Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sta znaci ide bolje 30%? ako je ubrzavao od 0-100 za 10 sec, sa tim gorivom ubrazava za 7 sec?

ucili ste sabiranje i oduzimanje procenata?

Ja mislio ti samo da prostite na izrazu podjebavas, kad ti stvarno hejter co'ece! ;)

Eo ce pokusam da ti docaram na mom primeru... Sipas cedjenu pisacku na NIS-ovoj pumpi i kerens recimo za Zrenjanin. Neko ispred tebe davi auto 60-70 i ti krenes da ga pretices gas papucica probila patos, a ti ubrzavas 1 km/h u jednoj sekundi... Sledeci put, jel zaobidjes NIS pumpu, odes na LukOIL recimo (u mom slucaju tako) i opet ista prica na putu si neko davi mrtve macice i poucen ranijim iskustvom prekrstis se i pomolis da ti neko ne naidje u susret, das zmigavac i krenes da obilazis (papucica gasa opet u patosu) a auto pocne da ubrzava 5km/h po sekundi.. i tu dodjosmo do kraja objasnjena sta znaci ide bolje (u oba slucaja obilazenje na idealnoj ravnici) potrosnja sa NIS-ovom vodom 5 litri sa ovim 4.3l u potpuno istom rezimu voznje!

Moja preporuka u Novom Sadu za benzin i plin je MOL, a dizel LukOIL (barem tako stavri stoje za sada)! :)

Link to post
Share on other sites

a to sve baziras na subjektivnom osecaju "idenja" automobila na zrenjaninskom putu? mislim, isti nacin i uslove je moguce ostvariti jedino u laboratorijiskim uslovima. sumnjam da si laborant, mozda gresim. i koju si metodu koristio za izracunavanje prosecne potrosnje? za 100 kinti pa gas patos dok ima?

Link to post
Share on other sites

Nisu potrebni laboratorijski uslovi jer je razlika veoma primetna :)

Jedno vreme sam sipao na Jugopetrolu jer mi je bila usput, i vec sam napisao,

samo se dere a ne ide.. Mislio sam da nesto sa autom nije u redu, a plus sto ga je trosio ko zna koliko

Posle samo na Eko, euro bmb-98, jeste 150 dinara ali se oseti toliko da se pitas sta je fizicki ona razlika od 3 oktana :)

Link to post
Share on other sites

a to sve baziras na subjektivnom osecaju "idenja" automobila na zrenjaninskom putu? mislim, isti nacin i uslove je moguce ostvariti jedino u laboratorijiskim uslovima. sumnjam da si laborant, mozda gresim. i koju si metodu koristio za izracunavanje prosecne potrosnje? za 100 kinti pa gas patos dok ima?

Ne na subjektivnom osecaju vec sa pogledom na kilometar sat sa ovakvom facom :blink: jer auto ne ide.... potrosnju racunam tako sto je rezervoar uvek pun pa kolko km predjem i kolko dolijem do cepa! :dance3:

Link to post
Share on other sites

Na motoru (Yamaha FZ1) ne primećujem nikakvu posebnu razliku sipao "običan" ili pojačan (premium) benzin na našim pumpama.

Na autu sam primetio razliku u potrošnji, sa rumunskim dizelom trošio je oko pola litra manje. Sramota je kako nam je loše, a skupo gorivo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...

Sipao sam par godina, samo na Mol-u, dizel sa aditivima. Sada takam na Gasprom-u G-Drive (dizel).
Cini mi se da auto ide malko bolje i da manje trosi(mada moze da ima veze sa izvadjenim DPF-om) + imaju loyaliti karticu, na kojoj skupljam poene (pare) i uvek daju neki poklon za sipanje preko 3000rsd

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kaka su vam iskustva sa NISovim ULTRA D premijum evro dizelom?

Imaju li generalno neku svrhu ta goriva sa dodatim aditivima?

