Recommended Posts

  • Replies 368
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

"Avion" je dobio finalnu mapu, sa pocetnih 1.2 boost pomeren na 1.9bar.

ECU sa mapom koju trenutno koristim je isproban na autu sa identicnim motorom kao moj, rezultat je 521KS. Na tocku.

Trenutno se tapacira ceo auto, pa onda "finishing touches" :prankster2:

Link to post
Share on other sites

svaka cast sale...... bode me taj saab ... ali ok ... znam o cemu se radi

Link to post
Share on other sites

Bice da tu nije sto je u pitanju "upropasten" M3 nego sto je u pitanju mojM3.

Da je vise ovako detaljno upropastenih bilo bi super...

Link to post
Share on other sites

trud i sve okej... ali ja vlim fabriku kao sto rekoh, ali ocigledno ne sluzi da bi se vozio svaki dan, stoga ok

Link to post
Share on other sites
Bice da tu nije sto je u pitanju "upropasten" M3 nego sto je u pitanju mojM3.

Da je vise ovako detaljno upropastenih bilo bi super...

hahaha upropasten :D Da neko meni oce ovako upropastit svaki M3 sto sam imo ili imam :D

Svaka cast 1.9 bar je uzivancija :D Kad planirate na 402m?

Link to post
Share on other sites
Bice da tu nije sto je u pitanju "upropasten" M3 nego sto je u pitanju mojM3.

Da je vise ovako detaljno upropastenih bilo bi super...

e da, pa naravno da je tvoj, ciji ce biti?

Link to post
Share on other sites

Kad cemo na 402...otkud znam, kad dodju prve trke, Avgust valjda. A neka merenja i slicno...e pa to ce se videti na trci, da ne bude merio ja pa slagao, ili nesto slicno...:D

Cekam ovih dana i novi kardan, taman da ga uparim sa jacim setom kvacila i novim menjacem (stari je bio u maleru od pocetka, lezajevi pri kraju...), pa da zavrsimo sa mehanikom konacno.

Link to post
Share on other sites
Kad cemo na 402...otkud znam, kad dodju prve trke, Avgust valjda. A neka merenja i slicno...e pa to ce se videti na trci, da ne bude merio ja pa slagao, ili nesto slicno...:)

Cekam ovih dana i novi kardan, taman da ga uparim sa jacim setom kvacila i novim menjacem (stari je bio u maleru od pocetka, lezajevi pri kraju...), pa da zavrsimo sa mehanikom konacno.

To je najbolje posto sa Dyno se moze uvjek manipulisat i uvjek ce bit onih koji nevjeruju,zato na 402m trap speed nikad nelaze :)

Neki aftermarket kardan?I koji je prenos sada u diff?

Link to post
Share on other sites

Prenos je i dalje 3.07, i ako ne budem imao bas nekih silnih problema sa trakcijom, ostace taj - mada, imam i 2.81, ako zatreba :)

Kardan je Made in USA (jeftin dolar, sto da ne...) by ACPT, karbonski jednodelni sa 1 zglobom.

Link to post
Share on other sites

3.07 bi trebo bit dobar taman je umjeren i za drag a i za top speed trke sa motorima :)

Dolar pada nenormalno zato trosim sto vise da se nezadrzava puno :) Dokle je doslo kad sam neki dan spremio Audi A8L za njemacku i nov Mercedes ML 320 CDI za Banja Luku....ljudi iz Evrope kupuju njemacka auta u americi :)

Link to post
Share on other sites

posto je taj 3.07? jer meni na kompakta ide takav neki od kocke m-a moze neki link na PM

Link to post
Share on other sites

To nije prenos sa kocke M-a nego veliki diff sa E28 M535i, 3.07 odnos. 2.81 koji imam je sa 850iA, izmenjiv sa 3.07 po dimenzijama. Tesko da ce ijedan da stane na kompakta posto je diff koji ja imam jedno 2x veci nego standardan sa kocke M3.

Link to post
Share on other sites