E39 modeli


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Desavami se jednom u 15-20 puta, da kad upalim auto, upalim farove na prekidac i nece da upali levo kratko svetlo (projektor ksenon fabricki).

5-6 puta na prekidac ugasim i upalim opet svetla i tek posle toga upali oba svetla.

Da li neko zna sta je u pitanju?

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Sale-Sombor said:

Desavami se jednom u 15-20 puta, da kad upalim auto, upalim farove na prekidac i nece da upali levo kratko svetlo (projektor ksenon fabricki).

5-6 puta na prekidac ugasim i upalim opet svetla i tek posle toga upali oba svetla.

Da li neko zna sta je u pitanju?

Balast......

Link to post
Share on other sites
On 1.11.2016. at 11:39 PM, ianullrich said:

Balast......

Ne mora da znaci da je balast. Mozda je i sijalica. 

Skini oba balasta i zameni im mesta. Ako se isto desava, onda je sijalica, ako se sad to desava na drugom faru, onda je balast. To ti je najsigurnija provera.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

E39 ima predviđenu dimenziju 235/40 18 i kod nas na tehničkom to strogo gledaju. Otraga ide 265/35 18 u top varijanti

Ali može i broj šira kombinacija samo što nije tvornički predviđena i ovde traže atest..

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 1.11.2016. at 6:26 PM, Sale-Sombor said:

Desavami se jednom u 15-20 puta, da kad upalim auto, upalim farove na prekidac i nece da upali levo kratko svetlo (projektor ksenon fabricki).

5-6 puta na prekidac ugasim i upalim opet svetla i tek posle toga upali oba svetla.

Da li neko zna sta je u pitanju?

Zamenio sam balas i za sad je sve ok. Nadam se da se nece ponovo gasiti i da sam resio problem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 8 months later...

Pozdrav ljudi trebao bih raditi servis na 525d u njega je sipano samo bmw ulje a zadnji servis je uradjen sa shell helix, sta je Vasa preporuka? 
Sta mislite zasto je stavljeno shellovo ulje da nije poceo da guta?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Pozdravljam sve clanove.Imam jedan problemcic na E39 523i M52B25,pa ukoliko neko moze da da neki savet-bio bih zahvalan.Problem je sledeci: Auto se gasi u leru,prilikom skoro svake voznje,duze ili krace se ugasi kao daga ugasim na kljuc,ali samo u leru...ako je u tom momentu kad mu naidje to u brzini,onda samo secne jednom.E sad,on upali odmah posle svakog gasenja,ali malkice duze vergla i kao da nesto lupne u toku verglanja.Nadam se da ste me razumeli.Hvala vam.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 8 months later...