Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, marko13 said:

Jednu stvar sam pimetio. Svi su kao u fazonu "e zimske mogu i neke manje, ili na celicnim" posto je eto kao zima...

Kada sam uzeo e90 isto sam bio u tom fazonu kao aj da uzmem neke 16" samo za zimu.

Pa sam stavio prst na celo. ALO pa 5-6 meseci godisnje svakako vozis na tim zimskim gumama. Ako mi se svidja 17" ili 18" sta god. hocu da budu cele godine tako ne samo pola.

Pa sam zato uzeo i zimske normalne 17" felne i stavio zimske gume istih dimenzija kao i letnje.

Ne stvarno, da li je neko izracunao da pola godine vozite zimske.

Konkretno ja sa zimskim gumama vozim od decembra do sredine februara, i to 16”, ni pola inca preko! Veruj mi ne treba ti trap posle zime sa 18”. Ajde kad je jaka zima, pa stalno minus, ali kad je blaza pa bude plus-minus, vec razorene ulice se dodatno raspadnu.

Link to post
Share on other sites

Ja, npr, vozim 4 meseca max. Osim ako bas o novembra krene neki sneg, pa moram od starta "zakonske" sezone, ali u principu je to oko 4 meseca. Uvek bolje iskljucivo zimska m+s sa pahuljico  guma i sto uza koja moze na felnu. Jeste da je po suvom drugacije, ali akd je sneg, tad je znacajno i bas tad ti i treba. Kome je do estetike, neka fura sta voli, ali ovde se radi o bezbednosti. :)

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre desetak dana vratio zimske gume 205/55/16. Jeste ružnija felna, mada je aluminijumska, jeste guma i prečnik točka manji, ali je daleko udobnija za vožnju od 225/45/17.

Stvar izbora, nije da ne bih vozio i zimi na 17", ali ove već imam i vožnja je delimično udobnija. Jedno vreme sam pomišljao da zamenim ceo zimski set za style 73 i da kupim nove zimske, ali sam srećom odustao.

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, marko13 said:

Jednu stvar sam pimetio. Svi su kao u fazonu "e zimske mogu i neke manje, ili na celicnim" posto je eto kao zima...

Kada sam uzeo e90 isto sam bio u tom fazonu kao aj da uzmem neke 16" samo za zimu.

Pa sam stavio prst na celo. ALO pa 5-6 meseci godisnje svakako vozis na tim zimskim gumama. Ako mi se svidja 17" ili 18" sta god. hocu da budu cele godine tako ne samo pola.

Pa sam zato uzeo i zimske normalne 17" felne i stavio zimske gume istih dimenzija kao i letnje.

Ne stvarno, da li je neko izracunao da pola godine vozite zimske.

Ziva istina :D 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sicko said:

Nemate vi pojma šta su zimske gume ☺️

IMG-f5c7f3ff1366cc767a67f5c7966d16ce-V-1

Džipovske zimske (skoro 2cm sam dobio u visini)

 

IMG-20180610-102407.jpg

Letnje

 

Operi ga za prvu sliku, mozda bude podnosljivije?

Link to post
Share on other sites
On 11/20/2018 at 7:22 AM, miksa said:

i ja na e39 vozim zimske i letnje alu 17ce,ali

letnja guma i felna moze da bude i 19,20 ,nebitno,jer leti vozis po cistom asvaltu,gde je rupa,ivicnjak ili slicno lakse se primeti nego zimi

putevi ovakvi kakvi su,zimi puni vode,opalis na rupu ode i guma i felna,kad je sneg pored puta ne vidis ivicnjak opet ode i felna i guma,kad vozis veliku felnu sa malim profilom

zato je bolje zimi montirati celicne ili alu felne,ali sa manjim precnikom i visim profilom gume

to je bar moja matematika,jer sam prosle zime pocepao felnu i gumu 235-45/17 propisno naduvanu na 2.7bar,zadnju desnu,jer sam metar pred kraterom uspeo da mrdnem prednji desni da ne nastrada,ali je zadnji desni puko ko picka

+1 za vise "mesa" na gumama ...

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, marko13 said:

A da kupite juga za tih 4-6m cisto da se ne aka auto... ?

@cokanovic

O kojoj bezbednosti pricas, pa onda bi iz fabrika jos izlazila kola sa gumama kao za keca. Kupi ti majstore novu zimsku gumu istu kao letnju i sve ok!