Link to post
Share on other sites

koliko sam cuo sve je to isto gorivo ultra D, G drive, motion maxx i sta znam, samo menjaju naziv, aditivi bi trebalo da su kod svih isti samo nas leraju i menjaju ime corbe.jer sve to ide iz Rafinerije Nis, kako kazu neki

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pozdrav svima! Malo da osvezim temu, gde je po vama najkvalitetniji dizel u polsednje vreme? Gde sipati, na kojim pumpama?

Link to post
Share on other sites

4 godine kako vozim 530d i sve vreme sipam na istoj lukoil pumpi(imam karticu njihovu)

uvek isto gorivo,uvek ista potrosnja,uvek sipam pun do cepa i vozim do nekih 20l,pa opet naspem 50ak do cepa.

svako 5to sipanje naspem aditiv K2 za ciscenje dizni i mogu da kazem da sam prezadovoljan

pre mesec dana smo cackali nesto dijagnostiku i gledali sve redom,izmedju ostalog i live parametre dizni, i sve stoje skoro na perfekciji tj jako malo odstupanje od 0 neka -0.5 , a neka +0.5,sto mislim da je savrseno.

 

Sipao 2 puta onaj njihov ectodizel,sranje zivo,potrosnja veca za litru,a litra skuplja za 5dinara.

 

Tako da sipam samo onaj obican eurodizel i nemenjam

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Sipam na LUKOIL. Nema neke velike razlike u gorivu da mogu da osetim to, NIS me nesto iznervirao sa onom njihovom karticom, a pre sam sipao tamo jer mi najblize. Petrol nisam probao. Po meni LUKOIL>OMV>NIS posto najcesce na ta tri mesta sipam. Sto se tice dizela kao takvog, na LUKOIL sam poceo da sipam jer mi je receno da oni jedini nisu od istog dobavljaca, valjda svi uzimaju od Gazproma opsim lukoil-a koji je valjda neka konkurentska firma Gazpromu u rusiji i Knez Petrola koji radi neku varijantu preko Kosova. I LUKOIL ima neki popust od 6,7 dinara ako se placa kreditnom karticom.

Link to post
Share on other sites

Isto LUKOIL, najblizi mi je, imam onu karticu gde sto vise sipas to dobijes veci popust, mislim(barem se nadam) da je gorivo ok.

Ma da je kod nas to fazon samo biras od dva zla manje. Svi sipaju djubre, svaki eurodizel kod nas je ispod svakog EU standarda ali... Sta ces... Takav nam horoskop.

Posto smo poklonili "braci" rusima naftnu industriju i obavezali se da im drzimo monopol, jos na sve to kada se doda cuveno nase postenje i mesanje goriva.. rezultat je fantastican.

Najbolje gorivo koje sam sipao je bilo u Rumuniji. Bio sam odusevljen.

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, marko13 said:

Isto LUKOIL, najblizi mi je, imam onu karticu gde sto vise sipas to dobijes veci popust, mislim(barem se nadam) da je gorivo ok.

Ma da je kod nas to fazon samo biras od dva zla manje. Svi sipaju djubre, svaki eurodizel kod nas je ispod svakog EU standarda ali... Sta ces... Takav nam horoskop.

Posto smo poklonili "braci" rusima naftnu industriju i obavezali se da im drzimo monopol, jos na sve to kada se doda cuveno nase postenje i mesanje goriva.. rezultat je fantastican.

Najbolje gorivo koje sam sipao je bilo u Rumuniji. Bio sam odusevljen.

Ono sto sam siguran na pretproslom autu(E87) kada sam napunio u Bosni rezervoar mi je trajao duze i auto mi je bolje vukao, to je jedini put da sam primetio razliku. Cak je i u mirovanju rad motora bio mirniji.

Link to post
Share on other sites

Skoro sam sipao euro dizel na auto putu Bg/Ns, na izlasku iz Bg sa desne strane. Ubrzo mi upalio lampicu zutu lampicu. Srecom nisam mnogo sipao pa je na sledecem sipanju ubrzo ugasio lampicu.

