Recommended Posts

Svo gorivo mora da prodje kroz nis rafineriju. Imaju monopol! Uvozi se samo EuroDizel zato sto domaca proizvodnja ne moze da zadovolji potrebe trzista.

Ali i to sto dolazi je hmmm...

To stoji u zakonu koji stiti NIS sadasnji Gazprom. Koji pravi to djubre. A benzin je zeznuto kod nas isto, pa jesu uhvatili one kako bese Petrol nesto zeleni logo bese da sipaju i mesaju primarni benzin, to svi rade.. Knez te sta radi uzas, uvate ga nekoliko puta od kada je uvedeno markiranje goriva i nikom nista... Ima crno na belo da krste benzin/dizel sa kojecime i nista...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

99% posto vremena sipam na MOL-u onaj njihov euro dizel sa aditivima. Jednom ili dvaput sam sipao na NIS-u njihov G-Drive i ništa posebno nemam da kažem.

Koliko sam čuo, postoje razlike u kvalitetu goriva na NIS i Gazprom pumpama... Koliko je istina - ko će ga znati.

Link to post
Share on other sites

U auto sipam iskljucivo dizel G-Drive na NIS-u ili na MOL-u onaj sa aditivima. Sto se motora tice, u Ducati sipam samo bezolovni sa aditivima na MOL pumpama. 

Link to post
Share on other sites

Sta god sam sipao u motor isto se kod nas ponasao. Sve je to golo g...

Najace su mi one mongoloidske reklame Avio Dizel :D:D:D  sa nacrtanim neki muda/sarma filterima...

1.avioni ne idu na dizel...

2. kada bi videli sliku filtera za gorivo na avionu plakali bi od smeha...

To pali kod ljudi koji nisu prosli pored aerodroma ni autoputem...

Prosle god je drugaru zamrzlo u filteru to G-drive... kao sto rekoh sve isto G drugo pakovanje. Ne vredi ni 1din preko!

Link to post
Share on other sites

Ja sipam na Petrolu, i gde stignem. Iskreno mislim da je sve to isti k***c. Petrol sam izabrao zato sto mi je usput sa posla a petkom da ju popust, dizel oko 150 :) plus imaju onu neku sugavu karticu, ali je dovljno da ustedim rezervoar (kojim sprzim kada krenem na more :) ). Eto, to je jedini razlog sto sipam na Petrolu. 

Inace, i ja sam primetio da NIS pumpa u banovcima ima los dizel, ne toliko po radu motora (kelepece pa klepece), nego po predjenim km. Inace mi se rezerva pali oko 900km, sa njima, istim rezimom je nesto bilo oko 800 i neki, onako, neprijatno sam se iznenadio. E sad, mozda je subjektivno, uticu tu i druge stvari, ali ja tamo ne stajem vise :). Plus im je cena (zbog autoputa) nesto jaca. 

A to sa AVIO dizelom, pa to mi je smesno kao crtani film :). Nekako ne mozes da odrastes u Srbiji 90tih godina i da ne budes skeptican :) 

Inace, filter goriva za CF6-50, 60 i 80 seriju (jedan od popularnijih motora GE-ja, na a300 seriji i b 747) je isti kao ulozak filtera ulja za BMW motore, samo malo veci (ne puno - velicine osrednje tegle za zimnicu :D ) :) 

 

Link to post
Share on other sites

Nema nis u banovcima.. mozda mislis na obu na autoputu blizu banovaca. U banovcima samo lukoil I 3 privatne.

A to za avio filtere znam. Zato se uvek I smejem. Jos kada vidim onu njihovu sliku sa fensi poprecnim presekom nekog ludilo filtera. :-)

Link to post
Share on other sites

Imam je ja, sto vise trosis to se obracunava pa sledeceg meseca imas veci popust. Zaboravio sam koliko je MAX sto mozes da ostvaris ali ok bude nekad.

Na oko 50L goriva sam prosli put imao oko 150-200din popust. Obicno plin kada sipam to je manje oko 25-30L bude negde oko 100din popusta.

Link to post
Share on other sites

O ovome pricam. Sipam oko 60l imam popust 60x7 = 420din. Ne znam koliko bi bilo sa LUKOIL karticom na 60l ecto diesel

Uz krеditnе kаrticе Banca Intesa iskoristite popuste po litru motornog goriva na benzinskim stanicama LUKOIL SRBIJA:

  • 7 RSD za ECTO Diesel i ECTO Plus

  • 5 RSD za Evrodizel i Evro premijum BMB 95

  • 3 RSD za tečni naftni gas TNG

Link to post
Share on other sites

Da, znam brdo slucajeva. Manje firme tako izvlace lovu. Veci sistemi teze, nije moguce sve kontrolisati. Ali to je prava prica!

Em manje za PDV em sve firme isto imaju kartice sa popustima koji se kreceu i po 10din po 1L Tako da kada se to sve sabere dodjemo do neke razumnije cene goriva.

Link to post
Share on other sites

Gde ima popust 10 dinara po litri? Danas bio u Lukoilu, da avansiras gorivo, euro dizel klasican, 5.000 litara, popust 4,5 dinara. Ako znas ko daje toliki popust, javljaj. 

Inace sticajem okolnosti, sipao sam danas bocu plina na omw i ostao iznenadjen. Auto bas lepo radio, bolje vukao, manje trosio. Bukvalno mesecima nisam tako dobar plin sipao.

Link to post
Share on other sites

Evo ti, cene. Firma gde radim je isto na knezu bila sada smo presli na neku drugu pumpu ali jos bolji uslovi.

Tako da ima, samo ne daju iste uslove svima naravno. Zavisi od potrosnje, vozila....

 

Link to post
Share on other sites

Naravno. Ja sam sad prvi put dosao u Lukoil jer tamo gde radim nema druge pumpe, a nemam gde ni gorivo da nalagurem. Nego mi bas odgovara da svaki dan sipam s pumpe koliko mi treba. Ali opet, nije neka cena.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 years later...

24.06.2020

 

Red bi bio koju pametnu cuti posle malo manje od 2 godine zadnjeg posta. Ko je zadovoljan na kojoj pumpi?

Za pocetak na mom autu se bas oseti razlika u gorivu jer nemam common rail tako da oslanja  se sam auto dosta na kvalitet istog...

1. OMV Max motion dizel ili obican, redje sipam Max motion jer motor je starije generacije ne znace mu njegovi aditiivi toliko osim zimi zbog tacke mrznjenja.

2. Mol malo grublji rad mi bude i auto za nijansu postane lenjiji prvih dan dva dok se ne naviknem.

Link to post
Share on other sites

Ma svuda isto gorivo, nema bukvalno nikakve razlike, glupo je vise raspravljati. Svuda uglavnom cisto, obavezno sa manjim oktanskim/cetanskim brojem od onog koji tvrde, zato sa EU gorivom auto vise prelazi, tj. manje trosi i to je to.

Link to post
Share on other sites