E39 modeli


Recommended Posts

E39

525i M54 6 cylinder 192 HP 238 km/h 2000 - 2003

528i M52 6 cylinder 193 HP 236 km/h 1995 - 2000

Razlika izmedjuova dva motora je oko 300cm3 a ceo 1konj ,cak je i top speed manji kod 528.

O cemu se radi?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E39

525i M54 6 cylinder 192 HP 238 km/h 2000 - 2003

528i M52 6 cylinder 193 HP 236 km/h 1995 - 2000

Razlika izmedjuova dva motora je oko 300cm3 a ceo 1konj ,cak je i top speed manji kod 528.

O cemu se radi?

1.Glupo pitanje :) {iskombinuj}

2.528 je nešto teži.Ali ipak se radi o kataloškim podacima,tako da su ove informacije manje više zanemarljive.

Link to post
Share on other sites
E39

525i M54 6 cylinder 192 HP 238 km/h 2000 - 2003

528i M52 6 cylinder 193 HP 236 km/h 1995 - 2000

Razlika izmedjuova dva motora je oko 300cm3 a ceo 1konj ,cak je i top speed manji kod 528.

O cemu se radi?

Ako se ne varam oba motora su iste zapremine, samo je 528i posle 2000-te nazvan 525i....

Link to post
Share on other sites
1.Glupo pitanje :) {iskombinuj}

2.528 je nešto teži.Ali ipak se radi o kataloškim podacima,tako da su ove informacije manje više zanemarljive.

1. Sta da se iskombinuje, pojasni...

2.Koliko tezi? Kako mislis zanemarljive informacije manje, vise?

Link to post
Share on other sites

1.Nerazumem šta tu nije jasno?

2.Evo video sam sada na net-u i ustanovio da se radi o manje više 40kg.

Kataloške informacije koje se odnose max brzinu nisu 100% precizne i delom su napravljene na osnovu nekih drugih faktora.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 6 months later...

Bmw sa 25tds napravio je enormnu grešku kod hlađenja. (i 525tds i 725tds) Ali isti motor radio sasvim uredu u opel omegi, kod kojeg hlađenje bilo dovoljno dobro, da može preć i preko 500.000km bez najmanjeg problema.

Imam ponešto iskustva sa ovim motorom i tamo do 250.000km radi uredu a onda ide ovo i ono - trošak na trošak. A ni nema dovoljno snage ni torqua za dinamićku vožnju.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Ja imam 520i (150 ks). Sve ovo sto je na pocetk u teme receno je apsolutno tacno. Auto ide dobro, apsolutno je izolovan cak i kada se vozite preko 200 km/h. Medjutim, u medjuubrzanjima ga je potrebno drzati u visokim obrtajima, od 4000 pa nagore. Potrosnja jeprovereno veca od one koju ima 520i sa 170 ks, a prema pricama drugara vrti se negde tu oko one koju ima 523i. Konrektno moj je u savrsenom stanju, od problema do sada samo centrala ABS (ona famozna 001) i redovno odrzavanje. Zimi guram 15 gume a leti standardne 225/55/16.Ono sto mene brine jeste da sam cuo da prednje 235/45/17 i zadnje 255/40/17 mogu znacajno uticati na unistavanje trapa (obzirom da nije rec o M vesanju) i sada ne znam sta da radim... Te felne u karbon boji sa tim gumama daju autu sasvim novi izgled, ali ne znam koliko je to pametna odluka. Ima li neko savet?

Link to post
Share on other sites

Ja imam 520i (150 ks). Sve ovo sto je na pocetk u teme receno je apsolutno tacno. Auto ide dobro, apsolutno je izolovan cak i kada se vozite preko 200 km/h. Medjutim, u medjuubrzanjima ga je potrebno drzati u visokim obrtajima, od 4000 pa nagore. Potrosnja jeprovereno veca od one koju ima 520i sa 170 ks, a prema pricama drugara vrti se negde tu oko one koju ima 523i. Konrektno moj je u savrsenom stanju, od problema do sada samo centrala ABS (ona famozna 001) i redovno odrzavanje. Zimi guram 15 gume a leti standardne 225/55/16.Ono sto mene brine jeste da sam cuo da prednje 235/45/17 i zadnje 255/40/17 mogu znacajno uticati na unistavanje trapa (obzirom da nije rec o M vesanju) i sada ne znam sta da radim... Te felne u karbon boji sa tim gumama daju autu sasvim novi izgled, ali ne znam koliko je to pametna odluka. Ima li neko savet?

Imao sam motore M52 od 2000cc, 2800cc u seriji E36, sada u E39 imam M54 od 2500cc. Potrosnja u sva tri primerka je skoro identicna i na plin i na benzin. Zimi i ja guram 15" sa balonkama 195x65, a leti 235x45x17 i imam sportsko vesanje, nisam primetio razliku u udobnosti, dok u stabilnosti se dosta oseca. Ne smatram da profil gume koji je definisala fabrika, moze štetiti trapu. A putevi su druga priča.

