Recommended Posts

Pozz drugari jasam ovde nov pa neznam dali sam se dobro upisao na pravo mjesto.ako nisma izvinjavam se administraciji i neka ovo prebaci tamo gdje je mjesto...Evo ovako imam jedan problem na BMW-u 530d ako neko slucajno zna o cemu se radi neka se javi bicu mu veoma zahvalan..Evo u cemu se radi...Mijenjam diskove vec peti put i opet nista...Kupio sam bmw-ea novoga i nakon 70.000 hiljada sam mijenjao diskove tresu mi kad stanem na papucicu od kocnice.i od tada imam non stop isti problem.Napomenuo sam da sam mijenjao diskove vise pitu ali uzalud isti problem...Pravio sam i spur nove kocnice gume imam dobre mehanicari kazu sve su probali ali slucaj je ostao nerijesen....Molim ako je neko imao slican problem ili isti neka mi se javi i ako mogne da odgonetne u cemu je problem....Hvala svima na strpljenju i citanju ovoga teksta....

Link to post
Share on other sites

Postoji mogucnost da imas neku neravninu na glavcini ispod diska i da disk nelegne kako treba na glavcinu . Bilo bi dobro da se sve skine dole i da uzmes zicanu cetku sto ide na busilicu ili tako nesto i da sve ocistis do zdravog pa da probas , ali bi ti bilo pozeljno i ostrugati diskove jer ako nije lezao kako treba postoji mogucnost da se malo izbacio iz balansa .

Link to post
Share on other sites

Evo ovako kao prvo hvala vam svima sto ste se javili i zeleli mi pomici,Sve dok nisam prvi put promijenio diskove nisam imao problema sve je bilo ok e od tad kad sam mijenjao nove diskove tad je nastao problem..U BMW-eu garazu sam terao da to srede i nista sve dok nije dosao neki ekspert iz Njemacke i oni su to sredili ali neznam sta su uradili pa nije vise bilo problema...Sad kad ponovo mijenjam diskove nemogu vise da doteram kako je bilo sve sam pokusao ali nevredi ..Netresu mi diskovi odmah nego kad prijedjem jedno 1300 do 1500 km tad pocnu opet isto da tresu...Svaki put kad promijenim nakon te kilometraze pocnu problemi...Stvarno vise neznam sta da uradim da bi to bilo ok...Inace Auto je sve ok sem tog problema...

Link to post
Share on other sites

A nakon sto je "expert" sredio i sve bilo super, zasto si ponovo menjao diskove? Nemoguce je da disk ode posle 1500km, osim da bude nasilno unisten ili iskrivljen extremnim promenama temperature. Kakvi su ti brezoni, jel pregledan trap lepo...tockovi pravi??? Nek ti neko pogleda prvo celi trap.

Link to post
Share on other sites

Ne nije nakon 1.500 km nisam tad mijenjao diskove nismo se dobro razumeli..Prvi put sam mijenjao diskove nakom 70.000 hiljada a drugi put nakon 150.000 hiljada i od tad pocinje taj problem...Znaci nakon drugi put kad sam to radio nastaje problem...Nakon novih diskova prodjem 1.200 do 1.500 km i tad opet pocinje da tresu ne odmah nakon mijenjanja nego nakon prijedjenih 1.200 do 1.500 km onda osjecam kako mi tresu diskovi...Odozdo gledano je sve ok nema nigdje lufta gume dobre optika nova lezajevi dobro ali eto nemoze se resiti nikako...Imao sam auta dosta vozio sam Audi Mecku i nikad ni slicno takvom problemu...Evo kako izgleda taj ljubimac....

dsc07701d.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mozda malo kasnim sa odgovorom, ali jesi li proveravao kociona klesta. Mozda imaju nekog lufta, ili plocice lose nalezu pa prilikom kocenja mrdaju u lezistu. Ne znam jeli ovaj model ima plivajuce kanzde ili klipove sa obe strane diska.

Link to post
Share on other sites

Prsni malo WD-a :D

docicu ja tebi na avalu :D pa ces da ostanes bez sedmice :D XDDD ostavicu ti samo WD u garazi :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

docicu ja tebi na avalu :D pa ces da ostanes bez sedmice :D XDDD ostavicu ti samo WD u garazi :dance3: :dance3: :dance3:

Evo mene sa novim odgovorom...Evo po vec po peti put radim te diskove...Bio sam sad dole u Bosni na BMW-eom servisu i zamenio sam ponovo diskove naj kvalitetnije cak sam promijenio novi lezaj na levoj strani,plocice nove i kad sam preseo 1.300 km opet isti problem doslo je do drmanje pri kocenju....Na BMW garazi kazu sve je ok nevide nikakvu gresku vise ali eto opet isti problem...Sad stvarno neznam sta vise mijenjati jedino da izmijenim citav trap onda me izadje skuplja pita nego tevsija hahaha..Ona klijesta sto kolega pominje kazu da su potpuno ispravna nevide da ima igdje lufta ili u tojoj blizini bilo kakvi problem....Jedino da jos probam sa klipicem od sibice mozda kresne i da zavrsim sa bendzom....

Link to post
Share on other sites

Kako god da vozi nakon tako malo kilometara nemogu se iskriviti...doduse ovo je zemlja cuda i sve je moguce ko zna od kakvog materijala ih rade....da nisu iz KINE

Link to post
Share on other sites

Kako god da vozi nakon tako malo kilometara nemogu se iskriviti...doduse ovo je zemlja cuda i sve je moguce ko zna od kakvog materijala ih rade....da nisu iz KINE

Ko kaze da ne mogu?? Ako je materijal zilav i nije dobro okaljen eto ti krivljenja posle jurcanja.. :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Po toj prici iskrive se diskovi,nema sta drugo,dzabe ces menjati bilo sta drugo,ili ti extremno vozis pa ih upropastis ili su losi

Ma nema sanse da su diskovi u pitanju nemoze svaki disk biti ukrivo 5 novih diskova i svaki put nakon 1.500 km pocnu se kriviti ,znaci nesto je drugo u pitanju cim kvari te diskove...Znaci treba naci problem sta dovodi do kvara tog diska mehanicar kaze jedan da bi mogao biti problem kompresor sto ne otvara te raslje onda se grije lezaj a lezaj grije disk i tako dovodi do lupanje diskova... e sad ebaj ga ako moras pola auta promeniti da dodjes do kvara cemu to dalje vodi...Ipak mislim da je jako tesko doci pravoga problema....

Link to post
Share on other sites

Kakvo grejanje lezaja, par puta zagrej lezaj i iscurice ti mast i on ce ti prvi otici, a ako ti se nekim slucajem greje lezaj skontaces da je tocak vruc.. I uzimas istu marku diskova tako da je moguce da svih 5 se iskrive posle 1500km

Link to post
Share on other sites

Ima jedna pametna stvar koju je ljilja rekla a to je, nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari... Da si otisao u deltu i narucio diskove platio bi ih manje nego tih 5 koje si uzimao a sigurno ne bi imao problema posle 1500km... :lol:

Link to post
Share on other sites