vergla k'o lud, a nece da startuje


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedino sto mogu da pomognem je da ti objasnim sta sam ja radio kada sam imao taj problem....mada se tebi cuje pumpa...ali ajde...mozda pomogne.....

Ja sam uvece ostavio auto i ujutru nisam mogao da ga upalim...proverio osigurac pumpe,dobar...proverio struju na samoj pumpi,nema....mislio sam da je ECU odpevao....

Onda sam cisto iz fazona skinuo klemu dok je bio pod kontaktom,vratio,i odmah je upalio....od tada nemam problema.

Ono sto je bilo cudno je to da sam dan pre toga menjao bravicu na vratima,nisam stigao bas sve da pokacim,u stvari,svi konektori su bili nabodeni ali je sam motor brave bio raskacen sa brave.....kada sam odkljucavao par puta je odkljucao i zakljucao....posle toga nije hteo da upali....ja sam kasnije skontao da se aktivirao neki zastitni sistem koji ima veze sa centralnom bravom...

Moguce je da i ti imas neki problem sa nekom od bravica....ili neki los kontakt,pa da on aktivira povremeno taj sistem...

Da napomenem...nemam nikakv alarm niti bilo sta sto je naknadno ugradjivano

Link to post
Share on other sites

Ako je auto mladji od 94god nece moci da ga upali sa drugim ECU-om. Meni ovo lici na senzor radilice. Sve i da cure dizne ili da pumpa daje slab pritisak ili pak da je regulator to bi se osetilo u voznji a i sad je toplo pa mu za paljenje ne treba mnogo goriva. Ja ne znam sta je taj elektricar radio tj dal je gledao ono sta treba.

@vlada-t: da si u profilu naveo odkle si odavno bi ti neko rekao gde da odes da resis problem ;)

iz vrsca sam

Link to post
Share on other sites

Da li su suve svecice ili mokre, nisi mi rekao. Mozda ti je jednostavno pumpa gotova ili regulator pritiska otisao

pazi, nema nikakvih smetnji u voznji. . . mirno radi,lepo ide. . .zato ne verujem da je tu problem

Link to post
Share on other sites

Jedino sto mogu da pomognem je da ti objasnim sta sam ja radio kada sam imao taj problem....mada se tebi cuje pumpa...ali ajde...mozda pomogne.....

Ja sam uvece ostavio auto i ujutru nisam mogao da ga upalim...proverio osigurac pumpe,dobar...proverio struju na samoj pumpi,nema....mislio sam da je ECU odpevao....

Onda sam cisto iz fazona skinuo klemu dok je bio pod kontaktom,vratio,i odmah je upalio....od tada nemam problema.

Ono sto je bilo cudno je to da sam dan pre toga menjao bravicu na vratima,nisam stigao bas sve da pokacim,u stvari,svi konektori su bili nabodeni ali je sam motor brave bio raskacen sa brave.....kada sam odkljucavao par puta je odkljucao i zakljucao....posle toga nije hteo da upali....ja sam kasnije skontao da se aktivirao neki zastitni sistem koji ima veze sa centralnom bravom...

Moguce je da i ti imas neki problem sa nekom od bravica....ili neki los kontakt,pa da on aktivira povremeno taj sistem...

Da napomenem...nemam nikakv alarm niti bilo sta sto je naknadno ugradjivano

pazi, kod mene pali kada ga ostavim duze pa onda probam(npr. preko noci). . . ali kada ga normalno upalim i vozim par krugova(15min,sat vremena,kako god)i onda ugasim i upalim opet i tako hoce,ma koliko puta probao,ali cim ga ostavim duze(pola sata),onda nema sanse opet da upali,tek posle jednog duzeg vremena opet(3,4 sata i duze). . .jbg,valjda me razumes. . . pre neki dan probao,nije hteo,ja upalim svetla,probam opet i on kao da pocne da se pali i ugasi opet,ja probam opet i upalio. . .

Link to post
Share on other sites

Jebeno je sto nekad hoce a nekad nece....moze biti do senzora.....da zeza na odredjeneoj temperaturi a radi kada je hladan ili vruc....mrzim kvarove IMA,NEMA....mada je moguce i da je regulator pritiska goriva....kontam nesto...ako ugura vise goriva nego sto treba,kada je hladan taj visak u medjuvremnu ispari a kada je bas vruc onda mu ne moze praviti puno problema.....kada je topao,ne stigne da ispari a nije dovoljno vruc da ga proguta...

Imas li negde oko creva za usis neke znakove vlazenja ili da se oseca miris benzina???

Sa E36 nisam imao tih problema,ali sa kockom bogami jesam,i bio je regulator pritiska.Znam da motori nisu isti,ali.....

Link to post
Share on other sites

Diagnostika je proces utvrdjivanja kvara,ne kacenje na skener.Tvoj problem najvise smrdi na senzor radiice. U momentu kad ne pali ima li varnicu?

pa nemam pojma,nisam strucan da to utvrdim sam,a kada odem do majstora uvek pali lepo. . .

Link to post
Share on other sites

Brate vidi ovako, to sa vakumom u rezervoaru itekako ima veze sa tim sto ne pali i sto ti jako zuji pumpa! Ajde polsusaj mene, probusi cep burgijom 4 od rezervoara kao privremeno resenje da i pumpa ne crkne. I auto ce da ti radi lepo i svaki put ce upaliti. Za otklanjanje problema nazovi me na mobilni, ostavicu ti ga u inbox. pozz

Link to post
Share on other sites

Brate vidi ovako, to sa vakumom u rezervoaru itekako ima veze sa tim sto ne pali i sto ti jako zuji pumpa! Ajde polsusaj mene, probusi cep burgijom 4 od rezervoara kao privremeno resenje da i pumpa ne crkne. I auto ce da ti radi lepo i svaki put ce upaliti. Za otklanjanje problema nazovi me na mobilni, ostavicu ti ga u inbox. pozz

hoces da kazes da kada nece da upali samo otvorim cep,i upalice? ako te razumem. . .

Link to post
Share on other sites

nije se cuo vakum i nije opet hteo da upali,to nije. . . druga stvar,opet palio svetla,kratka,duga,i probam,on kao da krene da se upali i nista,ja opet kotakt i zaverglam i on opet krene,ovaj put malo jace i opet nista! ja kontakt,kratka,duga,probam i upali. . . o.O to mi se vec par puta isto tako ,na tu foru desilo i upalio. . . jbg,bmw znalci,da vas cujem,misljenja. . .

Link to post
Share on other sites