e30 330i V8 by wrrt


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M50 su odlicni motori i daleko su od mekanih....ja ga imam u svom autu,sa 170000 predjenih,ali u miljama....oko motora za 13000milja nisam nista pipnuo,osim pumpe za vodu,a za 4000milja ne potrosi nista ulja. inace auto retko gasim. za m52 znam da pocinje da se cuje vanos oko 200000km ali nisam jos proverio koliko moze da izdrzi sa takvim vanosom.Nailazio sam na aute sa m50 sa predjenih 340000milja,pa ako je to malo......

Srecno sa radovima i sta god ubacio za pocetak,neces pogresiti,a kasnije uvek mozes na jace i bolje.... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

kako je lako ubaciti motor i nakalemiti turbo na forumu.

da bre i to za 100e

pojedini misle da je to kupis turbo od 2.4 td za 100e ubacus u gepek i to je to samo pun gas

Link to post
Share on other sites

M50 su odlicni motori i daleko su od mekanih....ja ga imam u svom autu,sa 170000 predjenih,ali u miljama....oko motora za 13000milja nisam nista pipnuo,osim pumpe za vodu,a za 4000milja ne potrosi nista ulja. inace auto retko gasim. za m52 znam da pocinje da se cuje vanos oko 200000km ali nisam jos proverio koliko moze da izdrzi sa takvim vanosom.Nailazio sam na aute sa m50 sa predjenih 340000milja,pa ako je to malo......

Srecno sa radovima i sta god ubacio za pocetak,neces pogresiti,a kasnije uvek mozes na jace i bolje.... :rolleyes:

Tvoj auto nije reprezentativan primerak, svi tvoji kilometri su na otvorenom, u najoptimalnijem rezimu voznje. Mesec dana voznje zimi na kracim relacijama steti motoru kao godinu dana letnje voznje na dugim relacijama.

Link to post
Share on other sites

A sta ti to imas protiv mog auta??? :)Mislim,protiv mene mozes da imas sta god hoces ali protiv auta.... <_< :lol: Ako je otvorena voznja,guzva u kojoj zaglavis i vozis podji stani jedno 4 sata po najvecoj vrucini....

Link to post
Share on other sites

A sta ti to imas protiv mog auta??? :)Mislim,protiv mene mozes da imas sta god hoces ali protiv auta.... <_< :lol: Ako je otvorena voznja,guzva u kojoj zaglavis i vozis podji stani jedno 4 sata po najvecoj vrucini....

Pa to ti kazem, uvek je na radnoj temperaturi, sta ces bolje za tvoj fini, lepi auto:)

Link to post
Share on other sites

znam da nije bas lako ubaciti sve to,i napraviti da radi kako treba. nisam rekao da ce auto sigurno biti turbo,nego pitao za misljenje ostalih. i znam da se kola ne sklapaju na forumima i ispred kompa...

Link to post
Share on other sites

u nedelju je drift u Somboru, dodji ako mozes pa ces videti dosta varijanti. mozes se i provozati pa da vidis odprilike sta ti je zanimljivo

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

radi se,kako ne... trapovi gotovi,sad malo limarija,pa kocnice...itd..

slike ....ako imas malo para 3.5 oko 500eura sa ubacivanjem i svim zajebancijama ,ako hoces puno konja turbo ali ides preko 2500eura ,ako hoces atmosferca onda 3.2 iz M nikako 3.0 ali imas jebeno odrzavanje ako nesto rikne i tu si negde na 2/2.5 soma ,i naravno ako volis snagu sa puno obrtnog V8 sa ubacivanjem i ostalim zajebancijama oko 2000 eura ,pa biraj ....

P.s 2.5 24v u standardu ne ide ni blizu kao 3.5 ,ne mogu se porediti nikako.

Link to post
Share on other sites

hvala na savetu.. raspitao se ja za cene,znas i sam. istina,nisam znao jos za cenu V8 motora. videcu koliko para se moze skupiti sad preko zime,pa cemo po tome da vidimo sta ce da ide unutra. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

28082412319881444024010.jpgimg0291xd.jpg

jedno pitanje za mirka ili vec ko zna,zbog cega je ovoliko secen desni krak sasije? pitam jer imam problem da namontiram pletenu granu na motoru koji sam uzeo sa ovog auta..

Link to post
Share on other sites

posto sam ja to sekao ja cu ti i reci...

ja sam prvi to uradio na ovoj kocki i neki su se smejali neki ma je bilo zanimljivo ali evo iz kojih razloga

1 razlog zato sto sam velika budala

2 zato sto sam uvek voleo da imam nesto sto neko nema

ali evo pravih razloga, imaju 2 razloga jedan (gornji deo) i drugi (donji deo)

gornji desni deo je secen vise zbog glave motora jer motor kao sto ti je poznato nestoji pravo vec je nagnut u tu stranu a jos je i povucen kao niko do tada i stojao je extra, moja ideja i ideja mirka fabria, pa zbog pristupa 6 cilindru odnosno ako ikad moras da skidas svecicu ili kabal ili ono malo crevo od vode sto ulazi u glavu kod starijih 3.5 ima a kod novijih nema

donji desni deo je secen bas zbog usisne grane jer je motor pomeren u nazad pa ona krivina gde se zavrasva grana a pocinju cevi ne moze lepo da prodje od balans stangle

DSC03704.jpg

DSC03926.jpg

bebe je to sad jos bolje uradio, vidim da je pun var i sve to lepo nasminkano i to me raduje, pozdrav za petosevica :)

Link to post
Share on other sites

ok,to mi pricas za pozarni zid,to smo odradili,mozda sam i vise nego na toj kocki isekao p.zid ...mene zanima desni krak sasije zasto je secen? imacu problem jer mi se izduvna pletena grana naslanja na nosac i mozda malo na sasiju...

img0292rp.jpg

ovaj krak sasije me buni..

Link to post
Share on other sites

ja sam samo sekao malo da bi mi stao hladnjak koji je bio veci, e sad nisam primetio zasto je neko isekao ovoliko i ovo sve razvalio mora da ima razlog, u svakom slucaju nema sta to da te buni..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Vlada hoce da kaze da je previse pametan za svoj uzrast!

Hladnjak od E34 535i Bez klime! Ako hladi taj motor u autu od 1700kg sto ne bi hladio i u kocki Na mom autu radi u kombinaciji sa el ventilatorom i nemam u opste problema sa temperaturom A ne stedim ga kada ga vozim i stalno radi u visokim obrtajima!

Do duse ima tu jos dosta hladnjaka koji pasuju

E28 535i

E36 325 TDS

E30 324td sa klimom

itd....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

aj i ja kao da dodam nesto.. v8,menjac,instalacija prisutni.. willwood hidro-rucna stize uskoro,r888 prisutne,ats cup 15ice stizu, set bbs rm prisutne, mtech1 komplet prisutan,sparco kadica i jos neka za suvozaca tu, hella crni farovi prisutni... sparco osiguraci haube naruceni.. u toku je papirologija.. i nabavka jos felni,da se nadju... i trazi se SIROKI POJAS U 3 ILI 4 TACKE. uskoro slike sa sklapanja by NS-motorsport

Link to post
Share on other sites