Recommended Posts

momci sema za zimske nove gume ima li ko..uvoz kina rumunija zapad svejedno..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

jel imao neko priliku da vozi eskimo hp. kakave je u odnosu na eskimo s3? bolja ili losiija?

pre svega me zanima mozdanj po snegu uzbrdo i slicno. s3 sam vozio dugo na e36 i nikad je nebi menjao da nism promenio auto. sad sam u dilemi sta montirati na e39. u svakom slucaju planiram 205 65 15

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Ako mogu i ja da se ubacim da ne otvaram novu temu, u vezi zimskih guma koju gumu da stavim na kocku auto je na crvenim oprugama sada su 15 coli felne 205/50

Stavio bi 14 ke fabricke alu al koje dimenzije uzeti dal 185/60 ili 185/65 ili 175/65 ili 175/60 hvala na odgovorima.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Drugovi,moze li neki savet koje zimske gume staviti na e90 u dimenziji 225/45/17,odnos cena/kvalitet?

Do sada sam gledao Savine,neke turske Petlas,iskreno nemam ni sa jednima isustvo u ovoj dimenziji.Za Savu 205/55/16 sve pohvale ali sa takvom sarom je u 17" nema.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
On 10/5/2011 at 1:04 PM, BIMMER E46 said:

Viking Snowtech II, strašna guma, malo skuplja od tigra i save, ali se radi u Norveškoj i to je ćerka firma od Continentala. Koga interesuje gde ima nek se javi na P.M.

Da li je probao jos neko ovu zimsku gumu,?

Nova šara je win tech, cena dobra, po mokrom je kao blizu ovih fensi brendova.

Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle godine kupio neku dayton dw510 za pikap 14',na nagovor prodavca Kao za klasu bolja od wintere....

Guma je takvo smece da je to strasno,pojela se za 15.000km,mislim da je dosla na 4mm.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

4x4 gume imaju manju toleranciju u proizvodnji. Dok redovne gume, pogotovo ove jeftinije, iako su ista dimenzija imaju razlike u precniku. Bilo je slucajeva da ljudima trza i sa novim gumama jer su uzeli tigar zimske na xdrive 

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, StunterSM said:

4x4 gume imaju manju toleranciju u proizvodnji. Dok redovne gume, pogotovo ove jeftinije, iako su ista dimenzija imaju razlike u precniku. Bilo je slucajeva da ljudima trza i sa novim gumama jer su uzeli tigar zimske na xdrive 

Hvala

Link to post
Share on other sites

Ja stavio pre 2 zime, sad ce 3 da ih teram nove za 450e zimske PETLAS na x5. Prosao po snegu, po ledu, po seoskim putevima i planini odakle je cale moj/selo i odusevio se. Brate ladno ide, grabi, kopa. U Januaru smo se peli ka kuci, Lada Niva sa nekim kramponima i ja. I ladno se zaglavi na jednoj krivini ostroj i ja gas patos, drz ne daj, svetle lampice, radi elektronija i ja ga obidjoh i gas. Tako da se kunem u Petlas, cena i kvalitet, ulozeno dobijeno, top.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, hermes said:

A ako je jedna skupa guma napumpana 0,1 bara manje...??

kad je skupa onda se ne vazi. .

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Stavio sam mu zimske gume i bas mi je smjesan sa ovim 16" felnama. Al neka...bitno je da rade posao.

Gume su dobro izbalansirane i auto ne vuce u stranu sto zna biti slucaj kad su gume sa drugog auta. Uglavnom sve 5. [emoji106]



eee0ba8f0d75e23e437a4dc5b7d4a61f.jpg

Link to post
Share on other sites

Jednu stvar sam pimetio. Svi su kao u fazonu "e zimske mogu i neke manje, ili na celicnim" posto je eto kao zima...

Kada sam uzeo e90 isto sam bio u tom fazonu kao aj da uzmem neke 16" samo za zimu.

Pa sam stavio prst na celo. ALO pa 5-6 meseci godisnje svakako vozis na tim zimskim gumama. Ako mi se svidja 17" ili 18" sta god. hocu da budu cele godine tako ne samo pola.

Pa sam zato uzeo i zimske normalne 17" felne i stavio zimske gume istih dimenzija kao i letnje.

Ne stvarno, da li je neko izracunao da pola godine vozite zimske.

Link to post
Share on other sites

i ja na e39 vozim zimske i letnje alu 17ce,ali

letnja guma i felna moze da bude i 19,20 ,nebitno,jer leti vozis po cistom asvaltu,gde je rupa,ivicnjak ili slicno lakse se primeti nego zimi

putevi ovakvi kakvi su,zimi puni vode,opalis na rupu ode i guma i felna,kad je sneg pored puta ne vidis ivicnjak opet ode i felna i guma,kad vozis veliku felnu sa malim profilom

zato je bolje zimi montirati celicne ili alu felne,ali sa manjim precnikom i visim profilom gume

to je bar moja matematika,jer sam prosle zime pocepao felnu i gumu 235-45/17 propisno naduvanu na 2.7bar,zadnju desnu,jer sam metar pred kraterom uspeo da mrdnem prednji desni da ne nastrada,ali je zadnji desni puko ko picka

Link to post
Share on other sites