"skupo odrzavanje"


Recommended Posts

Odgovaraju me od kupovine BMWa! Ja se zaljubio u e46 320d Touring, a svi me odgovaraju od toga, i kazu da cu da pogresim;

navode mi ekstra skupe servise i odrzavanje i visoku potrosnju goriva kod bmwa sa 1500kg i 150 konja. Predlazu mi Golf IV 1.9TDI za kojeg su servisi daleko jeftiniji a i odrzavanje.

E sad mene zanima, sta spada u to odrzavanje i servise i voleo bih da cujem koliko konkretno ta razlika iznosi. Ako moze?

Deo posla sam uradio sam i otisao u prodavnicu auto delova i pitao koliko kostaju komponente za godisnji servis i otprilike je cena za svaki filter izmedju 1200 i 1700 dinara za BMW-a, ulje oko 1000 din litar. Ove cene su, kada ih uporedim sa mojom Vectrom vise za 2 do 3 puta po svakom filteru! Dakle, za Vectru je godisnje oko 40evra a za bmw 100!

Pa me zanima koji tu jos troskovi idu u to odrzavanje?! I ako mogu da se uporede sa VW.

Ja kad pogledam Golfa IV a posle pogledam BMW 3 karavana, golf izgleda kao yugo u odnosu na bmwa, a cene su im tu negde, recimo da je razlika 1000 evra kod polovnjaka. Jel moze pomoc?

Link to post
Share on other sites

Kupi BMW-a!Kakav crni golf!? :dance3: Ja jesam dosta para dao na servis ali sam PREZADOVOLJAN sa autom!BMW trazi redovno i kvalitetno odrzavanje i nece te nikad ostaviti na putu!Ne mozes da poredis BMW sa golfom,vjeruj mi! :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ne mozes da poredis BMW sa golfom

Ili ne mozes porediti golfa sa bmw :dance3:

Na BMW forumu nemoj ni pitati da li da uzmes bmw ili neki drugi auto, odgovo se vec zna. :e30:

ne mogu da obrisem onu brlju gore :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ovde su ti manje vise svi pristrasni. Jedan deo je slepo zaljubljen a drugima je lakse da lazu i sebe i druge (vise sebe) kada kazu da BMW najbolja kupovina.

Ima jedna izreka da se vlasnika BMW-a dva puta usreci u zivotu. Prvi put kada ga kupi a drugi put kada ga proda. Ima tu sale ali i dosta istine.

Ako si spreman na obavezu ravnu detetu onda kupi BMW ako ne onda batali. BMW daje najvece uzivanje u voznji bez premca. Ali trazi previse para za nase uslove.

To naravno ako hoces da ODRZAVAS auto. Zato sto odrzavanje nije zamena delova kada crknu vec pre nego sto crknu! A ako samo hoces da kazes da vozis BMW i teras od kvara do kvara kao vecina onda je BMW prava kupovina za tebe. Samo dobro razmisli. To je bukvalno vencanje, BMW si uvek u gubitku, golfa ces uvek prodati za priblizno para.

Link to post
Share on other sites

Posto sam vlasnik bas takvog auta kakvog ti zelis da kupis mogu ti dati par informacija vezanih za ovo gore sto si naveo.

Prvo sto se tice potrosnje to je glupost totalna. Ako je samo gradska voznja potrosnja se krece oko 8L. Malo varira ali to je neprimetno. Pri ovome podrazumevam pravu guzvu, tipa gazela, slavija itd... Na otvorenom potrosnja moze da ode na mnogo manje! Najmanje sto sam postigao je bilo na ibarskoj od Cacka do BGD-a pri normalnoj brzini od 80-90 i 4-5 brzina, trosio je oko 4,2-4,3L. Ni sam nisam mogao da verujem. Dok u 6 brzini trosi vise, predpostavljam zbog vece brzine i aerodinamike. Tako da je na autoputu prosecna oko 6L.

Drugo, nemoj da uporedjujes cene sa tvojom vectrom nego sa golfom koji hoces da kupis. Delovi za TDI-a ti isto kostaju kao i za BMW-a. Ovde ne pricam o filterima, jer neces osiromasiti za razliku od 20e godisnje nego o turbini, diznama, zamajcu itd itd... Stvarima koje su ozbiljni troskovi a tu je cena bukvalno ista. Ne znam kako odrzavas auto ali 100e te sugurno nece izaci na godisnjem nivou ni golf ni BMW vec mnogo vise. Ja sam na mom za godinu dana dao oko 2000e i ako sam ga kupio u savrsenom stanju. Ali opet ne odrzavaju svi isto auto sto je Marko13 naveo. Ja u voznji vise vremena provedem bez muzike u slucaju da nesto slucajno ne lupne pa da ga zamenim, a neko ne menja ni kad delovi pocnu da odpadaju sa auta.

