Recommended Posts

Ovako drugari,prijatelji,poznanici..sigurno svako od nas ima tu zelju da ima jednu vikend kockicu koju bi po svom ukusu napravio da bude pravi ljubimac za svoj merak za svoj ponos kad je upali i izveze iz garaze da se cuje prepoznatljivi zvuk m3 motora da se presijava crna metalic boja da se felne sijaju da se komsije cude...jbt otisao sam malo u pm sa vojih 33 godine a nema ni mesec dana kako sam se ozenio xaxa, vec sve to vidim u glavi pa bio bih srecan kao dete kad se popne na tresnju,da smanjim dozivljaj malo, ovako..imam od e 36 M3 povoljan motor sa menjacem u stvari imam ceo M koji je od pozadi lupljen totalno slepljen i ceo je u delovima,94 godiste 3.0,210 kw.Motor i menjac od tog M-a imam za smesne pare,skoljku tj.ceo auto imam za 1400e radi se o kocki 320 89 godiste.E sada,sta je sve meni potrebno od instalacije od vesanja od svih delova da taj motor upakujem u tu kocku da to napravim da bude kako treba,znaci ne bih voleo da mi neko napise ovde da to ne radim da kosta ovoliko da kosta onoliko da mi to ne treba i ostale gluposti,znaci imam to u glavi i krenucu da to radim pa polako bice to neki moj projekat.Npapisao sam sta imam i i od cega krecem..znaci od vas svih mi trebaju podaci o delovima o cenama tih delova o farbanju i o svim prepravkama koje treba da se urade i koliko iste kostaju..ne mora sve to da bude skroz detaljno ali neka bude bar priblizno pa da polako krecem u projekat.

Link to post
Share on other sites

treba ti karter od e34 m50 motora i uljna pumpa, e sad da li ces novu ili polovnu uljnu pumpu zavisi od tebe, nosaci motora nisu problem tu pasu oni kao kad se ubacuje 2.5 24v u kocku, treba ce ti kocioni od kocke ix-a onaj dupli, jer bolje koci a i najmanji je i ni jedan drugi ne moze da stane zbog motora, zbog kocionog ces morati da malo useces usisnu granu na 6 cilindru ali sto se mora nije tesko to ce ti uraditi neki strugar sto radi sa alumunijumom jer treba i da se malo vari kad se isece, i treba ti neko ozbiljan da prebaci EWS kluc

prednje kocnice i viljuske sa tog slupanog bi trebao prebaciti kod sebe i excentricne solje i silen blokove, jer ti treba ozbiljno kocenje i moras ici na 5x120, imaces prepravke kardana, i trebace ti neki diff za kocku veliko kuciste sa sperom 3.25 odprilike to bi ja stavio i prepravka auspuha od pletenica tacnije posle sondi do kraja, trebas kupiti sve silen blokove pozadi nove i to sve prepakovati i naravno pozadi 5x120, i neke 17 felne...... i neka jaca spoljna pumpa goriva....

Link to post
Share on other sites

imam ja jedno zapaznje ali ne tehnicke prirode, trebao si to da radis pre nego sto si se ozenio. ovako ce trajati u nedogled a postoji velika sansa da nikada ni ne zavrsis. Osim naravno, ako kes nije problem.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

limarija nema tacku sve je ok u extra stanju,,prljav je na slikama,nisam ga oprao nemam vremena,ali unutra je cirkus kolorado,las vegas lampice,sedista pocepana,tj odrana,gepek smrdi na neku vodu ustajalu pola stopa levog je bilo u vodi,bravice podizaci iznutra izdrkane pokidane,sve cu to da sredim u dogovoru sa nidzom (crveni)moram da doteram auto kod nekoga u bg ko ce to dve da mi sredi,,stajao je skoro godinu dana na parkingu ima rupe na gepeku od spojlera tj rupice ali bilo je dovoljno da se sliva voda i onoliki sneg koji je padao tokom zime,ali ici ce to sve napolje idu dve kadice i to je to,olaksacemo ga totalno...motor je odlican ide dobro,da kazem dobro za mene jer sam vec vozio sve sto je brze od 325...,zzenu sam provozao i cerkicu naravno zena rekla da nisam normalan da sam blesav..

Link to post
Share on other sites

S50 je 3.0 270ks iz e36 koji je isao do 95godine

prvi put da cujem za taj motor od 270 ks....3.0,nesto si se tu zeznuo a?

Link to post
Share on other sites