grejac bloka motora ili tecnosti


Recommended Posts

Izguglao sam ovo http://www.maximuskg.com/chexpress/chexpress.html

Pozvao coveka i on mi najprijatnije i kulturno objasnio sta i kako funkcionise.Kaze da je potrebno oko 2-3 sata da bude u struji da bi drzao temperaturu tecnosti od 60c,cena je vise nego ok,krece se od 40-50e zavisno od modela u sta se ugradjuje i montaza je prilicno laka.

Ja vec duze vreme mucim muku sa kombijem Ford Transit 2.5 koji mi stoji napolju non-stop,zato sto je garaza niska,tj on je previsok da udje.Motor mu je dosta dobar,pali bolje od bilo kog benzinca i dizela,ali cim temperatura dodje oko 0c ili jos nize,tu pocinje problem.On nema fabricke grejace na svakom klipu,nego jedan glupavi koji je na usisnoj grani i koji nemoze bukvalno nista da pomogne pri paljenju zimi na minusima.

Tako da mi je ovo vise nego dobro resenje,zato sto je problem u svakom Fordu bez garaze.A imam uticnicu odmah kod vrata garaze pa mislim da mi je ovo bas dobro resenje.

Interesuje me da li neko od vas koristi ovako nesto i da li je i koliko delotvorno za zimu i zimske uslove?Kako se pokazalo u praksi?

Link to post
Share on other sites

Moj brat skoro ugradio u passata b6, drzi mu zimi na -40 skoro radnu temp. motora i ima grejanje u kabini na 27-28 stepeni.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

meni ovaj sistem na e46 jako glupo resen.ima tu dosta rasipanja jer se greje preko bloka.bolje je kada grejac direktno greje vodu.imaju ti grejaci na kp bez pumpe su 30 e sa pumpom od 50 na gore

Link to post
Share on other sites

ma kada je dobar motor mora da pali.ali je dobra stvar ko ima mogucnost da se nakaci na steker pa ujutru kada sednes u topao auto,pogotovo ko ima malo dete...jbg znaci

Link to post
Share on other sites

Webasto je prva liga ko ga ima i kome radi. Ja ga na srecu imam,ali nazalost poceo je da zeza i nikad ga nisam popravio,jer nemam gde.

Link to post
Share on other sites

Kad sam kupio auto 2013god januar,radio je webasto,bio je kodiran da se pali kad otkljucam auto na daljinski. Onda je to leto na +40c poceo da se pali,tad smo precvikali + na webastu da ne izgori. Od tad stoji tako.

Saljem ti br na pp

Link to post
Share on other sites

Od grejaca bloka preko grejaca kabine do grejaca cilindra, sve u istu temu. Pomijare.

Nije ni cudo sto pretragom ne moze nista korisno da se nadje i svako pitanje se postavlja po dvaes' puta.

Link to post
Share on other sites