Recommended Posts

Ljudi, ko moze da mi uradi prstenove za centralnu rupu na felni, ali muka je to sto su mi felne sa cent. rupom 74mm, a na autu je 72,5mm.

Znam da moze da se uradi, cak sam i video na jednim felnama tako tanke prstenove, ali nisam pitao coveka ko mu je radio.

Jel zna neko ko moze dobro da uradi ovakve prstenove od metala?

P.S. Moze odma' i kontakt br.

Link to post
Share on other sites

Ljudi, ko moze da mi uradi prstenove za centralnu rupu na felni, ali muka je to sto su mi felne sa cent. rupom 74mm, a na autu je 72,5mm.

Znam da moze da se uradi, cak sam i video na jednim felnama tako tanke prstenove, ali nisam pitao coveka ko mu je radio.

Jel zna neko ko moze dobro da uradi ovakve prstenove od metala?

P.S. Moze odma' i kontakt br.

Najednostavije ti je kupiti plasticne prstenove. Kod nas u hrvatskoj komad dodje oko 2 eura

Link to post
Share on other sites

Nece svaki da radi takve prstenove od metala, kad izracunas koja debljina prstena je potrebna - nije ni jednostavno. Ispadne da svaki prsten treba da bude 0,75mm debljine, a plastican cisto sumnjam da ima takav gotov da se kupi. Gledao sam poliuretanske prstenove ali su mi oni jako mekani za debljinu 0,75mm, prakticno bih mogao da ga pokidam rukama kao gumicu za teglu.

Ajmo ljudi, nije valjda da nema neki strugar koji je vec ovo radio, to je svako morao raditi kad stavlja felne sa npr. e39 na e46.

Link to post
Share on other sites

Nije to problem da se napravi na strugu,ne radi ih jedan po jedan,pun materijal dovede na tacnu unutrasnju i spoljasnu meru pa isece sva 4 i to je to,nije bas nuklearna fizika ;)

Objasni mi molim te kako bi ti na strugu napravio 4 prstena odjednom a da svaki ima konus koji je potreban ?

Link to post
Share on other sites

Druze to mozes i sam da napravis . Uzmes stamparski lim 0.25 i 0.50 napravis trakice odgovarajuce sirine iseces skalperom okomotas oko glavcine i kad stavis felnu to nemoze nikud a ti dobio prsten 0.75 i nekosta te nista sem melo truda. Ja to pravio i jos mi na autu . Limove imam ako hoces da se igras javi se da ti dam .

Link to post
Share on other sites

Konus Bogte! Moram proveriti da li ima konus na felnama bar 0,5 pod 45 stepeni (pretpostavljam da ima), ali ja kakve sam sreće moze biti i da nema.

Videcu prvo sa strugarima da li mogu da naprave od metala, pa ako nijedan nije raspolozen, probacu i sa limovima, ako to radi posao, sta ima veze.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
  • 3 years later...