Recommended Posts

Drugari imam ozbiljan problem. U pitanju je e30 320 m20. Pre neko vece neposredno pre ulaska u dvoriste mi je

upalio lampicu za pritisak ulja. Posto mi je ulje vec preslo nekih skoro 5000 mislio sam da je do njega pa sam promenio i sipao isto polusinteticko 10-40. Uvece mi se opet desilo isto i nije hteo da ugasi lampicu ni na 2000rpm.

Posto sam relativno skoro menjao davac pritiska ulja(stari je procureo) mislio sam da je do njega (tj. da taj novi ne valja), pa sam opet vratio stari (ali sam ga zalepio oko buksne da ne curi). Upalio sam auto i opet isto.

Onda sam bio siguran da je zapusen filter ulja, pa sam i njega zamenio (ovo je trebala da bude prva zamena ulja posle ugradnje starog filtera. Kada sam stavio novi filter sve je bilo ok. Lampica se odmah ugasi i ne pali se cak ni na 500 obrtaja, sacekao sam da se motor zagreje, i onda dobro isturirao i sve je bilo super nije se palila.

Sinoc mi je opet upalio lampicu nakon 3-4km voznje. Znaci motor lepo radi, ne lupa niti se cuje neki ostar zvuk, kada dignem cep za sipanje ulje vidi se da ulje pljusti svuda po bregastoj.

Sunjam da se opet zapusio filer ali od cega....???? U vodi nema ulja niti ima "majoneza" u ulju...

Molim ako neko ima ideju neka je iznese, jer svarno sam nervozan.... :( HVALA!

Link to post
Share on other sites

A da probas da zamenis davac za pritisak ulja? Nekada kada sam imao e30, pa kada sam kvasio motor, desavalo mi se da mi pali lampicu za ulje dokle god ima vlage.. Probaj da skines uljni davac i da ga naprskas sa wd40.

Link to post
Share on other sites

Pokusacu popodne kod majsotra da vidim da li ima merac pritiska. Inace probao sam sa dva davaca (doduse polovna) i isto pali lampicu. Ono sto me buni zbog cege neko kratko vreme nakon promene filtra ima pritisak cak i u leru (kada je motor vruc i kada je hladan) a posle kao da "zalepi". Sumnjam na pumpu ili mozda neko zacepljenje negde. Ne verujem da je u pitanju radilica, jer motor lepo radi, ne lupa, ne greje se... UHHHH...... poludecu :(

Moze li karter da se skine iz kanala bez skidanja nosaca ispod motora?

Link to post
Share on other sites

Dobro je :) danas sam sa komsijom izmerio pritisak ulja i bije preko 4 bara na oko 800 rpm. Tako da smo definitivno utvrdili da je problem u senzoru (davacu) pritiska ulja. Koincidancija je ta da sam imao dva neispravna davaca... Koliko jedna glupa sitnica moze da iznervira.

Sve u svemu srecan sam. :)

Link to post
Share on other sites

kako se meri pritisak ulja ?

lja

Komsija doneo neki manometar (mehanicki merac pritiska) Odsrafi se senzor pritiska u usrafi se prikjlucak za ovaj istrument, koji se spojkom i nekim crevom spoji sa meracem. Koliko sam shvatio ovaj istrument moze da se napravi vrlo lako. Uzme se bilo koji manometar opsega 0.1- 10 AT, i naprave se razni reduciri za razlicite tipove vozila, koji se srafe umesto senzora. Originalni bosh senzor za BMW m20 treba da reaguje (da gasi lampicu) na oko 0,5 atmosfera, ja sam imao preko 4 na leru a nije gasio lampicu, ni na jednom od dva senzora. Tek kada sam probao treci koji sam skinuo sa drugarevog, e21 ugasio je lampicu, a moj na njegovom, nije gasio. Eto... razlog neprospavanh noci je bio senzor od par stotina dinara, a ja vec ramisljao gde trazim novi motor...

U vecini slucajeva je najjednostavije resenje ono pravo.

Link to post
Share on other sites

ja imam slican problem koji se javio pre par dana... naime problem je kad upalim auto nbtno dal hladan ili vruc upali mi se lampica ulja koja svetli 4-5min i posle se ugasi :mellow: ali to se ne desava redovno kad upalim auto... nego jednom u 2 nedelje, a nekad se desi, upalim auto ona i dalje sija i posle par sekundi se ugasi...

neko neki savet ? ulja naravno ima... :D

Link to post
Share on other sites

ne smem ni do majstora da odem... vrv je pumpa ulja crkla, ciju se kao dizel (lupa motor) skinuo sam cep danas dok je motor radio i ne baca ulje uopste :(

Link to post
Share on other sites