vergla k'o lud, a nece da startuje


Recommended Posts

nije se cuo vakum i nije opet hteo da upali,to nije. . . druga stvar,opet palio svetla,kratka,duga,i probam,on kao da krene da se upali i nista,ja opet kotakt i zaverglam i on opet krene,ovaj put malo jace i opet nista! ja kontakt,kratka,duga,probam i upali. . . o.O to mi se vec par puta isto tako ,na tu foru desilo i upalio. . . jbg,bmw znalci,da vas cujem,misljenja. . .

bobina Miljenko. Meni tu smrdi na neki los kontakt. Moras prvo utvrditi da li baca varnicu i kakvu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bobina Miljenko. Meni tu smrdi na neki los kontakt. Moras prvo utvrditi da li baca varnicu i kakvu.

a to sto u voznji nema nikakvih smetnji,to nema veze ili. . .?

Link to post
Share on other sites

Ja licno bih prvo ECU proverio i senzor radilice, jer on moze da brlja....znam da nekada pre nego sto totalno ode pocne sve da utice na njaega pa cak i spoljasnja temperatura. Ne mora biti ali bih prvo od toga krenuo, ako u voznji nema nikakvih problema kad upali.

Link to post
Share on other sites

Kad pocne da radi pocinje i grejanje i sirenje materijala pa ostvari kontakt. Teorija. Moze i i suprotno da se desava, kad se ohladi da dobije kontakt. Braljanje na promenitemperature u uglavnom ukazuje na neki los kontakt.

Link to post
Share on other sites

Kad pocne da radi pocinje i grejanje i sirenje materijala pa ostvari kontakt. Teorija. Moze i i suprotno da se desava, kad se ohladi da dobije kontakt. Braljanje na promenitemperature u uglavnom ukazuje na neki los kontakt.

znaci bukvalno kada nece, pali samo sa upaljenim svetlima, i to iz druge,trece. . .

Link to post
Share on other sites

Varnica? Mora neko biti pored tebe da vergla da vidis varnicu. Ne vredi ti da lutas, prvo varnica pa gorivo. U momentu kad nece da pali da li je dobra varnica i kako baca gorivo na dizne. U svakom slucaju meni je najproblematicnija struja tu. Ako imas Autodatu mozes tamo pogledati gde sve moze da skripi. Meni vise ne radi pa ne mogu ti konkretno reci. poz

Link to post
Share on other sites

proverena struja na samoj pumpi,i pumpa,opet. nije tu problem. . .kaze majstor(treci)da je struja na pumpi ok. . . e sad! nesto mi je cudno to sto tada kad nece da pali,kada dam kontakt pumpa se cuje samo prvi put,a sledeci put kada dam kontakt se uopste ne cuje(ono karakteristicno "bzzzz" =D),i tek onda kad probam na foru da ga palim(sa dugim svetlima-glupost), opet se cuje to "bzzzz" =D,posle prvog pokusaja da se upali,i na sledeci pokusaj pali! . . .ako mozete da shvatite sta pisem,jer vise ni ja ne znam kako da objasnim

Link to post
Share on other sites

To sto se pumpa nekad cuje a nekad ne je normalno, kad postigne potreban pritisak u magistrali vise se ne pali

jbg,cackao na drugom autu,i cuje se uvek,svaki put kada dam kontakt. . . ali pazi,ovde se ne cuje kad jebava,i kad se gubi(kao da krene da se pali pa se ugasi),i posle se cuje i onda upali. . .mozda sam i ja istripovao

Link to post
Share on other sites

ajd i ovde da napisem. nadji elektricara da ti proveri ispravost releja, jednostavna procedura, om metar i da znas sta sa cim da spojis. mada, sad mi pade na pamet da relej moze kod testiranja da da ok rezlate a da zakaze pod vecim opterecenjem i obrnuto kad se poveca da proradi.

trebalo bi da imas dva releja jedan pored drugog, relej pumpe, obican, trebalo bi da je plavi, i pored njega dme relej, trebalo bi da je beli. ovaj dme je dupli, ne znam strucan izraz, preko njega radi onaj od pumpe, znaci greska moze biti tu negde.

to su standardni boshovi releji od 12v, ako neces da se cimas sa majstorima, skini ta dva i nadji dva druga za koje znas da su 100% ispravni pa ih ubaci i vidi sta se desava. kad si vec u osiguracima, proveri i osigurac od pumpe, mislim da je br 18, imas semu pa proveri.

Link to post
Share on other sites

ajd i ovde da napisem. nadji elektricara da ti proveri ispravost releja, jednostavna procedura, om metar i da znas sta sa cim da spojis. mada, sad mi pade na pamet da relej moze kod testiranja da da ok rezlate a da zakaze pod vecim opterecenjem i obrnuto kad se poveca da proradi.

trebalo bi da imas dva releja jedan pored drugog, relej pumpe, obican, trebalo bi da je plavi, i pored njega dme relej, trebalo bi da je beli. ovaj dme je dupli, ne znam strucan izraz, preko njega radi onaj od pumpe, znaci greska moze biti tu negde.

to su standardni boshovi releji od 12v, ako neces da se cimas sa majstorima, skini ta dva i nadji dva druga za koje znas da su 100% ispravni pa ih ubaci i vidi sta se desava. kad si vec u osiguracima, proveri i osigurac od pumpe, mislim da je br 18, imas semu pa proveri.

jeste plavi,jeste dme beli,i jeste 18. . . pise u ovom manualu samo kako da se proveri pumpa da li radi bez da se pali motor, da se spoje terminal 30 i 87. . . gde da ndjem da kupim te releje ili sta?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...