Recommended Posts

Pozdrav drugari,u zadnje vreme pocelo je nesto da se cuje neko brujanje pozadi,kad vozim cuje se,ali kad ga odvojim na kvacilo prestaje to brujanje,gledao sam ulje u difu imalo je i dolio sam jos malo,u menjacu nisam gleda,ali video sam da curi onde kod kardana....Sta moze da se cuje??? :(

Link to post
Share on other sites

Ako se ne cuje kad stisnes kvacilo onda je menjac, jer dif kad prozuji onda se cuje uvek

Na menjacu imas dva semeringa, veci na izlaznom vratilu, i manji gde izlazi poluga menjaca

Mozda je neki propao, pa iscurilo ulje, nemoj da vozis dok ne proveris koliko ima ulja u menjacu i zamenis te semeringe

Ako vec nije kasno

Link to post
Share on other sites

Ne panici, taj menjac je 40-50e ;)

Probaj prvo da vidis koliko ima ulja, ako nema dospi, onda vidi jel bruji

Ako ne bruji menjaj semeringe da ne iscuri opet

Ako i dalje bruji onda skidaj menjac :prankster2:

A kad ga skines pogledas jel otisao druk lager,

ako je on dobar onda kupi drugi menjac

A posto si vec skinuo menjac onda pogledaj jel treba da se menja korpa i lamela

A mozes i da podignes auto, zadnji kraj ili na stubnu dizalicu,

pa ubacis u brzinu i slusas odakle bruji

Pojasnio dovoljno? :D

Link to post
Share on other sites

Sutra idem da proverim ulje...i da molim boga da je druk lager ako se cuje i dalje :D

Cuje se ne samo brujanje vec i lupka po malo,kad presaltujem isto se cuje... izgleda da je zavrsio karijeru ... :lol:

Link to post
Share on other sites

Sutra idem da proverim ulje...i da molim boga da je druk lager ako se cuje i dalje :D

Cuje se ne samo brujanje vec i lupka po malo,kad presaltujem isto se cuje... izgleda da je zavrsio karijeru ... :lol:

Da dodam da mi podrhatava papucica kvacila,neki put prestane ali 70% voznje ona drhti

Link to post
Share on other sites