vergla k'o lud, a nece da startuje


Recommended Posts

pre par dana su pocele neke cudne stvari da se desavaju. . .isteram "belisu" da se malo provozam,okrenem krug-dva i ostavim ga na parkingu. posle 15ak minuta setnje,vratim se,ali od voznje nista. . .vergla k'o lud,kontakt,sve normalno,ali nema sanse da startuje, tako da je prespavao na parkingu. vratim se ujutru,i pali posle mozda malo duzeg verglanja. provozao se malo, parkirao ispred kuce, i posle jedno 2 sata kada sam hteo da krenem na posao,opet djoka! kada sam se vratio s posla,opet nista, medjutim kada sam skinuo kleme i vratio,opet upali. . .juce nisam pokusavao ceo dan,i uvece probam,on opet zavergla malo i upali. u voznji sve normalno,lepo radi,mirno,ne trza,ne trokira,bas nista!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mesec dana sam imao slicnih problema, ujutro upali na pola kljuca, cim se zagreje verglam jako jako dugo dok ne upali,stavljen je bio na dijagnostiku i pokazao je samo gresku lamda sonde, koju sam promenio, i stvari se nisu poravile, menjao protokomer, senzore bregaste i radilice, termo davac i nista se nije menjalo, ocistio dizne i nista. Sve dok mi plin u voznji nije nestao, kada je nestao stajao sam par puta ugasim auto i da ga upalim poce da pali na pola kljuca, odem natocim plin kad opet nece da pali, istestiram potrosnju na plin od 11l po gradu popela se na 16l, odem kod majstora za plin kada meni crko reduktor (rasprasivac) i plin je curio u usisnu granu i nije imao kvalitenu smesu za paljenje (radi se o sekventnom plinu BRC 24) pre par dana sam to promenio i sada pali na pola kljuca i potrosnja se normalizovala.

Link to post
Share on other sites

Mesec dana sam imao slicnih problema, ujutro upali na pola kljuca, cim se zagreje verglam jako jako dugo dok ne upali,stavljen je bio na dijagnostiku i pokazao je samo gresku lamda sonde, koju sam promenio, i stvari se nisu poravile, menjao protokomer, senzore bregaste i radilice, termo davac i nista se nije menjalo, ocistio dizne i nista. Sve dok mi plin u voznji nije nestao, kada je nestao stajao sam par puta ugasim auto i da ga upalim poce da pali na pola kljuca, odem natocim plin kad opet nece da pali, istestiram potrosnju na plin od 11l po gradu popela se na 16l, odem kod majstora za plin kada meni crko reduktor (rasprasivac) i plin je curio u usisnu granu i nije imao kvalitenu smesu za paljenje (radi se o sekventnom plinu BRC 24) pre par dana sam to promenio i sada pali na pola kljuca i potrosnja se normalizovala.

jbg,ja nemam plin

Link to post
Share on other sites

to sto se cuje,nista neznaci.mozda nema dovoljno jak pritisak,ili je mozda puklo ono crevo u rezervoaru sto stoji na pumpi

Link to post
Share on other sites

Nista ti ne kosta da je proveris. A ona ni ne bi trebalo da se cuje, jer kada pocne da se cuje onda znas da je dosao kraj.

Proveri i da li baca varnicu na svecici.

Link to post
Share on other sites

Provjeri modul paljenja tzv čokoladicu u razvodniku paljenja a vrlo moguće da je ciknula i bombina.

Nema on razvodnik, covek vozi e36 koliko sam shvatio. Najbolje ti je da lepo odes na dijagnostiku i lepo sve proveris. Imas li neki alarm koji u sebi sadrzi blokadu motora?

Link to post
Share on other sites

E36? Ajoj i ja trčim pred rudu....u tom slučaju može biti lako da je kompjuter pobrljavio prvo dijagnostika pa dalje.

matori,kompjuter kad pobrljavi,to nemoze da se vidi na dijagnostici

Link to post
Share on other sites

nisam imao problema par dana, i juce se opet isto desilo. . .probam opet da skinem kleme i upalim,ali nije hteo. . .jbg,smorio se,i krenuo da zakljucam auto,svaku bravu posebno posto centralna ne radi,i kada sam zakljucavao gepek cujem ono zujanje ili sta vec kada se zakljucava. i nesto mi rece da se vrati m u auto i da probam opet, a ono pali na 1! hmm. . . . p.s. bio kod elektricara,proverio sve. akumulator dobar, dobro se puni,ne vuce struju nista. . .

Link to post
Share on other sites

Ako je radio dobro do sada onda je alarm dobro povezan. Miki spomenu moguci problem sa masom negde. Asocira na taj problem zujanje iz motorica centralne a tad je upalio. Ne mora da znaci da je to ali od nekud moras krenuti. poz

Link to post
Share on other sites

matori,kompjuter kad pobrljavi,to nemoze da se vidi na dijagnostici

U svakom slučaju kad ode u servis, šta god budu čačkali moraće resetovati računar, ako se ne varam, onda dođe na isto....

Link to post
Share on other sites

Vlado kreni redom, svecice brizgalje pritisak pumpe i na kraju ecu. Ako imas ECU da pozajmis od nekog drugog probaj zameni, glavni relej takodje, onda do kablova dodji do svecica...ja bi prvo probao ECU drugi

Link to post
Share on other sites

Ako je auto mladji od 94god nece moci da ga upali sa drugim ECU-om. Meni ovo lici na senzor radilice. Sve i da cure dizne ili da pumpa daje slab pritisak ili pak da je regulator to bi se osetilo u voznji a i sad je toplo pa mu za paljenje ne treba mnogo goriva. Ja ne znam sta je taj elektricar radio tj dal je gledao ono sta treba.

@vlada-t: da si u profilu naveo odkle si odavno bi ti neko rekao gde da odes da resis problem ;)

Link to post
Share on other sites