E39 modeli


Recommended Posts

23 hours ago, Sale-Sombor said:

Jel moze neko da mi kaze kakvi su motori 2.2 u e39? Kako se ponasa auto i kakva je potrosnja? Hvala

Ja sam vlasnik takvog vozila od nedavno,potrosnja plina u teskim gradskim uslovima sa automatskim menjacem je 16 l,na otvorenom do 120 nece preko 10,ja sam licno prezadovoljan automobilom,nisam ocekivao nikakve sportske performanse niti neka cuda od ubrzanja ali moze lepo da povuce,udoban,jak,stabilan auto,necujan u voznji,dobro odrzavanje i godinama ce sluziti,presao je 300.000 i dalje je u dobroj kondiciji,ne dimi,ne smrdi,radi kao sat.na mom jedina mana je m sport vesanje,nisam ljubitelj toga jer je nizak auto i meni to ne odgovara tako da ce ici na klasicnu visinu

Link to post
Share on other sites
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

43 minutes ago, Sale-Sombor said:

Hvala na informacijama. Ovaj sto ja gledam je manuelni menjac, tako da bi potrosnja trebala za nijansu da bude manja

da,trebal;a bi u gardu da bude manja,na otvorenom mislim da je automatik malo ekonomicniji,auto zahteva paznju,rade se neke tsvari koje nisu u praksi kod vecine ali se na duze jako isplate,naprimer periodicno menjanje termostata,vodene pumpe,filtera benzina,nije bas sve jeftino ali spasava od vecih troskova,auto je izuzetno stabilan i udoban,imao sam seriju 3,ne moze da se poredi

Link to post
Share on other sites

pusti price da 2,0 ili 2,2 nema snage.......ima sasvim dovoljno snage i mnogo vise od mnogih drugih automobila, ne znam sta se ljudi zaludjuju tim pricama

samo gadjaj dobar auto i dobro odrzavan i muke neces imati...........

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Sale-Sombor said:

A sto se tice redovnog odrzavanja, kakva je razlika u odnosu na e46?

Sto se tice poredjenja ovako, svi kazu da trojka nije ni blizu 5ici. Toga sam svestan. Meni ne treba da je auto nesto preterano brz, vise sam za stajling :)

malo je skuplji filter za benzin,oko 5500 zato sto je sa regulatorom pritiska,termostat oko 4000 dinara,naravno to su stvari koje traju,ulje ko ulje zavisi od kvaliteta,mislim da auto nakom pocetnog servisa nije narocito preskup,menjao sam stabilizatore mislim da su oko 1000 dinara komad,servo pumpa nova,naravno replika sa garancijom je 80 evra,ostalo mislim da je isto kao e 46

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, ianullrich said:

pusti price da 2,0 ili 2,2 nema snage.......ima sasvim dovoljno snage i mnogo vise od mnogih drugih automobila, ne znam sta se ljudi zaludjuju tim pricama

samo gadjaj dobar auto i dobro odrzavan i muke neces imati...........

da,a moje kriterijume snage ima dovoljno,nije petica auto za divljanje,za to postoje m pa udri,vozio sam 528 u gradu i nisam primetio neku veliku razliku,e sad koji moze 200 a koji 210 km/h to me ne zanima puno,volim udoban i pouzdan auto

Link to post
Share on other sites

o tome pricam

2,2 od 0-100 za 9.1s

2,5 523 npr za 8,5

koliko tu ima razlike, i sto kazes mozda 10-15kmh krajnje brzine

ali ako naleti covek na krsinu, moze da uzme i m5 pa da ide gore od 520

Link to post
Share on other sites
Just now, Sale-Sombor said:

Pa s obzirom da bi presao sa e46 sa 136ks na e39 sa 170ks, mislim da bi bilo sasvim dovoljno.

Pa dobro to nisu neke prevelike cene, u odnosu na e46 nista posebno.

mana tog auta je registracija haha ali sam odvojio uvo i nacuo da treba da se menja zakom o porezu na luksuz i da se nece obracunavati po kubikazi vec po vrednosti auta

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Sale-Sombor said:

Pa s obzirom da bi presao sa e46 sa 136ks na e39 sa 170ks, mislim da bi bilo sasvim dovoljno.

Pa dobro to nisu neke prevelike cene, u odnosu na e46 nista posebno.

ja sam preso sa e46 320d 136ks na 520i 150 ks, i mogu da ti kazem da sam prezadovoljan

a ti vidi.............

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, ianullrich said:

ja sam preso sa e46 320d 136ks na 520i 150 ks, i mogu da ti kazem da sam prezadovoljan

a ti vidi.............

imao sam taj motor u e36 m52b20 i dobro je sluzio,mislim da bi se sa peticom lako izborio,ovaj 2,2 je sasvim dovoljan za moje potrebe,jede auto put u gradu ok

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Sale-Sombor said:

Meni je iskreno e39 san, najlepsi BMW ikada. Na sta bi trebao da obratim paznju, trebalo bi da idem da gledam auto?

kao i kod svakog auta, da li dimi na auspuhu, da li su creva tvrda ili normalna, da li lupaju trapovi.............

Link to post
Share on other sites
Just now, Sale-Sombor said:

Meni je iskreno e39 san, najlepsi BMW ikada. Na sta bi trebao da obratim paznju, trebalo bi da idem da gledam auto?

po meni prvo i osnovno dobar majstor sa dobrom dijagnostikom,auto ima dosta senzora koji mogu praviti probleme,naravno obrati paznju da nije lupan,motor mora da radi jako mirno,bez trzanja i treskanja,bez dimova bilo kakve boje,pusti ga da se ugreje,pogledaj visko,hladjenje navode kao slabu tacku,naravno klima dali radi,ventilator kabine ne sme da ima zvukove tipa drobljenja ili zujanja,znaci prakticno je necujan,cuje se samo vazduh koji izlazi na otvore,provozaj ga,vidi trap,vuce li ili ide pravo,standardno kao i svaki drugi auto

Link to post
Share on other sites

 

3 minutes ago, ianullrich said:

u kom smislu???

U smislu da se tih 500 kubika i 50-ak konja oseti i te kako.Taj 520i ide kako treba od 3k obrtaja na gore a ovaj vuce odmah kao lud.To je neki moj utisak ne mora da znaci da sam u pravu.Potrosnja je bila ista cak je 525 trosio manje na otvorenom.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, tatalko said:

Naravno da nije.Ja ovde govorim o ubrzavanju i potrosnji,a nema zbora da je dobar auto kao i svaki bmw :)

ti sad vozis 520d koji je po statistikama sporiji i od 520i

ali te sasvim lepo sluzi.........ja to i pricam

svaki bmw ima dovoljno snage za normalnu voznju..........

Link to post
Share on other sites