sos sos... pomagajte ljudi zapalicu ga !


Recommended Posts

imam problema sa radnom temperaturom auta ili kazaljkom koja je pokazuje.kazaljka je na polovini i sve izgleda ok.onda krene da se greje,naravno odmah iskljucim auto, upalim kontakt i kazaljka se vrati na polovinu.ugasim upalim..kazaljka se zakuca u crveno,ponovo ugasim upalim, kazaljka je na polovini..auto izuzetno ide,nema problema u radu. ne trosi ulje i ne dimi belo. lako i brzo pali.u hladnjaku imam cistu vodu..koja nije masna. primetio sam da ima vazduha u rashladnom sistemu kojeg svaka dva dana moram da ispustam iako sam izluftirao sistem. ..pomoc bi mi dobo dosla..pa ako ima voljnih.. hvala unapred auto je e34 m50b20

Link to post
Share on other sites

hehehe,treba pomoc da ga zapalis ili??? :pleasantry: sala mala :dance3: vidi,u koliko imas vazduha u rashladnom sistemu,vrlo je lako da je u pitanju dihtung glave,a on za sobom kao posledicu i vuce podizanje temperature.dihtung probije na nekom od klipova i duva kompresiju u rashladni sistem.imas dve varijante da to proveris.jedna je da otvoris posudu u koju dolivas vodu za rashladni sistem,ostavi ga da nagura radnu temperaturu i jedno pola sata posmatraj tecnost,vodu u posudi,ako duva kompresiju u sistem,videces mehurice u posudi,ako ni za pola sata ne vidis mehurice i ne pocne da kuva,znaci da je to ok,ali za svaki slucaj,druga varijanta je i da odes kod nekog majstora i proveris kompresiju.ako je sve to ok,onda te zeza instalacija i ja imam slican problem,ali sam ga provalio,pa mi i ne smeta.kod mene auto konstantno drzi istu temperaturu,kada ga ugasim,pa ga nakon 5,10 minuta upalim,kazaljka mi pokazuje za od prilike,3 debljine kazaljke temperaturu u plusu,tj iznad pola,ali cim upalim auto,i 2,3 puta izturiram motor,a to je par sekundi,kazaljka se vrati na sredinu,tj radnu temperaturu.takodje kad upalim ventilator sto rashladjuje ( greje ) kabinu na 4. brzinu,kazaljkica temperature mi malo ode napred,tj u +,isao sam kod auto elektricara i ustanovio mi je da ga zeza neki regulator napona.napomena:ako ti auto kuva,izbacivace iz posude vodu napolje.nadam se da sam bio bar malo od pomoci :preved:

Link to post
Share on other sites

zahvaljujem na odgovorima. sad sam bio da virnem u posudu od hladnjaka dok auto radi.. nema mehurica ni u leru, ni sa turiranjem. jedino kad ga malo turiram,nivo vode se znatno menja.. ode skroz do dna pa se vrati skoro do vrha.. u slucaju da je dihtung probio, dali to znaci da je i glava iskrivljena.. u slucaju da je glava otisla ili dihtung glave.. dali bi se to odrazilo na rad motora? on dobro pali, mirno radi, dobro ide i trosi od 9 do15..primetio sam da mi hladnjak negde balavi.. dali moze da na rupici na hladnjaku uvlaci vazduh.. presao sam sa njim 8000km nije nikada usao u crveno sa temp. uvek sam ga gasio cim krene da se penje.... uf.

Link to post
Share on other sites

mislim da gubi po malo. mada i hladnjak ima jednu rupicu, vidim da kapa ispod njega.na par mesta je bio busan pa sam ga zalepio tecnim metalom.creva nisu tvrda kad je na radnoj temperaturi, mogu stiskom sake da ih spljostim.

Link to post
Share on other sites

Pa druze nije ti to kanister pa da ti pusta vodu malo ovde malo tamo . Creva i nemogu da ti budu tvrda kad imas rupu na hladnjaku , moras to da resis pa tek onda da ides dalje jer na toj rupi izlazi i voda a i vazduh .

Link to post
Share on other sites

ojoooj junace! problemi ogromni! imao sam slican problem na nisanu pre 10ak godina- 1km od majstora posle generalke kao da je bomba pukla u njemu ! majstor izravnao glavu a nije blok izravnao! ma pusti to

moja iskustva - rupa na hladnjaku moze uvlaciti vazduh - zavisi gdje se nalazi rupa - ako je pri vrhu ulazi vazduh , ako je na dnu moze samo pustati vodu i na kraju da odes u crveno sa temperaturom! al opet kad pusti vodu sta ostaje ? -ostaje samo vazduh!

ti prvenstveno nemoj da vozis auto ako zelis da ga sacuvas!!!