Link to post
Share on other sites

Ovde su ti manje vise svi pristrasni. Jedan deo je slepo zaljubljen a drugima je lakse da lazu i sebe i druge (vise sebe) kada kazu da BMW najbolja kupovina.

Ima jedna izreka da se vlasnika BMW-a dva puta usreci u zivotu. Prvi put kada ga kupi a drugi put kada ga proda. Ima tu sale ali i dosta istine.

zar ovo ne vazi za Alfu?

Link to post
Share on other sites

Tu recenicu svako "zakaci" na auto koji mu odgovara, ali najcesce ih vezuju za Alfu, Rovera, Saaba, Volvoa... To jest za kola kojima naglo pada cena ili je mala grupa ljudi koje voze taj auto pa je tesko naici na takvog... Isto kao i oni fazoni "kad ga kupis stavio si burmu", "to je vencanica" itd...

Link to post
Share on other sites

Da ti navedem i ovo,sto se tice permofrmansi BMW 320d 110kw:Prije nekoliko dana sam se trkao sa drugom Milosem koji vozi golf 5 2.0tdi,automatik(DSG).Krenuli smo iz Lastve put Budve (ako poznajes okolinu Budve onda znas gdje je to,mada nije ni vazno),uglavnom prvo ide pravina od nekih 1-1,5km gdje sam ga vec ostavio za nekih 50-tak metara iza mene i razvio preko 200km/h,pa onda ide jaka uzbrdica sa 3 trake gdje je komotno imao uslova da me pretekne samo da je mogao,kao sto nije :dance3: ,pa onda ide dio puta koji mi zovemo "zuta greda",to je ravan dio puta u smislu nagiba ali krivudav,tu sam isao i po preko 150km/h i par puta mi je lampica od DSC-a zatreperila,zatim ide nizbrdica uz jake krivine do ulaza u Budvu!Rezultat:bio sam 7-8 sekundi ispred njega!On je vozio u S-modu uz skoro konstantan kick-down,meni je manuelni mijenjac i najvise sam ga "zavrtio" na 4500obrtaja!On ima ESP ja imam DSC!Put nije bio nesto "opterecen" drugim autima tako da nije bilo rizicnih "makazica"!Znam da sam preko "zute grede" mogao i brze da idem ali mi "patike" na BMW-u nisu bas dobre,pa kad ga "obujem" sa nekim "Continental" ili "Goodyear" gumama,probacu da taj dio odvozim bolje!Vjeruj mi da ovo nisu nikakve "lovacke price" vec sam ti samo ispricao moje iskustvo! :e30:

Link to post
Share on other sites

Da ti navedem i ovo,sto se tice permofrmansi BMW 320d 110kw:Prije nekoliko dana sam se trkao sa drugom Milosem koji vozi golf 5 2.0tdi,automatik(DSG).Krenuli smo iz Lastve put Budve (ako poznajes okolinu Budve onda znas gdje je to,mada nije ni vazno),uglavnom prvo ide pravina od nekih 1-1,5km gdje sam ga vec ostavio za nekih 50-tak metara iza mene i razvio preko 200km/h,pa onda ide jaka uzbrdica sa 3 trake gdje je komotno imao uslova da me pretekne samo da je mogao,kao sto nije :dance3: ,pa onda ide dio puta koji mi zovemo "zuta greda",to je ravan dio puta u smislu nagiba ali krivudav,tu sam isao i po preko 150km/h i par puta mi je lampica od DSC-a zatreperila,zatim ide nizbrdica uz jake krivine do ulaza u Budvu!Rezultat:bio sam 7-8 sekundi ispred njega!On je vozio u S-modu uz skoro konstantan kick-down,meni je manuelni mijenjac i najvise sam ga "zavrtio" na 4500obrtaja!On ima ESP ja imam DSC!Put nije bio nesto "opterecen" drugim autima tako da nije bilo rizicnih "makazica"!Znam da sam preko "zute grede" mogao i brze da idem ali mi "patike" na BMW-u nisu bas dobre,pa kad ga "obujem" sa nekim "Continental" ili "Goodyear" gumama,probacu da taj dio odvozim bolje!Vjeruj mi da ovo nisu nikakve "lovacke price" vec sam ti samo ispricao moje iskustvo! :e30:

Ako je verzija TDI-a od 140ks nije ni cudo sto si ga dobio, dok bi onaj od 170ks oprasio tebe. :acute:

Link to post
Share on other sites

Ako je verzija TDI-a od 140ks nije ni cudo sto si ga dobio, dok bi onaj od 170ks oprasio tebe. :acute:

Probao jedan takav 2,0 TDI, doduše u novom Audiju A4 da opraši mene, pa se neprijatno iznenadio... :lol:

