Recommended Posts

Često mi se desi da u toku vožnje( a to najbolje primetim noću ) osvetljenje instrument table, radia i klime se priguši na nekoliko sekundi i onda se opet vrati u normalu. Proverio sam u tom momentu punjenje alternatora preko OBC menija, ali je sve OK puni 14,1 - 14,2. Ne znam šta bi to moglo biti, inače to mi se dešava s vrmena na vreme već dve godine.

Link to post
Share on other sites

Punjenje alternatora ce ti uvek pokazati normalno,jer meri izlaz sa alternatora,ali je vrlo moguce da ti je masa na tabli losa ili je pak neki kontakt na papucici labav.Auto u voznji ne miruje i vrlo je lako moguce da se gubi kontakt na nekoj papucici.Pokusaj da skines tablu upalis svetlo i lagano cimas jednu po jednu zicu na dzekovima koji idu na tablu.Mislim da nebi pogresio ni ako bi izvukao jos jednu posebnu masu za tablu,bilo odakle sa skoljke,mislim da bi i to mozda resilo problem :preved:

Link to post
Share on other sites

Problem je rešen, tako što nije ni postojao :) Na LCM modulu ima mali svetlosni senzor za jačinu osvetljenja table, tako kad se slučajno prekrije rukom ili u zavisnosti od količine svetlosti u autu u odredjenom trenutku, svetlo se priguši ili pojača. To sam našao na eng.bmw forumima i to se dešava na svakom e46. Možete se igrati tako što senzor prekrijete prstom i gledajte osvetljenje na tabli, radiu i klimi kako se menja.

P.S. Inače majstori kažu krenula elektronika da ga j..., crkla tabla, regler, alternator, vuče struju, remenica radilice itd ;)

Link to post
Share on other sites

Problem je rešen, tako što nije ni postojao :) Na LCM modulu ima mali svetlosni senzor za jačinu osvetljenja table, tako kad se slučajno prekrije rukom ili u zavisnosti od količine svetlosti u autu u odredjenom trenutku, svetlo se priguši ili pojača. To sam našao na eng.bmw forumima i to se dešava na svakom e46. Možete se igrati tako što senzor prekrijete prstom i gledajte osvetljenje na tabli, radiu i klimi kako se menja.

P.S. Inače majstori kažu krenula elektronika da ga j..., crkla tabla, regler, alternator, vuče struju, remenica radilice itd ;)

hahahahahahahaha,u danasnje vreme,sve samo da se dinar uzme :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Isto mi se dešava i jako me nervira to što varira jačina osvjetljenja instrument table. Da li je dovoljno da se otvori instrument tabla i da se oboji crnim markerom foto senzor ili bi čak morao da ga prelijepim malim parčetom crne izolir trake ?? I ja sam prvo posumnjao na alternator i punjenje ali sam utvrdio da je savršeno dok nisam ovo pročitao i rukom prekrio instrument tablu osvjetljenje se pojačalo :)

Link to post
Share on other sites