ako imas pare ! skini hladnjak i odnesi ga da ga zakrpe!

drugo ! - ako imas vremena da ti auto stoji parkirano - sacekaj tog majstora da se vrati sa puta i odvezi auto da ga " DOKRAJCI " ; ))) tj da ga sredi jer on zna sta je radio a sta nije uradio i naravno daces manje para za ostale popravke , dok u suprotnom ako otjeras kod drugog majstora siguran sam da ce ti uzeti mnoooooooogo vise para jer to nije njegova greska i taj majstor ce da ti trazi da uradi sve iz pocetka!

garantujem da nisi bio pored majstora doj je radio tvoj auto ! ! ! - pa prijatelju to se ne samo u srbiji neradi, nego ni na zapadu se auto kod majstora ne ostavlja ! ! !

uvjek da si pored auta dok radi pa makar trajalo i 3 dana !!! ako ne znas oko popravki onda ima stalno da ga zapitkujes sta sada radi, a sta sada radi dok takoreci te ne otjera u PM! ali vjeruj mi da ce tako da uradi sve sto je potrebno a ne da nesto preskoci ili da napravi jos gore !

pozdrav iz belgije !

Link to post
Share on other sites

hehehe,treba pomoc da ga zapalis ili??? :pleasantry: sala mala :dance3: vidi,u koliko imas vazduha u rashladnom sistemu,vrlo je lako da je u pitanju dihtung glave,a on za sobom kao posledicu i vuce podizanje temperature.dihtung probije na nekom od klipova i duva kompresiju u rashladni sistem.imas dve varijante da to proveris.jedna je da otvoris posudu u koju dolivas vodu za rashladni sistem,ostavi ga da nagura radnu temperaturu i jedno pola sata posmatraj tecnost,vodu u posudi,ako duva kompresiju u sistem,videces mehurice u posudi,ako ni za pola sata ne vidis mehurice i ne pocne da kuva,znaci da je to ok,ali za svaki slucaj,druga varijanta je i da odes kod nekog majstora i proveris kompresiju.ako je sve to ok,onda te zeza instalacija i ja imam slican problem,ali sam ga provalio,pa mi i ne smeta.kod mene auto konstantno drzi istu temperaturu,kada ga ugasim,pa ga nakon 5,10 minuta upalim,kazaljka mi pokazuje za od prilike,3 debljine kazaljke temperaturu u plusu,tj iznad pola,ali cim upalim auto,i 2,3 puta izturiram motor,a to je par sekundi,kazaljka se vrati na sredinu,tj radnu temperaturu.takodje kad upalim ventilator sto rashladjuje ( greje ) kabinu na 4. brzinu,kazaljkica temperature mi malo ode napred,tj u +,isao sam kod auto elektricara i ustanovio mi je da ga zeza neki regulator napona.napomena:ako ti auto kuva,izbacivace iz posude vodu napolje.nadam se da sam bio bar malo od pomoci :preved:

prijatelju dobre savjete si dao za momka koji ima problema sa temperaturom ! ali ja zelim tvoj problem da olaksam ! ti mislis da imas problema kad ugasis auto - odma da ti objasnim ! to je normalnoooooo !!!!! - vozis auto - ventilator hladi i odrzava temperaturu ! to je normalno ! stao si ! parkirao auto i ugasio ! ventilator na bmw-u vise ne radi tj ne hladi motor! i sto dovodi do rezultata da termoprekidac pokazuje za nijansu vecu temperaturu zato jer nema vise vazdusno hladjenje od strane ventilatora i od strane samog kretanja auta! znaci kada stanes sva trenutna temperatura motora se pokazuje na kazaljci ! a posto je u momentu stajanja ili parkiranja prestalo hladjenje motora -sva toplota koja ostaje se odrazava na merac temperature ! ! ! nadam se da razumijes da kod tebe nije nista u kvaru - a sto se tice majstora nije ti potreban da ti soli pamet dokle god si ovde na forumu !

pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

hvala vam svima na odgovorima..odneo auto do majstora..kazu radi bmw samo..kao ono..kao probio dihtung i samo je on u pitanju, posto jako lepo radi glava je KAO dobra.skine je i odnese kod cubija koju je predhodno cubi i radio,ustanovimo da nemoze vise da se ravna.predlozi mi da uzmem ceo motor 350e kompletan.zurio sam na more pa sam to i uradio uzeo motor za koji mi je on garantovao da je ful kmpletan i ispravan..a to sam slikao kad sam video ,pokazu vam kad nabavim kabel za tel. pa to je cirkus..a menjac sto je pokusao da skine..pokusao da mi popravi tj zavari zamajac a da neskida menjac.. e to je tek bruka!!iseko zvono menjaca, kaze nije mogao saraf da odvrne..uzas..hvaljen majstor

Link to post
Share on other sites