Izgrebana vrata


Recommended Posts

Danas dam sestri auto da ide na "plave horizonte" i kad se vratila vidim da je neko kljucem ili necim slicnim napravio straftu preko zadnjih vrata,duboka ogrebotina,popickio sam!Cime to da sredim a da ne moram da farbam citava vrata!?

Link to post
Share on other sites

Najlakse i najdelotvornije resenje je:

Prsnes malo farbe u cep (Kasnije i laka isto tako pa krenes.....

1.Odes u farbaru da ti naprave SPREJ po tvojoj boji(farbi) + lak

2.Kupis set od 3mm(u pakovanju imas i od 1mm cetkice ali se taj set zove 3mm) u njemu imas 10 X 3mm i 10 X 1mm cetkice

3.Kupis kvalitetan set za poliranje(Nikako u gelu i kremi ....bolje su one varijante sa pastom....bar kod mene)

4.Dobro operes i isusis ogrebotinu i okolinu.

5.Prodjes prvi put sa 1mm cetkicom i ostavis da se osusi(NISTA ne diraj ne doteruj itd.....neka i predje na okolnu povrsinu nema veze)

6.Predjes drugi put celu saru sa 1mm , ali ovaj put ne cekas da se osui ve nekih 15 min samo da uhvati pa predjes cetkicom od 3mm.....ostavis da se osusi do kraja

7.Predjes lakom samo jednom u jednom smeru (NE VRACAJ cetkicu nazad)

8.Opet predjes cetkicom (drugi sloj)

9.Posle toga ide najtezi fizicki deo POLIRANJE

10.Ispoliraj jos 2 puta (NIKAKO NE PERI AUTO u medjuvremenu)

11.Ogrebotinu ces jedino posle toga MOZDA videti pod nekim uglom ...ali ako si odradio kako treba nece biti vidljivo

12.NE KORISTI ONE GLUPOSTI SA TELESHOPA I LIMUNDA FIXIT Pro bacices pare za dzabe

TO bi bilo to ...sretno :preved:

Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoći!Imam druga koji prodaje boje i lakove,uradiću po navedenom uputstvukaffeetrinker_2.gif!Slike će biti!127fs1601347.gif

Link to post
Share on other sites

Palo mi je napamet da probam da prekrijem ogrebotinu sa "permanent 400",to je marker koji mi korostimo u elektronici za pravljenje "štampanih ploča",otporan je i na vodu i na kiseline! :dance3: Predjem sa njime preko ogrebotine i nema je više!SEVeyesB08_th.gif Evo fotki... fotografija01392.th.jpg

fotografija0138m.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Palo mi je napamet da probam da prekrijem ogrebotinu sa "permanent 400",to je marker koji mi korostimo u elektronici za pravljenje "štampanih ploča",otporan je i na vodu i na kiseline! :dance3: Predjem sa njime preko ogrebotine i nema je više!SEVeyesB08_th.gif Evo fotki... fotografija01392.th.jpg

fotografija0138m.th.jpg

Da, a kako mislis da sacuvas od korozije?Mozda predjes lakom??? Jesi to probao??

Link to post
Share on other sites

oo svaka cast :)

Hvala Filipe M3!Poslusacu i savjet Strahinje da tankom cetkicom predjem lakom preko "permanenta" ali sad mi je tesko da uocim liniju,samo se pod odredjenim uglom i na suncu moze "nazreti"! :prankster2:

Link to post
Share on other sites