Niej tacno. Leti stavi koliko god hoces siroku, ali zimi na snegu ce se bolje ponasati uza, cista fizika, da ne pominjem sto guma sa vise "mesa" citaj deblja, ima vise sanse da spase felnu od udara u krater ili ivicnjak kojih je jako mnogo zimi i neposredno nakon zime. Nemamo mi standard na putevima d avozimo velike felne i tanke gume i zimi, to je ludost

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, cokanovic said:

Niej tacno. Leti stavi koliko god hoces siroku, ali zimi na snegu ce se bolje ponasati uza, cista fizika, da ne pominjem sto guma sa vise "mesa" citaj deblja, ima vise sanse da spase felnu od udara u krater ili ivicnjak kojih je jako mnogo zimi i neposredno nakon zime. Nemamo mi standard na putevima d avozimo velike felne i tanke gume i zimi, to je ludost

To za sirinu je najveca i najopasnija zabluda, jedina prednost uze gume je da se neces zaglaviti u ozbiljano dubokom snegu koga 90% vozaca ni ne vidi, mozda ko ide na zimovanje ili zivi u naselju gde se slabo ciste putevi, a u tim situacijama svakako je bolje staviti lance nego drzati glavu u torbi cele zime. A za profil tj visinu stoji, visi profil upija rupe, cuva felnu i trap, bolje sece kroz sneg, jedina mana je estetika i mrvicu slabija povratna informacija na volanu. Znaci guma treba biti sto visa i sto sira i zimi i leti, osim za navak varijante.

Link to post
Share on other sites

Eh, to je ko da si rekao da je najbolja fabricka mapa :)  Ali slazem se donekle, fabricka ali najsira, sa najjaceg modela, eventualno broj-dva preko ne vise, ne treba preterivati.

Sira guma vise gripa, bolje ubrzava bolje koci, generalno bezbednije, jedina mana je nesto veca potrosnja i manja maks brzina.

Link to post
Share on other sites

Šta nije tačno? Za ozbiljinji sneg sam napisao gore da ne važi... Živi dokaz moj ćale pre 30 i kusur godina sa tada novim jugom 45 išao na zimovanje, kaže na jednom mestu svi sa džipovima i ozbiljnim kolima morali da stanu i stave lance a on jedini sa jugom isterao bez.

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, lajsna said:

Šta nije tačno? Za ozbiljinji sneg sam napisao gore da ne važi... Živi dokaz moj ćale pre 30 i kusur godina sa tada novim jugom 45 išao na zimovanje, kaže na jednom mestu svi sa džipovima i ozbiljnim kolima morali da stanu i stave lance a on jedini sa jugom isterao bez.

Moj cale u nedelju isao u lov, ispalio jedan metak, ubio tri divlje svinje. 

Link to post
Share on other sites

To je drugo, tu su jedini svedoci događaja sova, medjed zec i druge zivuljke,  a ovde imam celu familiju i ostale neznance sa kajlama.

11 hours ago, StunterSM said:

Te price iskljuci sada. Da li znas sta se u fizici oznacava kg/cm2?

Ahaa sad znam na sta si mislio, ali prosecan auto je tezak 1.3 tona tako da sile pritiska ima na pretek, a kontaktna povrsina i sa najsirim mogucim gumama koje mogu da se stave na auto je jako mala u odnosu na tu tezinu, tako da najvece prijanjanje na podlogu se dobija povecanjem kontaktne povrsine a ne smanjenem. Ponavljam osim za dubok sneg i blato.

Link to post
Share on other sites

Sad je na primer sezona zimskih guma, jel vidis vreme napolju? Taj jugo koji je prosao planinu Igman i stigao pre Solunaca na front ima trag kocenja za tom 145 gumom 2x duzi od normalnog automobila, a isto tako sutra kad padne sneg samo sa jos vecim tragom kocenja sa sirokom gumom. Zato i kazem fabricka sirina samo, plus minus jedan broj i to je to. Uslovi nisu kontrolisani kao na stazi pa da se bira ekstremno najbolja guma za specificne uslove. Jugo ne smatram automobilom koji je vredan pomena u bilo kom smislu osim kao sirovina za nesto bolje. Neko je mnogo vise to racunao i testirao od tebe i ovih nasih u zastavi.. Da si imao dodira ikad u zivotu sa razvojem bilo kog proizvoda i testiranju istog u razlicitim uslovima ne bi tako olako pricao stvari. Zima nije uvek = sneg pola metra, isto tako ni leto nije uvek konstantno 40 stepeni

Link to post
Share on other sites

Druže ne kapiraš me, što se guma u zimskom periodu tiče ja to isto pričam, vidi moj prvi post gore na sredini stranice... Pred kraj svake godine, kad krene ova tema objašnjavam ljudima baš to da zima nije sneg od pola metra. Narodu je ispran mozak od gumarske propagande i loših saveta pa se ponaša kao da živimo u Sibiru. Zimovanje sa jugom sam uzeo samo kao izuzetak od pravila zbog kojeg mnogi jure što uže gume, pa često ne vide ni s snega, a tripuju da su bezbedni. Zima prosečnog vozača u Srbiji je otprilike 70% suvo, 25% mokro i 5% sneg, ima na RHMZ podaci pa pogledajte. Znam ja vrlo dobro kako ti inženjeri i fabrike što računaju i testiraju imaju drugačiju jednačinu, moraju da prave kompromise i nikad neće napraviti nešto najbolje moguće, pogovo danas kad se gleda isključivo zarada. Misliš da je ćale imao zimske gume na jugu? Tad ti to nije bilo potrebno. Umesto da idemo napred idemo unazad.

Link to post
Share on other sites