Link to post
Share on other sites

U pravu si skydiver, medjutim kod tebe je u pitanju M vesanje gde ta kombinacija felni sa gumama kataloski i odgovara. Mislim, a ispravite me ako gresim, da kod standardnog vesanja ta kombinacija guma opste nije u ponudi. Te su felne i gume predvidjene za M i nisam siguran dali ce imati negativan efeakt na moj trap. U svakom slucaju, ja sam ih kupio - jednostavno nisam mogao da odolim. Izgledaju fantasticno, a kad ih postavim podelicu sa vama svoje iskustvo...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

e39ka 525i se pojavila tek 2000. god, od 1996-2000 su bili 523i i 528i, tako da proveri sta zapravo kupujes... i kod bmw-a nije tiptronic nego bi to bio steptronic

Link to post
Share on other sites

pazi, pre svega, ja se bas toliko i ne razumem u benzinjare i nisam neki profesionalac :dance3:

al' reko' daj da probam ukratko da ti pomognem u vezi 523i... dakle ako je 98 god to je ona verzija, sa jednim vanosom,sto je veoma slicno kao 528i od mog caleta. Uglavnom: na 240.000km cale je uradio karike itd, takozvano osvezenje motora. Sem redovnih servisa i sitnica, na nekih 355.000 km rikno mu je senzor radilice valjda, i na nekih 370.000 vanos mu je otisao, za to je kriv hidro spaner koji je trebao da se zameni. I to je u sustini to. Ta dva motora su vrlo slicna. To je ono sto eventualno mozes ocekivati od nekih "kvarova" i nisu nesto preskupi, sta ti ja znam. Sto se tice automatskog menjaca to ce ti neki od kolega s foruma bolje reci ko ih vozi, ja ih mrzim i ne upraznjavam ih. Uglavnom istestiras klasicno pri kupovini da li krece kad pustis gas, da ne trza prilikom stajanja, itd. Sto se tice provere ulja u menjacu, neki su za to, neki su za varijantu nista ja tu ne bi dirao, i tako. Uglavnom najskuplje sto moze te zadesi je da crkne automatski menjac. To je pozamasna para. I kada ga budes kupovao proveri negde kod nekog ko zna da ti pronadje pravu kilometrazu, cesto se skida od 100-150 hiljada km...

al' najbitnije od svega, neces zazaliti ako ga uzmes ipak je to bmw. Nek ti je sa srecom

Link to post
Share on other sites

Ja vozim 523 i mogu ti reci da sam jedan od onih koji su pronasli dobar primerak. Vozim ga dve godine,nista ozbiljnije od kvarova nisam imao, ali moras da ocekujes konstantno ulaganje u njega, to su sitna ulaganja ali ih ipak ima uvek. Dakle skup je za odrzavanje ako hoces da te sluzi, preskup nije, ali se mora ulagati. Motor od 170 ks nije ono sto svi misle koji nisu vozili bmw 5-icu. Pravu snagu osecas tek kad prebacis 4 soma obrtaja, a to vuce nesto drugo :) Ali zato osecas apsolutnu sigurnost u auto, lezi na putu kao pegla,stabilan,tezak,cvrst auto,ukratko receno siguran. Posebna paznjja treba da se usmeri na rashladni sistem, kvalitetno ulje, i zagrevanje pre agresivne voznje i auto je vecan. I ono najbitnije, u e39-ku je nemoguce da se ne zaljubi bilo ko :)

Link to post
Share on other sites

Ja vozim 523 i mogu ti reci da sam jedan od onih koji su pronasli dobar primerak. Vozim ga dve godine,nista ozbiljnije od kvarova nisam imao, ali moras da ocekujes konstantno ulaganje u njega, to su sitna ulaganja ali ih ipak ima uvek. Dakle skup je za odrzavanje ako hoces da te sluzi, preskup nije, ali se mora ulagati. Motor od 170 ks nije ono sto svi misle koji nisu vozili bmw 5-icu. Pravu snagu osecas tek kad prebacis 4 soma obrtaja, a to vuce nesto drugo :) Ali zato osecas apsolutnu sigurnost u auto, lezi na putu kao pegla,stabilan,tezak,cvrst auto,ukratko receno siguran. Posebna paznjja treba da se usmeri na rashladni sistem, kvalitetno ulje, i zagrevanje pre agresivne voznje i auto je vecan. I ono najbitnije, u e39-ku je nemoguce da se ne zaljubi bilo ko :)

Lako je tebi kad imas jos jedan motor u gepeku u delovima,i opet je malo!! :lol:

Link to post
Share on other sites