PS. Pozadi nemam oznaku modela, to ga je syebalo kad je krenuo da me cima i kad me je dosta arogantno pretekao par desetina kilometara posle Ljiga. Video sam koji je model u pitanju al` rekoh da vidim od čega je napravljen moj auto :) Dosta dugo se opirao uglavnom zbog gustog saobraćaja, ali kad je palo blicanje dok je iz sve snage pokušavao da mi u srednjoj traci pobegne na usponu na Rudnik nije mu bilo dobro... B)

Sorry za off, lepo je podsetiti se takvih momenata za volanom... :)

Link to post
Share on other sites

Performanse golf 5 2.0tdi 170ks

Maksimalna brzina: 220 km/h

Ubrzanje 0-100 km/h: 8,2 s

Urbana potrošnje: 7,7 l/100km

Urbana potrošnja kilometara: (1 op 13,0)

Za van gradske uslove potrošnje: 4,8 l/100km

Za van gradske uslove potrošnje kilometara: (1 op 20,8)

Prosecna potrošnja: 5,9 l/100km

Prosecna potrošnja kilometara: (1 op 16,9)

CO2 EmisiJa: 159 g/km

Performance BMW 320d 150ks

Top speed: 216 km/h

Acceleration 0-100 km/h: 8,9 s

Urban consumption: 7,6 l/100km

Urban consumption kms: (1 op 13,2)

Extra-urban consumption: 4,4 l/100km

Extra-urban consumption kms: (1 op 22,7)

Average consumption: 5,5 l/100km

Average consumption kms: (1 op 18,2)

CO2 Emission: 148 g/km

Performance BMW 320d 177ks

Top speed: 230 km/h

Acceleration 0-100 km/h: 7,9 s

Urban consumption: 6,0 l/100km

Urban consumption kms: (1 op 16,7)

Extra-urban consumption: 4,1 l/100km

Extra-urban consumption kms: (1 op 24,4)

Average consumption: 4,8 l/100km

Average consumption kms: (1 op 20,8)

CO2 Emission: 128 g/km

E jbg da je moj 177ks i toga bi opuvao,mada je kao sto i sam vidis mala razlika izmedju mog BMW i toga golfa od 170ks! :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

...manje vise,pravo odrzavanje se sastoji od toga koliki si "fanatik" , i koliko si spreman da potrosis. Ja volim BMW , ali sam imao prilike da vozim golf IV TDI GTI od 150 ks plus chip...i bio sam vise nego prijatno iznenadjen...a da se nadovezem na ostale price...naravno da moderni dizeli idu..ali secam se i A6..pa 530D..cls 320cdi i ostali...nekako se ukopaju na 230...i tu im se prica zavrsava..osim ako ne naletis u HR na lovce sa 330D...pa posle svrbi dzep... :angry:

Link to post
Share on other sites

Ako volis bmw, kupi bmw, kosta ali vredi :)

Golf je golf, jeste izdrzljiv, povoljniji, auto za siroke narodne mase :prankster2:

Mada Golf 5 ne lici ni na sta, 4-orka ima bar malo sto bi rekli "nemackog smeka"

I kad bi morao da biram od vw (a dobro je sto ne moram :prankster2:) izabrao bih Boru

Kupi slobodno vw, ako si spreman da se kajes svaki put kad vidis bmw :D

Link to post
Share on other sites

Pa valjda kupujes sta ti se vise svidja a ne sta je jeftinije za odrzavanje,prvo ako kupujes original delove golf nije uopste jeftiniji za odrzavanje,a drugo voznja je ko oko i dupe.

Link to post
Share on other sites

...manje vise,pravo odrzavanje se sastoji od toga koliki si "fanatik" , i koliko si spreman da potrosis. Ja volim BMW , ali sam imao prilike da vozim golf IV TDI GTI od 150 ks plus chip...i bio sam vise nego prijatno iznenadjen...a da se nadovezem na ostale price...naravno da moderni dizeli idu..ali secam se i A6..pa 530D..cls 320cdi i ostali...nekako se ukopaju na 230...i tu im se prica zavrsava..osim ako ne naletis u HR na lovce sa 330D...pa posle svrbi dzep... :angry:

Ne znam za ostale modele ali voleo bih da me ubedis da 530 d ukopa na 230 (ako si mislio na ispravan)

Link to post
Share on other sites

Ne znam za ostale modele ali voleo bih da me ubedis da 530 d ukopa na 230 (ako si mislio na ispravan)

taj 530 d ...po mome iskustvu do 160 ide kao mutav , na 180 pocinje da se "davi" do 230 je "muka...i nije problem ispravan ili ne vec nasi vec vremesni motori..tj koliko je ostalo u njima...i svi oni idu dok ne stanu jedan pored drugoga..za mene maximalni zalogaj je 645 ci ... onako...nereseno...ili poraste apetit,pa se "cacnes" sa RS 6..i posle te bude sramota sto si uopste i probao...bolje da si se pravio tosa :blink:

Link to post
Share on other sites