problem sa lerom i nejednako ubrzava


Recommended Posts

ja od skoro imam bmw e 36 318i 97god imao sam problema sa palenjem i mislim da sam to resio za sada. menlao sam neku membranu (luftmesser) cistio lerlauf ventil promenio senzor na bbregastoj. sada mislim da normalno pali ali mi obrtaji variraju i najednako vuce gada mu dam gas - kada stisnem gas cas ima punu snagu cas opadne za nekih 30% vozio sam od prijatelja isti takav i nekih 50% je startniji od mog. ako neko nesto zna neka mi pomogne -. unapred hvala

Link to post
Share on other sites

Ja kad sam imao problem sa paljenjem,to mi je bio alnaser,razvodna kapa,ruka...

za ler,cistio sam ler ventil...mozda mu nije bogata smesa pa ti ne vuce lepo

ali naravno nesto vise,recice ti neko strucniji sa vise iskustva ;) u toku dana samo sacekaj

Link to post
Share on other sites

Ako si siguran da je protokomer dobar, kreni dalje

Vidi da ne vuce negde fals vazduh

Probaj da ocistis dizne i zamenis filtere vazduha i goriva, nece da skodi

Proveri pritisak goriva sa pumpe

Ako mozes zakaci ga negde na dijagnostiku

Ako ti ovo "sm" znaci Sremska Mitrovica, cuj se sa Mikijem i zamoli ga da ti to pogleda :)

Link to post
Share on other sites

bio je na dijagnostici i pokazala je samo da je senzor na bregastoj. njega sam zamenuo i resio palenje auta - tesko je palio- filteri su dobri nevuce fals to sam prvo proverio. sumnjam na lambda sondu ali moram prvo da nadjem polovnu da probam. da SM znaci sremska mitrovica ali nezivim tamo u nemackoj sam zato sam rekao da ce me odrati u servisu

Link to post
Share on other sites

...o tome za servis i dranje si u pravu...ali problem se resi veoma lako...kupis tamo delove a menjas kod nas ... spojis dobro i korisno ... a sto se tvoga problema tice ... imao sam na e 36 325i isti problem ... ali kao sto neko rece ... protokomer ... poz !

Link to post
Share on other sites

jojjjj ako kupim protokomer i nije to poludecu :angry: ili cu ga zapaliti

:dance3: heheh salim se probacu da nadjem polovan i staviti na probu pa sta bude a posle toga ako imam srece prodati :unsure:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kad ces ovamo? Mozda si uzeo pokvaren protokomer. Vidi ovako, upali auto, i dok auto radi raskaci protokomer, ako ne menja rad motora znaci da je do njega. Ako promeni drasticno rad motora znaci da ti je protokomer ispravan. Javi sta si uradio

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

nisam bio mnogo ovde nisam imao vremena uskoro cu dole mozda sledeci mesec . sve san proverio i sve je ispravno , mozda ima manu, neznam sta vise da menjam i proveravam izbrisao sam sve greske i nepomaze tako da sam odustao nemam vise zivaca uskoro cu da ga prodam i da uzmem nesto novije devojka mi navalila da uzmem mercedesa c200 kupe ali ipak ja bi opet bmw. ili cu njoj kupiti mecku a ja sebi bmw. hvala vam na pomoci pa se cujemo.

Link to post
Share on other sites

uspeoooo saaaammmmmm ni na kraj pameti mi nije bilo da bi moglo da bude do dihtunga glave

imao sam malo vremena i na poslu uzmem i zamenim dihtung glave zato sto sam imao viska i sada radi ko singerica .......cudno da nije pokazivao nikake znake da dihtung nije u redu nije dizao temperaturu i imao je kompresiju na svim klipovima....... hvala vam svima na pomoci

Link to post
Share on other sites