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, chevu1990 said:

Ono sto sam siguran na pretproslom autu(E87) kada sam napunio u Bosni rezervoar mi je trajao duze i auto mi je bolje vukao, to je jedini put da sam primetio razliku. Cak je i u mirovanju rad motora bio mirniji.

Znas kako svaki auto oseti razliku, sto bolja kola bolje se oseti razlika.

A najbolje se oseti na motorima. Motorom sam obisao dosta km preko, duze ture sve 3000-4000km u 5-7 dana. Yamaha 1000cc

Drugari isto, nas 6 sve slicna masine. E tu se najbolje oseti svaka promena. Kada je bolje ili losije gorivo oseti se odmah na gasu neverovatna razlika, ventili se cuju ili ne. Razlika u kilometrazi isto ogromna.

Italija super gorivo ali opet sve nista naspram Rumunije. Kada smo sipali tamo motori kao da su prodisali, bolje vuce, manje trosi, ventili se ne cuju.

Isli smo nekom magistralom izmedju nekih gradova po RO i meni vec frka, nigde pumpe. Meni je rezervoar 18L ja na 200km vec moram da pazim da sipam posto ko zna kada ce sledeca. U Srbiji sta god sipao pali rezervu na oko 220km. Tamo vozim i nikako da dodjem do pumpe, nasli smo neku bio sam na oko 240-250km rezerva se jos nije upalila!

 

Link to post
Share on other sites

Meni se najbolje pokazao Shell gorivo u Madjarskoj. Poprilicno se osetilo u radu motora na bolje.

A kod nas uglavnom sipam na Lukoil pumi mada ponekad i na Nisu i na Molu. Ja sam cuo da je samo Mol dizel drugaciji (ostalo sve rafinerija Pancevo) a benzin jedino OMW uvozi sam.

Gledam da sipam na velikim pumpama gde je veliki promet i znam da je sveze gorivo i da ne stoji dugo u rezevoarima tako da mi je tu najbolji Lukoil zbog popusta tom njihovom karticom a volim i na Molu da sipam ponekad. Sipam obican dizel a na svaka 3-4 sipanja sipam i neki aditiv (Liqui moli a vrsta aditiva svaki put drugacija).

Link to post
Share on other sites

Ja sam za sad prezadovoljan sa Gdrive dizelom na Gazprom pumpama (one dve pumpe blizu belih voda, jedna preko puta druge). Cuo sam price da je MOL najbolji, sipati tamo, ja otisao sipao taj njihov "kvalitetniji" dizel do cepa (auto bio na rezervi pa reko ajde skoro ceo rezervoar da bude isto gorivo da se ne mesa mnogo sa starim) i iskreno nisam primetio skoro nikakvu razliku u potrosnji a auto je cini mi se malo slabije vukao. Tako da sam nastavio na Gazprom Gdrive dizel. Jedino sto me nervira je cena, jbt 160din za litar, u Crnoj Gori kad sam bio kuci, na Lukoil pumpama dizel 1.20e. E ali sta sam primetio kad sam sipao taj dole dizel (isto sa rezerve do cepa napunio), dosao u bg uvece sa puta i ujutru krecem na posao, palim kola i na leru krenu obrtaji da igraju (tipa od normalnog broja obrtaja na leru odstupao je oko 100-200 gore dole). Potrosio to gorivo, sipao na Gazprom Gdrive dizel, kazaljka za obrtaje na leru utegnuta ko pracka :D da li je do goriva ili se u medjuvremenu nesto pokvarilo pa samo od sebe popravilo ne znam. Al ono sto znam je da sam na Gazprom sipao benzin u mamin auto i da je taj benzin zestoko go*no (mislim da sam sipao 100tku). Od BG-a do Tivta Dacia Sandero 1.2 od 75ks trosila preko 6L na 100km (vise nego moj e46). A posle toga ne secam se gde sam sipao isto u Daciu, 100tka je bila u pitanju, isto do Tivta relacija, potrosnja 4.5L (mozda i manje). Ne drzite me za rec ali mislim da im je dizel mnogo kvalitetniji od benzina (Gazprom pumpa u pitanju).

Link to post
Share on other sites