Recommended Posts

Jos nije zavrsen, ali skoro upaljen :) E30 M3 + SAAB 2.3T motor + Garrett GTxxR + jos jedno milion stvari...

52962196iy0.th.jpg 54831526jm7.th.jpg 96935766ii7.th.jpg

Evo jedan mali video da se vidi o cemu se radi

Malo vadjenja decijih bolesti, pa da vidimo kako ide :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 368
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A zasto da ne bas SAAB? Cetvorocilindras 16v, dakle daleko laksi od nekog BMW sestaka koji bi mogao biti alternativa, samim tim i raspored mase mnogo bolji. Osim toga motor je toliko predimenzionisan sa snagom komponenti cak i u potpuno stock varijanti, da se bez velikih zahvata digne na 350-400KS kako hoces.

Ovaj ima ~550KS + N2O.

Link to post
Share on other sites

Tu si se preselio tico. . . . . .

E pa cestitke i ovde,saab ili ne svaka cast za jedan najozbiljniji i najprefinjeniji projekat u Srbiji!

Pozzz.

Link to post
Share on other sites

dobro si se setio da se oglasis ...... naravno svaka cast na ovome , mada pratim ja taj tvoj projekat odavno i slozicu se sa svima ..... uuuuaaaaaa saab .......

ti znas da te ja odavno respektujem zbog tvoje bolesti prema automobilima i budzenju ( onaj 206 ide bolesno ) tako da cu ispostovati i tvoj rad na bmw-u iako se protivim .....

necu ni malo da sumnjam kako ce ici taj auto , u neke sam se licno uverio da su bolest

sale kad radi ...... on mu jebe kevu ....

Link to post
Share on other sites

Pa, nisam se preselio, ali rekoh BMW club...ono je ipak BMW...uglavnom :) Pa rekoh da ga malo predstavim i ovde.

OK, OK, uaaa SAAB, ali NIKO ovde ne bi imao nista protiv da ima slicno sredjen motor pod haubom :) Dobro, zezam se malooooo...ali nije mi preterano interesantno da uradim nesto sto puno ljudi radi, hocu da napravim nesto sto NIKO nema niti je igde napravio.

A da radim do kraja, istina. Ne volim drugacije. Ili sve ili nista, pa kako ispadne...a ispasce savrseno :)

Link to post
Share on other sites

ma sve je to ok , znam kakva je fora sa saab-ovim motorom , i znam tebe kakav si kad radis nesto ..... zato nemam ni malo sumnje kako ce to da ide ....

DAAAAJ SLIKE 2002 - KE ( jos ako imas dokumentovano restauriranje .... )

Link to post
Share on other sites

Imam ali nije mi nesto interesantan u poslednje vreme...M3 mi uzima svo slobodno vreme, toliko ima sitnica i zafrkancija koje treba resiti jer ovo nema veze sa modifikacijom auta, ovo je pravljenje potpuno novog auta, od nule...

Link to post
Share on other sites

pa aj nek je sa srecom , nadam se da ces nas obavestavati o toku dogadjaja

Link to post
Share on other sites

Pa naravno da je ozbiljno, ti valjda mislio da se zezam, sta li? :)

Pa vidi, upaljen je, radi (uz malo decjih bolesti), i da mu nakacim volan, stavim pravi rezervoar i sediste, mogao bi da se provoza.

Ali, ja ne volim da radim stvari naopacke, otprilike i na pola. Kad bude SVE zavrseno, onda sedamo da se vozimo.

Link to post
Share on other sites

Svedani su poludeli zadnjih 10 godina sa automobilima,ranije je samo vazio volvo i saab a sada se vozaju besne guje sviz proizvodaca. Sto se tice preradenih auta sa torbo punjacima mislim da su najgori. Skoro svi

besni bmw:i u Norveskoj,danskoj i finskoj su kupljeni u svedskoj ili prepravljeni ovde.Svida mi se to sto ste uradili sa autom, iako nije za puriste dobro je smisljeno i odradeno, svaka cast inzinjerima srpskog proizvodaca "Bemsaa"

Link to post
Share on other sites

Svaka ti chast!

Pratim projekat odavno i stvarno je odlican.

Voleo bih da i ja imam takve mogucnosti, veruj mi da nebih mnogo zaostajao.

Zavrsavaj polako tu makinu pa da vidimo i cujemo uzivo kako to ide.

Pozz

Link to post
Share on other sites

Pa makina ce uskoro do tebe u komsiluk (vidim da si iz Temerina), jedan tapetar odatle treba da mu tapacira unutrasnjost :P

Bas lepo, eto prilike da se vidimo pa i da zalijemo za tapacirung.

Javi ako ti treba neka pomoc vezana za Temerin.

Pozz

Link to post
Share on other sites