivi skoro na svakom 3 "stajlingovanom" autu u Beogradu i okolini.....

Slike nisu prikladne za temu :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

t p

Link to post
Share on other sites

samo se ti tesi zemljak da te nisu odrali. jesu i to posteno.

ali zanimljivo razmisljanje, ako je nesto jeftino, kriva je srbija, ako je nesto skupo opet je kriva srbija. nego kako kod vas u svedskoj? ladno a? ali zato standard...

Link to post
Share on other sites

Sto se tice konstatacije da ceo klub moze da se oblepi folijom za 300 eura moram se samo nasmejati pojedinim izletima ne znanja i povrsnosti:)

hahaha znao sam da ce se neko primiti :D ja sam lupio bzvz,u smislu mnogo para za foliju :)

Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ljudi, ima li neko neki drugi kontakt pa da odem na drugo mesto...

prosiri malo istrazivanje i kontaktiraj ljude koji se bave grafickim dizajnom na foliji...sigurno najbolje poznaju folije i namenu....gore navedeni Grafix postoji vec sigurno 15 godina...

Link to post
Share on other sites

samo se ti tesi zemljak da te nisu odrali. jesu i to posteno.

Jeste to dranje iz naše perspektive, u državi u kojoj je prosečna plata oko 350 € dranje je sve što nije džabe.

"Prevedeno" na njihov nivo i standard, usluga je plaćena 15-20 % neke prosečne plate. Kod nas bi to značilo oko 60 €.

Babe i žabe, doktore Haus ;)

Link to post
Share on other sites

masinac, cim napises post kraci od dva reda, kvalitet istog drasticno opadne. kratki, kvalitetni, sarkasticni postovi su moja specijalnost.

pazi ovaj detalj:

300 eura za branik i donji deo haube

e sad ti to mesaj, muckaj, ubaci i maslinu po potrebi ali njega su odvalili od zivota. Kod nas jeste radna snaga jeftinija ali kod istog kineza ili koreanca svi kupujemo folije. - da se neko ne bi uhvatio za ovo, sve se pravi kod njih. retko koja folija moze da dohvati 10 eura/m2 u nabavci. od onog sto trenutno moze kod nas da se kupi, skupe su reljefne folije, npr koza, folije sa efetkom ogledala i naravno karbon. Sve ostalo je 3-5 eura po m2. Razlike u standardu, ono sto je kod nas 100 eura u engleskoj je 100-120 funti(120-150 eura) ali nikako 3 ili vise puta skuplje.

Link to post
Share on other sites