Recommended Posts

Poz svima,

narode zanima me da li se moze petokraki ( ili trokraki nije bitno) volan BEZ kontrola zameniti za trokraki sa komandama na njemu...da li se to moze srediti u instalacijama..ako vec prethodni volan nije imao komande..i koliko je to velika prepravka (u $$$$ :)

hvala

Link to post
Share on other sites

naravno da moze , ali ima tu mnogo posla

znas mozda neku okvirnu cenu ? ...nadam se da cu uskoro uzeti E46..a koliko vidim kakva je ponuda 90 % da nece imati komande na volanu..pa zato pitam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

I mene ovo interesuje

Moze pp a moze i javno za buduce clanove koje isto bude zanimalo precizniji opis porebnih delova koje treba zameniti, obim posla kao i okvirnu cenu

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Evo javno... Za sve benzinske motore za E46 koji nemaju MF volan (citaj tempomat i komande na volanu, jer telefon je i dodatna opcija), ugradjivanje istog je veliki sex, a za svaki 318d, 320d, 330d, ugradnja nije neki problem i ja je resavam za oko 1-2 sata.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Evo javno... Za sve benzinske motore za E46 koji nemaju MF volan (citaj tempomat i komande na volanu, jer telefon je i dodatna opcija), ugradjivanje istog je veliki sex, a za svaki 318d, 320d, 330d, ugradnja nije neki problem i ja je resavam za oko 1-2 sata.

Da li ovo znaci da neces da se zezas sa ugradnjim na benzince ili i za to postoji varijanta uz adekvatnu novcanu nadoknadu? Cena moze i na PP.

Link to post
Share on other sites

Da li ovo znaci da neces da se zezas sa ugradnjim na benzince ili i za to postoji varijanta uz adekvatnu novcanu nadoknadu? Cena moze i na PP.

Ako nemas elektro ventil, mora da se ugradi tempomat. Eletro ventil ti regulise dodavanje i oduzimanje gasa.

Link to post
Share on other sites

koliko ja znam samo 316i i 318i nemaju tempomat, kod njih treba vise toga, dok kod ostalih smao volan, kablovi i odobrava se softverski tempomat i sl.

koliko bi kostalo da se ugradi tempomat na 318i, ja vec imam trokraki volan a komande za njega mogu da nadjem na ebay, da li uopste moze da se ubaci?

Link to post
Share on other sites

Ako nemas elektro ventil, mora da se ugradi tempomat. Eletro ventil ti regulise dodavanje i oduzimanje gasa.

Auu, tek sada sam video da sam tebe pitao za volan :prankster2: ali nisam mogao da pronadjem temu jer je iz nekog razloga forum ne prikazuje u "my content". Molim te daj mi(nam) kontakt nekog ko bi mogao to da odradi. :)

Link to post
Share on other sites

Auu, tek sada sam video da sam tebe pitao za volan :prankster2: ali nisam mogao da pronadjem temu jer je iz nekog razloga forum ne prikazuje u "my content". Molim te daj mi(nam) kontakt nekog ko bi mogao to da odradi. :)

Bata BMW, Zoki BMW klinika...

Link to post
Share on other sites

Bio sam danas kod Bate. Rekao je da kupim MF komande i da ce ih ugraditi bez problema. :dance3: Ako ih neko ima, trokraki volan je u pitanju, neka se javi da se dogovaramo. :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Malo da osvezim temu :).. Da li je moguce povezati komande na volanu na cd plejer koji nije fabricki? A na plejeru postoji mogucnost da se poveze. Da li je to neko radio?

Link to post
Share on other sites

Moze, otidji u neki servis koji je bavi ugradnjom muzike. Modul je oko 50 i ruke oko 20 evra. Cene su takve u Nisu.

Link to post
Share on other sites