Savet za kupovinu E34 520 benzin + gas


Recommended Posts

Zdravo svima!

Trenutno je u opciji kupovina BMW 520 E34 iz 1991 godine.

Nisam poznavalac BMW-a, a i automobila inače, pa bi mi koristila pomoć.

Da li se zna koliko troši, koliko je skup za održavanje tj. da li se isplati uzeti ga samo kao automobil za normalno, svakodnevno korišćenje.

Trenutno vozim Hyundai Accent iz 1998, ništa mu ne fali, ali bih voleo neki malo veći, udobniji automobil (još da ima i klimu), pa gledam da li bi mi se takva zamena ispaltila, posebno što Hjundža troši preko 8 beznina, a bar da ide nešto..

Link to post
Share on other sites

Taj motor u BMW-u sto spominjes, sa gasnim uredjajem, trosice ti otp. od 10L na otvorenom do 15L po gradu. Auto je fenomenalan(ako je u dobrom stanju), jako kvalitetno odradjen model, sa estetske strane i dalje veoma privlacan, bolja opcija je motor novije generacije, a njegova oznaka je -m50-, ima 150ks.. Da ne bih imao problema sa obicnim plinom( jer je to sestak, velik motor, dok dodje gas do njega, koji je iovako siromasan, jako se proredi, i cesto dodje do explozije..), gledaj da auto ima ugradjen sekvent uredjaj, ili ces ga svakako sam ugraditi posle nekog vremena.. Svaki automobil iziskuje odredjena ulaganja.. Mnoge delove mozes da nadjes dobre, polovne, a ulja i filtere samo kvalitetne, kao i ostale potrosne materijale.. Znaci, e34, po meni, i nije tako skup za odrzavanje.. A naravno da moze da sluzi i kao auto za svakodnevnu upotrebu, samo je bitno da je ocuvan, da mu ti podaris malo paznje, i vozaces se s osmehom! ;) Puno srece, i nadam se da ces uzeti BMW, jer je stvarno fenomenalna marka automobila! Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kao sto je napisano u prethodnom postu, Ja vozim nekih pola godine e34 i prezadovoljan sam. Neces pogresiti kupovinom ovog modela. poz

Link to post
Share on other sites

Ovih dana ću da se upoznam sa tim autom koji mi se nudi. Znam da ima plin, ali ne znam koji. Voleo bih da ima klimu, ali ne znam da li je ima.

Drago mi je što sam čuo ovako pozitivne odgovore, mnogo mi je lakše da vidim još kako i šta.

Potrošnja mi je prihvatljiva, s obzirom da vozim ovo azijata bez plina(>8/100km), a benzin duplo skuplji, tako da bi vožnja mogla da me izađe jeftinije.

Naravno, volim i ja da stisnem gas, ali nisam neki profi driver, eto samo kada poželim da se oraspoložim :)

Inače drugar (verovatno i član ovog foruma) me je vozio u M3 iz '94, oduševio sam se!

Link to post
Share on other sites

Samo kupi neki koji neces morati da sredjujes, da ti ne presedne. Kupi sto fabrickiji, pa uzivaj

S obzirom na to koliko je jeftin na trzistu, nema boljeg auta, a cak bi rekao i ekonomicnijeg u eksploataciji, ukupno.

I ne samo u bmw svetu

Link to post
Share on other sites

Ok, znaću više kada ga budem video, ovih dana. Drugar mi je mehaničar, pa ćemo da ga ispitamo.

Ako nešto još ima što treba da znam, slobodno recite :)

I javiću šta sam uradio i kakvi su utisci.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice porosnje, na plinu se vozis ( u parama) kao golf2 dizel. Ako ces da ga stisnes svaki auto pocinje da loce, mora nekad i to. Lepo zvuci sestak kad zapeva. poz

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Vidim da ste o ovome razgovarali pre franje celavog :D Moje licno iskustvo sa 520i m50 motor imam sekvent: PREZADOVOLJAN... Potrosnja je oko 13-14l plina po gradu zavisi od stila voznje (zna da skoci i preko 20L :)) na otvorenom ako ga ne cepas znaci ono opusteno aftoput 120-130 ispod 10l... ma extra samo je bitno da ga redovno odrzavas i sluzice tvoje praunuke kao i tebe :)))

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Vidim da ste o ovome razgovarali pre franje celavog :D Moje licno iskustvo sa 520i m50 motor imam sekvent: PREZADOVOLJAN... Potrosnja je oko 13-14l plina po gradu zavisi od stila voznje (zna da skoci i preko 20L :)) na otvorenom ako ga ne cepas znaci ono opusteno aftoput 120-130 ispod 10l... ma extra samo je bitno da ga redovno odrzavas i sluzice tvoje praunuke kao i tebe :)))

E ovo sam trazio da vidim da je neko napisao jer sve pre ovog posta je "zasladjeno" receno...

Link to post
Share on other sites

Evo ja da kazem nesto... imam bmw 520 sa 12v...Trosi mi manje nego sto mi je kec trosio ima plin potrosnja je stvarno zadovoljavajuca mislio sam da ce da me dere inace stvarno plin mi ne prelazi 15 nikad! i kad ga ocepim ni tada...ne vuce nesto bas koliko sam mislio da bmw treba da ide ali ide...cale vozi astru 1.6 2002 i bolje vuce nego moj bmw od 2.0 vrvtn uz defernicijal koji je predhodni vlasnik stavio da se teze pohaba masina na bmw gubi i snagu...ja nit volim da ga vozim brzo nit zelim meni je to za uzivanje a za uzivanje nema boljeg od bmw.. al dobro godine su tu...ja ti preporucujem da uzmes bmw dobra je to masina jako kvalitetan materijal al zapamti da je to staro koliko god da je bmw matori su to automobili i sigurno ko ga je uzeo uzeo ga je da ga drapa...ja nisam...ali vecina njih jeste...moj je presao 300.000km i jos uvek lepo ide...nema klimu al duva ladan vazduh ko da ima...evo moje najveca mana i glupost sto bi svi vi rekli sto mi doslo da auto prodajem...i stavim na oglase jer nema grejanje na centralnom delu tako je fabrika namestila glupa i banalna stvar koja meni mnogo smeta.pozz druze i najvise od svega proveri masinu...delovi su skupi

Link to post
Share on other sites